Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Някъде изобщо искат ли ти такъв документ?
Аз съм живяла в САЩ и Германия, като го споменах само в профила. За Сащ ми искаха свидетелство за съдимост, но никакви други документи.

Относно пътуванията пак по същия начин - описах ги и толкова. Дори им спестих 1-2 защото не можех да си спомня датите.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Lloyd »

Благодаря!
Попрочетох засега набързо, има описани варианти дори с отказване от ваксини, дано не стигаме до там, а да израстнем проблема.

Едва ли ... болестите и графикът за ваксиниране в Канада не съвпадат дори със съседите им САЩ, което е нормално, всяка държава си има някаква собствена система. Единственото което трябва да знаеш е срещу какво точно и кога/колко пъти е било ваксинирано детето ... и това ще ти дотрябва чак след като се заселиш тук.[/quote]
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:Някъде изобщо искат ли ти такъв документ?
Аз съм живяла в САЩ и Германия, като го споменах само в профила. За Сащ ми искаха свидетелство за съдимост, но никакви други документи.

Относно пътуванията пак по същия начин - описах ги и толкова. Дори им спестих 1-2 защото не можех да си спомня датите.
Сертификат за резиденция ли? Ами незнам дали ще ми трябва, още не съм приела поканата, но си спомням че по док. чеклист който го имаше някъде из сайта бяха писали за такъв сертификат, затова питам, а и защото сега съм в Испания (преди живях 5 год. в Белгия и от там имам резид. сертификат), но в Испания ще ми е проблем да взема поне за сега защото нямам постоянна квартира още. Другото е, че тъй като малко сменях адреси ту Испания ту България, последно в профила си бях писала резиденция България и сега се чудя дали ще е проблем предвид че съм в Испания сега.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

За първи път чувам за такива сертификати честно казано. Може да са променили нещо знам ли. Но пък моя приятелка, която също е живяла на доста места, си пусна документите преди половин месец и не са искали нищо подобно.
Но ако нямаш свидетелства за съдимост от всяка държава, в която си живяла над 6 месеца (дори и непоследователно) провери как и за колко време се вадят такива. Това ще ти го искат задължително.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Lloyd »

Здравейте,
Много бързо изтичат 90-те дни. Моля за категорична информация, че от много четене настана объркване:
-достатъчно ли е документите на български като актове за раждане, свидетелство за брак, идентичност на имената и т.н. да са преведени само от заклет преводач или трябва и апостил;

-достатъчно ли е в банковата референция да е изписано салдото по депозитната сметка в началото и края на 6-месечния период ( напр. На 30.11.2016..... и на 31.05.2016... );

-ако до изтичане на 90-дневния срок не си получа св.за съдимост от ФБР трябва ли да питам някого дали мога да подам апликацията или да я подам заедно с доказателство, че го чакам+обяснително писмо.

Благодаря!

.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей,
"Категорична" информация е относително понятие из форумите, защото всеки си споделя личния опит. А неща, като например трябват ли ти апостили на свидетелството за съдимост, не ги пише в сайта на cic.
Споделям как аз си пратих документите и 2-ма от моите познати по същата процедура.

- Въпросните документи ги качих само преведени (на pdf файла сложих оригинала и превода на всеки документ);

- Банковата референция няма някакви строги правила. Изискват ти balance за 6 месеца и толкова. Това в идеалния случай изглежда така:
30.11.2016 - сума
30.12.2016 - сума
И т.н за 6те месеца.
Моят банк реферънс съдържаше информацията в този вид - average balance for the period 08.09.2015 - 08.03.2016 - средната сума от 6те месеца.

- случая с ФБР при мен беше идентичен. Пуснах документите без него като приложих кореспонденция с ФБР и копие от DHL товарителницата, с която пуснах отпечатъците. Имах и letter of explanation, в което обясних защо прикачвам тези документи. В последствие (след около месец и половина) допълнително качих и свидетелството от ФБР. Никакви проблеми.

Когато сканираш дипломите - след wes evalution-а сканирай и оригиналите на самите дипломи. Не ти ги искат официално, защото WES служи като заместител, но четох в международния вече няколко пъти, че са reject-вали хора защото не са ги сканирали заедно с wes документа. За всеки случай :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от спеца »

Благодаря Ви, Anna.N.
:handshake: :handshake: :y:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Lloyd »

Сърдечно благодаря, Anna.N! ;)
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dunedanetz »

Значи има изискване да представиш не просто разпечатка с днешна дата, че разполагаш с едни пари в банковата си сметка, а че си ги имал същите тези пари и 6 месеца назад? Това е доста гадничко и добре, че го разбрах овреме :)

Нямаме ги всички пари за тричленно семейство налични, имаме едно 60%... Останалите мислехме да ги осигурим с кредитче... Което означава, че трябва така да го изтегля, че да се вмести в евентуалния 6 месечен тайм фрейм.

Някой друг да е действал по този начин, евентуално да даде съвет?
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

Здравейте,искам да Ви запитам с 360 точки съм и нямам надежди за теглене,но къде мога да намеря точна информация за ПНП за дадена провинция,актуални неща? изобщо шанс има ли, в джоб банка подадох на 100 места и кръгла 0, не ме броят за жив :). Мерси за отделеното време , поздрави и успех на всички
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

dunedanetz, абсолютно си на прав път :D Само бих ти препоръчал да използваш различни банки за кредитчето и за сметката, която ще представяш впоследствие пред имиграционните за доказване на парите.

penevg, пиши за коя провинция те интересува или най - малкото кой NOC си. Изискванията за отделните провинции са различни, така че конкретизирай, за да ти бъдем полезни.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

danimrb написа:dunedanetz, абсолютно си на прав път :D Само бих ти препоръчал да използваш различни банки за кредитчето и за сметката, която ще представяш впоследствие пред имиграционните за доказване на парите.

penevg, пиши за коя провинция те интересува или най - малкото кой NOC си. Изискванията за отделните провинции са различни, така че конкретизирай, за да ти бъдем полезни.

данимирб,мерси, 2141 Industrial and manufacturing engineers A е кодът ми,провинцията няма значение, само да не е Френско говоряща.Поздрави
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

penevg, за съжаление не виждам никъде NOC-а ти да е в In demand листите на провинциите. Разгледай всички провинциални, но според мен ще трябва да си "напаснеш" NOC-a. Виж дали не можеш да си преформулираш малко задълженията и отговорностите и да минеш за 2231 или 2232, които са търсени в Sask, а 2231 е в шорт листа и на новооткритата процедура на Nova Scotia. Проверявай и сайта на New Brunswick. Като отворят също ще имат In Demand професии. От опит ти споделям, че е важно какво пише в Letter of Employment, който ще представиш пред имиграционните(било те федерални или провинциални), а не каква ти е позицията и какво всъщност правиш...
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

Благодаря за инфото, само няколко допълнителни уточнения, как да се пиша за сивил енжинер, за това се иска УАСГ, по-скоро е строителен инженер, как мога да си напасвам НОК кода ?

Значи за Саакачван и Нюфоундланд анд Лабрадор дали има шанс някакъв ? всичко става през техните сайтове, нали?
Поздрави
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

The International Skilled Worker – Occupations In-Demand sub-category is closed to applications at this time.

тук всичко е затворено
Публикувай отговор