Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,
някой да е наясно как можеш да получиш работна оферта- какво трябва да направи работодателя/ това с доказването че няма по- подходящ местен го знам/ трябват ми детайли.
Благодаря предварително.
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от AndreiBC »

Здравейте да споделя нещо.Чакам си оценката от wes пише че ми е в процес на разглеждане.но имам един въпрос ако някой знае да помага не е нещо особенно но защо в учебницкте за подготовка по теф аксималните точки са едни а в онлайн теста за процедурата излизат други точки а става въпрос за един и същи изпит къде е разликата.
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tigarche »

Здравейте,

Искам да попитам, знаете ли за някой от БГ, който е получил оферта за работа от job bank? И изобщо работи ли им новата процедура или ще се наложи да се явяваме на Ielts отново защото ще изтече валидността на изпита?
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

Някой има ли който е подал документи след нова година по тази програма да има някакво развитие?
Благодаря ако има такъв и сподели как се развиват нещата.
Успех на всички! :y:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tanyatais »

partenieva написа:Здравейте,
някой да е наясно как можеш да получиш работна оферта- какво трябва да направи работодателя/ това с доказването че няма по- подходящ местен го знам/ трябват ми детайли.
Благодаря предварително.
Зависи от работата и дали е необходимо ЛМО . В коя сфера ще е работната оферта?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Leda78 написа:Няма проблем - каквото знам, съм готова да го споделя...

Иска ми се, обаче, някой да потвърди, това, което попрочетох за новата процедура Express Entry.

1. Няма обявени професии, така ли? Ти просто преценяваш твоя стаж на кой NOC отговаря и си го пишеш при кандидатстването онлайн?
2. Изкарваш IELTS и WES сертификати и въвеждаш номерата на въпросните сертификати.
3. Всичко останало - нотариално заверени, преведени - свидетелства за съдимост, служебни бележки от работодатели, свидетелства за раждане, свидетелства за брак и т.н. - се набавят по-късно, когато вече ти е изпратена покана, която един вид замества PER, който получихме ние... Това трябва да го набавиш до 6 месеца и да им го изпратиш обратно.

Един вид всеки с IELTS над 6 + евалюейтната диплома от WES + стаж по каквато и да е професия с еквивалент по техния NOC, може да се регистрира и да си чака реда?

Очаквам с надежда потвърждение от някой вече регистрирал се и почел повече от мен по въпроса :handshake:

Още нещо - има ли такъв списък по новата процедура, какъвто международен имаше за FSWP 2014?
И аз бих искала някой компетентен да отговори на тези добре зададени въпроси.
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
durendal
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 2:43 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от durendal »

Petia Torlakova написа:
Leda78 написа:Няма проблем - каквото знам, съм готова да го споделя...

Иска ми се, обаче, някой да потвърди, това, което попрочетох за новата процедура Express Entry.

1. Няма обявени професии, така ли? Ти просто преценяваш твоя стаж на кой NOC отговаря и си го пишеш при кандидатстването онлайн? Няма списък с професии, нито квота. Задължително скил левъл 0, А или В.
2. Изкарваш IELTS и WES сертификати и въвеждаш номерата на въпросните сертификати. И датата.
3. Всичко останало - нотариално заверени, преведени - свидетелства за съдимост, служебни бележки от работодатели, свидетелства за раждане, свидетелства за брак и т.н. - се набавят по-късно, когато вече ти е изпратена покана, която един вид замества PER, който получихме ние... Това трябва да го набавиш до 6 месеца и да им го изпратиш обратно.

Един вид всеки с IELTS над 6 + евалюейтната диплома от WES + стаж по каквато и да е професия с еквивалент по техния NOC, може да се регистрира и да си чака реда? Да, така е. Събереш ли 67 точки минимум се регистрираш в пула. И чакаш. Ако те изтеглят до една година, те канят да подадеш документи за имиграция.

Очаквам с надежда потвърждение от някой вече регистрирал се и почел повече от мен по въпроса :handshake:

Още нещо - има ли такъв списък по новата процедура, какъвто международен имаше за FSWP 2014?
Няма списък с професии. Изискването е професията да бъде 0, А или В.

И аз бих искала някой компетентен да отговори на тези добре зададени въпроси.
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

Здравейте на всички,

От скоро се включих във форума и серадвам,че има такова място, където всеки може да сподели мнението и опита си, за да могат те да бъдат полезни!

Към момента ми остава да си преведа дипломите и да получа оценка от WES (което не е малко :) ) и след това ще задействам профила си по Express Entry. От всичко което изчетaх от сайта на CIC, горе долу ми стана ясно какво трябва да се направи, но има две много важни неща, за които искам да попитам за мнение от някой с повече опит:

1. Не мога да намеря никъде списъка с необходимите документи, които се подготвят, ако минем "ситото" ;) и ни изпратят покана. Някой може ли да сподели линк ако ги е намерил. Въобще има ли ги някъде в нета? Понеже доколкото знам, при по - старата процедура са изпращали списъка в един от етапите, но тогава всичко е продължавало години, а сега до 60 дни след поканата трябва да се изпратят всички документи, а това е един кратък период, особено ако си на работа и време принципно не остава, и може би повечето документи, ако не и всички трябва да се подготвят в периода в който се чака.

2. Някой с повече опит може ли да сподели как се нагласят образованието с професията, която пък предварително трябва да си нагласил спрямо техния NOC да пасва с характеристиката, а пък и да е от категориите, които се признават за Federal Skilled Workers? Принципно, ако си завършил Финансов мениджмънъ и работиш като Финансов Мениджър е много лесен отговорът на моя върпос, но все пак сме в България и не всички работят по точно конкретната си професия, а и всчики знаем колко широк е спектъра на масовото ни висше образование. Бях прочел пак във форума нещо от рода, че ако се имаш горе долу с шефа си може да го помолиш да ти издаде референция в която да пише че си извършвал точно тези задължения, които пише за професията ти в NOC, но това си е малко нож с две остриета според мен.

Благодаря предварително!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Здравей, мога да ти отговоря само на 2-я въпрос и то поне по моя информация как стоеше въпроса при нас федерална 2014.
Според мен за някои длъжности е редно дипломата ти да е свързана със специалността ти, но реално погледнато никъде черно на бяло не беше написано. Референцията е най-добре е да се договориш с шефа ти да си го напишеш сам и да му го дадеш да го разпише, тъй като нашата длъжностна х-ка се различава малко от тяхната. Не е нужно да копираш всичко от NOC 2011, аз лично описах 3 булета от общо 9 мисля бяха в сайта, с мои думи, не буквално копирано.
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

tonny написа:Здравей, мога да ти отговоря само на 2-я въпрос и то поне по моя информация как стоеше въпроса при нас федерална 2014.
Според мен за някои длъжности е редно дипломата ти да е свързана със специалността ти, но реално погледнато никъде черно на бяло не беше написано. Референцията е най-добре е да се договориш с шефа ти да си го напишеш сам и да му го дадеш да го разпише, тъй като нашата длъжностна х-ка се различава малко от тяхната. Не е нужно да копираш всичко от NOC 2011, аз лично описах 3 булета от общо 9 мисля бяха в сайта, с мои думи, не буквално копирано.
tonny, благодаря ти за информацията!
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

kiril_baykov написа:
tonny написа:Здравей, мога да ти отговоря само на 2-я въпрос и то поне по моя информация как стоеше въпроса при нас федерална 2014.
Според мен за някои длъжности е редно дипломата ти да е свързана със специалността ти, но реално погледнато никъде черно на бяло не беше написано. Референцията е най-добре е да се договориш с шефа ти да си го напишеш сам и да му го дадеш да го разпише, тъй като нашата длъжностна х-ка се различава малко от тяхната. Не е нужно да копираш всичко от NOC 2011, аз лично описах 3 булета от общо 9 мисля бяха в сайта, с мои думи, не буквално копирано.
tonny, благодаря ти за информацията!
Съгласен с tonny. :-)
Относно първия въпрос - предполагам, че след регистрация по Ентри процедурата, ще бъде получен имейл с конкретни насоки за документите...
Виж този линк: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-how.asp" . :-)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

Здравейте,

Някой, който вече си е изпратил дипломата за оценка във WES, може ли да сподели от опит - превода легализиран ли трябва да е, или само с апостил.

Благодаря предварително!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Translations
Precise, word-for-word English translations from your university or any certified translation service.
For certified translation, you may contact University Language Services or any other professional translation service.
The applicant must send legible photocopies of word-for-word English translations for all foreign language documents noted above.
Do not send original translation documents as they cannot be returned.
http://wes.org/required/index.asp?lctryid=32"
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

tonny написа:
Translations
Precise, word-for-word English translations from your university or any certified translation service.
For certified translation, you may contact University Language Services or any other professional translation service.
The applicant must send legible photocopies of word-for-word English translations for all foreign language documents noted above.
Do not send original translation documents as they cannot be returned.
http://wes.org/required/index.asp?lctryid=32"
Едно важно доуточнение към отговора на tonny - сайта на WES който е дал се отнася за Щатите с два щатски адреса, а не за Канада http://wes.org/ca/required/index.asp?lctryid=32" , където адреса е в Торонто, на който се изпращат документите. :-)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

Благодаря на всички за бързите и адекватни отговори.

Успех на всички!
Публикувай отговор