Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

puhanka написа:
danimrb написа:Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
Хрумна ми, че е възможно да е това. Възможно е да са си променили нещата (бях чела преди във форума, че няма проблем да се пращат с един акаунт). Но пък и статуса в моя акаунт не са го сменили още е Waiting for required documents.
puhanka,
прочети това от сайта на WES:

Is there a joint application for a married couple?

There is no joint application for a married couple.

Each applicant must go online and submit the WES application to obtain an individual reference number. Separate emails are also required.
Make sure you indicate the correct individual reference number when submitting academic documents.

Почти сигурно от тук ти идва проблема. Иначе и при мен имаше три дни забавяне от получаването на пакета(проверка през Package Tracker) и обновяване на статуса от Waiting for required documents към Documents received - review in progress.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа:
puhanka написа:
danimrb написа:Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
Хрумна ми, че е възможно да е това. Възможно е да са си променили нещата (бях чела преди във форума, че няма проблем да се пращат с един акаунт). Но пък и статуса в моя акаунт не са го сменили още е Waiting for required documents.
puhanka,
прочети това от сайта на WES:

Is there a joint application for a married couple?

There is no joint application for a married couple.

Each applicant must go online and submit the WES application to obtain an individual reference number. Separate emails are also required.
Make sure you indicate the correct individual reference number when submitting academic documents.

Почти сигурно от тук ти идва проблема. Иначе и при мен имаше три дни забавяне от получаването на пакета(проверка през Package Tracker) и обновяване на статуса от Waiting for required documents към Documents received - review in progress.

danimrb, мерси много. Да, май наистина в това е проблема. Очевидно ще трябва да регистрирам нов акаунт за мъжа ми с този реф. номер който са дали и после да ми дадат реф.номер на апликейшъна. Незнам как ще бъде точно. Не си спомням изобщо някъде да се пишеха номера, но ще видя.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

puhanka написа:
danimrb написа:Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
Хрумна ми, че е възможно да е това. Възможно е да са си променили нещата (бях чела преди във форума, че няма проблем да се пращат с един акаунт). Но пък и статуса в моя акаунт не са го сменили още е Waiting for required documents.
puhanka,правилно ти е отговорил danimrb.
Няма как individual reference number да е за двама души от един акаунт.Относно това поне в близката година няма промяна.Както има телефони и имейл за контакт,като заредиш страницата на WES , долу вляво се появява прозорец за чат.
Успех! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
svetlana.bankova
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 5:01 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от svetlana.bankova »

spaneva написа:..........първоначално имаш да попълниш една форма с твоите и на мъжа ти данни, която е частично попълнена с данните, които си въвела при създаването на ЕЕ профила ти. На базата на данните в тази форма след това се генерира чеклиста с необходимите документи, които ще трябва да качиш. Също така най-отдолу има таблица с дължимата сума, която ще трябва да платиш с кредитна карта.............
Здравейте, ще може ли малко инфо от тези които вече са пуснали апликейшън по Express Entry. Попълних първоначално данните на мен и мъжа ми в профила...след което апликейшъна приключи. След което получих на емайл-а потвърждение с номер на апликейшъна, но когато реша да вляза в MyCIC излиза, че нищо не е намерено (или апликейшъна все още не е обработен), а минаха 20тина дни от тогава. Отделно, при попълването не срещнах този чеклист с необходимите документи, но си имаше полета за попълване на WES-овете ни, стажовете, образованието, но нищичко не срещнах за таксите... Те кога трябва да се платят? Ще съм благодарна за някаква информация, че нещо взех да си мисля, че съм сгрешила и сега чакам напразно.... Благодаря ви предварително!
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

svetlana.bankova написа:
spaneva написа:..........първоначално имаш да попълниш една форма с твоите и на мъжа ти данни, която е частично попълнена с данните, които си въвела при създаването на ЕЕ профила ти. На базата на данните в тази форма след това се генерира чеклиста с необходимите документи, които ще трябва да качиш. Също така най-отдолу има таблица с дължимата сума, която ще трябва да платиш с кредитна карта.............
Здравейте, ще може ли малко инфо от тези които вече са пуснали апликейшън по Express Entry. Попълних първоначално данните на мен и мъжа ми в профила...след което апликейшъна приключи. След което получих на емайл-а потвърждение с номер на апликейшъна, но когато реша да вляза в MyCIC излиза, че нищо не е намерено (или апликейшъна все още не е обработен), а минаха 20тина дни от тогава. Отделно, при попълването не срещнах този чеклист с необходимите документи, но си имаше полета за попълване на WES-овете ни, стажовете, образованието, но нищичко не срещнах за таксите... Те кога трябва да се платят? Ще съм благодарна за някаква информация, че нещо взех да си мисля, че съм сгрешила и сега чакам напразно.... Благодаря ви предварително!
Първо да уточним дали говорим за едно и също нещо. Имате ли получен ITA (Invitation to apply)? Или тепърва си създадохте ЕЕ профил?
Като цяло процедурата протича през два основни етапа:
1) След като вече имате ИЕЛТС и всички останали документи се прави регистрация в Express Entry - тоест създавате си профил и попълвате вашите данни, както и тези на придружаващите ви (ако има такива). След това ще получите имейл потвърждаващ регистрацията, както и друг малко по-късно (или след ден-два), че профилът ви е ъпдейтнат. Като влезете в него ще имате съобщение, че е необходимо да си направите регистрация в Job Bank - това е сайт за търсене на работа. Регистрацията е задължителна, а указанията са прости и достатъчно ясни. Едва след това профилът ви в ЕЕ става активен и вие ще бъдете включени в бъдещите тегления. Те се провеждат обикновено два пъти в месеца. Ако бъдете изтеглени ще получите т.нар. Invitation to apply.
2) Invitation to apply - имате 60 дни на разположение да приемете покана и да събмитнете необходимите документи. И тук вече се появяват нещата, за които съм писала по-горе.

Във всеки случай, независимо от етапа, няма вариант в акаунта ви да няма нищо. Или е технически проблем или нещо не сте направили както трябва. Но това ние можем само да гадаем. Дайте повече информация докъде сте и какво точно сте направили до момента и ако можем ще помогнем.
gorgy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:05 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от gorgy »

здравейте,
не ми е много ясно това с транскрипта от университета. това академична справка ли е? званях в учебен отдел да питам, казаха ми че могат да ми направят академична справка и след като я преведа, да им е дам да ми сложат мокър печат!!! в сайта за ЕЕ пише или поне аз така разбрах че искат от университета да пратят транскрипта директно до тях, нищо не е споменато за превод!!
ако някой е по-запознат с тая процедура може да ми разясни, ще съм благодарен.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Къде по - точно го пише това защото аз досега не съм виждала такова нещо..transcript ти е приложението към дипломата където са ти изброени всички предмети и оценки през семестрите.

За ЕЕ не ти трябва това. Трябва ти за WES evaluation но нищо не праща университета до тях защото ти си ги имаш.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
gorgy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:05 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от gorgy »

в сайта на IQAS:

Before you fill out the online application form please ensure you have:

copies of your academic documents ready to mail
arranged for your transcripts to be mailed to IQAS from your educational institution
your credit/debit card accessible to pay the required fees

ето и линк: http://work.alberta.ca/Immigration/educ ... poses.html"
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Ммда... това е еквивалентно на WES. Просто има няколко оеганизации, които да ти свършат работа. Най - масово се ползва WES. Всеки си решава къде да си прати дипломите за приравняване.
Това за транскипта пак важи - ти го имаш като приложение към дипломата и не е необходимо да искаш ново такова от университета.

Все пак може да звъннеш на телефоните на ICAS да попиташ, защото тук мисля трудбо ще ти отговори някой с опит точно с тях... както казах повечето сме ползвали wes.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

gorgy написа:в сайта на IQAS:

Before you fill out the online application form please ensure you have:

copies of your academic documents ready to mail
arranged for your transcripts to be mailed to IQAS from your educational institution
your credit/debit card accessible to pay the required fees

ето и линк: http://work.alberta.ca/Immigration/educ ... poses.html"
gorgy
Аз също бях решил да изпращам дипломите си за приравняване в IQAS, но се отказах, точно поради тази причина. За разлика от WES, при тях задължително документите следва да бъдат изпратени от издалата ги организация, т.е. от университета, който си завършил. При мен нямаше как да се случи лесно това и поради тази причина избрах много по - лесния начин с изпращане към WES. Дори и да си избрал да заминаваш за Албърта, няма никакъв проблем дипломите ти да са приравнени в WES. Това приравняване ти е нужно единствено и само за целите на CIC.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

Здравейте, въпрос за ECA/ WES:
ще изпращам дипломите на мен и съпруга ми в WES- имам и за 2та рефер. номера, знае ли някой дали мога да ги пратя в 1 плик с 2та реф. номера изписани? или трябва в отделни?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

aneti123 написа:Здравейте, въпрос за ECA/ WES:
ще изпращам дипломите на мен и съпруга ми в WES- имам и за 2та рефер. номера, знае ли някой дали мога да ги пратя в 1 плик с 2та реф. номера изписани? или трябва в отделни?
aneti123, може би е по-добре да са в отделни. Виж какво пишат тук http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... 340.0.html"
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

aneti123 написа:Здравейте, въпрос за ECA/ WES:
ще изпращам дипломите на мен и съпруга ми в WES- имам и за 2та рефер. номера, знае ли някой дали мога да ги пратя в 1 плик с 2та реф. номера изписани? или трябва в отделни?
aneti123,прочети по-долу какво са написали канадците.Преди същинския адрес!
Не ви съветвам да пращате в един плик на двама ви документите!
Т.е. плащате за куриер/поща в двете посоки за един реф.номер за един човек,като всички документи имат написан реф. номер.А също и на плика,който пътува за WES! .... С другия реф. номер на съпруга ви пак така - от отделен профил който вече сте си направили , отделна куриерска поръчка,написани всички документи с реф.номер,както и реф.номер написан към адреса,както са указали канадците!
Успех! :y:

Where to Send Documents

Include Your WES Reference number on all envelopes and documents delivered to WES.

By postal mail or courier delivery:

WES Reference No.____________________

World Education Services
Attention: Documentation Center
2 Carlton Street, Suite 1400
Toronto, Ontario M5B 1J3
Canada
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

ок, благодаря
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

Здравейте,
Аз като изпратих документите пропуснах несъзнателно частта с референтния номер да бъде изписан и на самите документи. :( Само времето ще покаже дали това не е проблем.
Опитвам се да сметна точките и нещо не мога да ги докарам до никъде.
Възраст - 100
Образование - 126
Образование съпруга - 10
Английски мин - 64

Общо взето ми се губят точките за стаж.
Ако съм разбрал правилно за 4 години стаж ти дават 63 точки, а за съпругата 9 точки. Това така ли е?
Хубавото, е че Юни правя 5 години стаж, но лошото е че ставам на 30 Октомври :P
За годините стаж се има предвид всички заемани длъжностти, които попадат в категорията 0,А,В и за всички тях се иска Reference Letter?

Поздрави!
Публикувай отговор