Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Знаете ли какви са вариантите за получаване на провинциална номинация след като сме си създали ЕЕ профил?
Доста изчетох, но не ми става ясно дали все пак може да се пускат апликейшъни в хариен вариант до определени провинции.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Варианти много. Създаването на ЕЕ профил по никакъв начин не ограничава кандидатстването за провинциална номинация. Всъщност е обратното - дори да нямаш профил ще трябва да си създадеш. В документите за NB например трябва да си попълниш ЕЕ номера преди да ги изпратиш. Ако не се лъжа за Saskatchewan също е на хартия.
Друг е въпросът, че трябва да прецениш къде (и дали) искаш да отидеш, както и да отговаряш на условията на съответната провинция.
Не е за пренебрегване и факта, че тези 600 точки, които носи една провинциална номинация са единствения вариант за хора с по-малък брой точки в ЕЕ и наплива е много голям. Всяка провинция има определена квота за календарна година и едва ли е нужно да споменавам колко бързо се запълва. Само за пример, през септември миналата година Saskatchewan отвори допълнителна квота от 1000 кандидатури, която се напълни за по-малко от седмица. Това означава, че голям брой кандидати стоят и чакат с готови документи.
Това е много полезен сайт, за търсещите актуална информация. Публикува информация за преотворени квоти, както и всякакви новости около имиграционните програми. А в уики-то има линкове към сайтовете на повечето провинции, където ще намериш най-актуалната информация.

danimrb, за мен лично това са митове и легенди. Чета ги от средата на миналата година и всеки път са аха да стане... и не става.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от mortigur »

Здравейте,

Един приятел ме помоли да му помогна с процедурата и понеже аз кандидатсвах като Federal Skilled Worker at 2008 очаквах да се сблъскам със съвършенно нова процедура. По новата Express Entry явно нещата не са толкова много променени и от това което прочетох ми стана ясно че отново си има тест за английски, отново се събират точки за различните неща като роднини в Канада, стаж, обучение.

Единственото което не ми стана ясно е как точно е историята с професиите. Когато аз кандидатствах имаше 33 избрани професии съгласно NOC сега от сайта на cic.gc.ca излизат един кошмарен списък с 500 професии и нещо не ми е много ясно какво точно би трябвало да значи това. Всяка подсказка ще е от помощ.

Благодаря предварително!
Taxation is theft.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Сега може да се кандидатства с всяка професия попадаща в:

Skill Type 0 (zero) – management jobs.
examples: restaurant managers, mine managers, shore captains (fishing)
Skill Level A — professional jobs. People usually need a degree from a university for these jobs.
examples: doctors, dentists, architects
Skill Level B — technical jobs and skilled trades. People usually need a college diploma or to train as an apprentice to do these jobs.

Естествено условието е да имате минимум година стаж на пълно работно време. Грубо казано от 4-те цифри на вашия НОК втората трябва да бъде от 0 до 3 (включително) за да попада в горните три групи. Много по-подробно е обяснено тук. Ако приятелят ви не е сигурен, в кой точно НОК попада професията му, някъде по-назад в темата беше даден имейл, на който може да изпрати длъжностната си характеристика (на английски) и в рамките на няколко дни ще получи отговор кой е неговия НОК.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от mortigur »

spaneva написа:Сега може да се кандидатства с всяка професия попадаща в:

Skill Type 0 (zero) – management jobs.
examples: restaurant managers, mine managers, shore captains (fishing)
Skill Level A — professional jobs. People usually need a degree from a university for these jobs.
examples: doctors, dentists, architects
Skill Level B — technical jobs and skilled trades. People usually need a college diploma or to train as an apprentice to do these jobs.

Естествено условието е да имате минимум година стаж на пълно работно време. Грубо казано от 4-те цифри на вашия НОК втората трябва да бъде от 0 до 3 (включително) за да попада в горните три групи. Много по-подробно е обяснено тук. Ако приятелят ви не е сигурен, в кой точно НОК попада професията му, някъде по-назад в темата беше даден имейл, на който може да изпрати длъжностната си характеристика (на английски) и в рамките на няколко дни ще получи отговор кой е неговия НОК.
Благодаря! Ще предам по веригата. А какви са времената на чакане, на мен ми отне 7 месеца от подаването на докуменитите до визата. Сега бързо ли е или пак се бави както преди по две три години?
Taxation is theft.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

По Експреса мисля, че само аз и спанева сме по-напред с материала т.е. имаме invitation to apply и сме пуснали всички документи. Ако не има други, то не пишат.
Много малко време е минало , за да говорим за срокове още. Моите документи са пуснати на 8ми март. Поискаха ми допълнително един документ, който ще им добавя вероятно началото на април и после чакаме.

Иначе и на мен ми е интересно други българи по експреса с какви срокове са били.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
selfemployed
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 10:18 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от selfemployed »

Разглеждам условията за Express Entry.

Дали този NOC 6313 Accommodation, travel, tourism and related services supervisors ще ми свърши работа. Клас B е. Отделно имам IATA/UFTAA сертификат който е издаден в Канада.
BMX
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 26, 2016 9:06 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от BMX »

Здравейте,
Това е първият ми пост тук. Искам да попитам легализацията на дипломите кога трябва да се направи:
1) преди да попълня ЕЕ
или
2) чак когато евентуално получа ITA?

Благодаря!
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

BMX написа:Здравейте,
Това е първият ми пост тук. Искам да попитам легализацията на дипломите кога трябва да се направи:
1) преди да попълня ЕЕ
или
2) чак когато евентуално получа ITA?

Благодаря!

Преди да си направиш ЕЕ профила, дипломите трябва да се легализират, и да ги изпратиш за оценка в някоя институция в Канада (аз използвах WES).
В противен случай няма да получиш точки за образование.
BMX
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 26, 2016 9:06 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от BMX »

puhanka написа:
BMX написа:Здравейте,
Това е първият ми пост тук. Искам да попитам легализацията на дипломите кога трябва да се направи:
1) преди да попълня ЕЕ
или
2) чак когато евентуално получа ITA?

Благодаря!

Преди да си направиш ЕЕ профила, дипломите трябва да се легализират, и да ги изпратиш за оценка в някоя институция в Канада (аз използвах WES).
В противен случай няма да получиш точки за образование.
:y:
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

spaneva, тъй като професията ми е търсена в New Brunswick и събирам достатъчно точки за тяхната провинциална, би ли споделила откъде мога да разбера кога и къде ще имат следваща информационна сесия в Европа. Не откривам подобна информация в сайта им, а без присъствие на такава сесия и/или близък роднина в провинцията няма как да се кандидатства. Благодаря ти предварително:)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

http://livinginnb.ca"

danimrb,

Тук следете за дати!
Landed: 25.06.2016 Toronto
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Благодаря :y:
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb,

Относно инфо сесиите за НБ - аз намерих и този сайт http://www.destination-canada-forum-emp ... hp?lang=en" според който такава сесия ще има през юли в Перпинян и Тулуза. Но незнам доколко надежден е.
Като се цъкне на регистрация пренасочва към http://www.international.gc.ca/canada-e ... 16-1_00_pm" който ми се струва, че е сайта на Канадското посолство във Франция.
Вие какво мислите?
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

Здравейте,да попитам дали имам шанс 360 точки като индивидуален кандидат?
Също дали лично изпращам дипломите до УЕС или се пращат от Университета?
Благодаря предваритлено.
Поздрави
Публикувай отговор