Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте,

Извинявам се , че пиша тук. Моля ако има подобна тема да ме препратите към нея, защото не я намирам. Явно търся грешно.
Въпросът ми е как се доказва съжителството? Според официалната информация е еквивалент на married ако се водите common law. Но ми се струва много трудно доказуемо особено ако живеете в апартамент, който се води на името на родител.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от valioiko »

Напиши в търсачката "съжителство" и ще ти излезе достатъчно информация.

Общо казано, съжителство се доказва с документи, които доказват, че сте живели на един адрес в продължение на еди си колко време.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

skwestarz написа:
spaneva написа:
Ако ще ви е по-лесно гледайте на Express Entry като портал през който трябва да влезете, за да кандидатствате по FSWP. В момента има няколко програми по които може да се кандидатства: Federal Skilled Worker Program,
Federal Skilled Trades Program, and
Canadian Experience Class.

Независимо по коя от тях ще кандидатствате, процеса минава през: създаването на профил в Express Entry ->избиране на съответната програма -> попълване на онлайн формите. От там нататък нещата са си индивидуални в зависимост от програмата и точките на кандидата.
Здравейте,
ако в момента кандидатствам за Federal Skilled Trades Program, тъй като в момента стажът ми е за тази програма, мога ли 2016 да кандидатствам по Federal Skilled Worker Program, тъй като февруари ще имам нужния стаж да кандидатствам по тази програма (стажът ми ще е с търсена професия, от тази за Skilled Worker)? Стана малко объркващо :) Та въпросът ми е мога ли да си сменя профила по коя програма искам да кандидатствам преди да е изтекла едната година?
Можете да изтриете кандидатурата си по всяко време и да създадете нова.
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Здравейте,

На 20.08. изпратих документите до WES. На 24.08. ги получиха. 3-4 дни по-късно статусът се промени на Evaluation in progress. Така е и до днес - повече от 20 раб. дни. Днес им пратих запитване. Изненадана съм, че не спазват срока си.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

Des1 написа:Здравейте,

На 20.08. изпратих документите до WES. На 24.08. ги получиха. 3-4 дни по-късно статусът се промени на Evaluation in progress. Така е и до днес - повече от 20 раб. дни. Днес им пратих запитване. Изненадана съм, че не спазват срока си.
Привет!
При нас оценката в профила ни в WES беше готова на 16 работен ден от получаването на документите в техния офис.
Това,което ти описваш за твоите документи е някакво неприятно изключение.Сигурен съм,че WES ще коригират забавянето и ще си получите както оценката,така и документите! :)
Успех! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

bossa nova написа:
Des1 написа:Здравейте,

На 20.08. изпратих документите до WES. На 24.08. ги получиха. 3-4 дни по-късно статусът се промени на Evaluation in progress. Така е и до днес - повече от 20 раб. дни. Днес им пратих запитване. Изненадана съм, че не спазват срока си.
Привет!
При нас оценката в профила ни в WES беше готова на 16 работен ден от получаването на документите в техния офис.
Това,което ти описваш за твоите документи е някакво неприятно изключение.Сигурен съм,че WES ще коригират забавянето и ще си получите както оценката,така и документите! :)
Успех! :y:
На запитването получих автоматичен отговор, че са затрупани с мейли, ще отговорят ASAP, благодарят за разбирането...
Започнах да се притеснявам, макар че знам, че, ако имаше нещо като допълнителна документация, щяха да ми пишат, за да я изискат. То няма какво де, но знае ли човек...
Благодаря!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

ЗДравейте,

Тази сутрин видях, че имам мейл, в който пише, че профилът ми е Update-нат в ЕЕ. Влязох да проверя, защото не съм променяла нищо и са ми добавили още 12 точки към общите.
Някой знае дали може да се провери от какво да ми тези точки?
Не че се оплаквам, но е добре да знам от къде дойдоха :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Anna.N написа:ЗДравейте,

Тази сутрин видях, че имам мейл, в който пише, че профилът ми е Update-нат в ЕЕ. Влязох да проверя, защото не съм променяла нищо и са ми добавили още 12 точки към общите.
Някой знае дали може да се провери от какво да ми тези точки?
Не че се оплаквам, но е добре да знам от къде дойдоха :)
Да не би да са от WES, нали и те изпращат копие както до теб така и до имиграционните?
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

До колкото виждам е в сектора work experience, но ме виждам причина за това, а и не съм променяла нищо от месец.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Anna.N написа:До колкото виждам е в сектора work experience, но ме виждам причина за това, а и не съм променяла нищо от месец.
Ами, честито и ако разбереш сподели! Ако не, само честито :D
Landed: 25.06.2016 Toronto
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Anna.N написа:До колкото виждам е в сектора work experience, но ме виждам причина за това, а и не съм променяла нищо от месец.
Най-вероятната причина е, да сте навършила още една година от заявения work experience, което автоматично носи допълнителни точки.
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Здравейте,

WES са ми изпратили евалюейшъна днес, най-после!

Сега започва борбата :)

Трябва да си създам GCKey, нали така?

Професията ми е Skill Level C, което означава, че имам 2 варианта:
1. кандидатствам за provincial nominee
2. work permit и работя 2 г. там - това отпада

Трети вариант: "измислям си" друга професия, която да е Skill Level A или B.

Съвети, препоръки, шансове?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Провициалните не са лош избор. Особено, ако намериш и приятел там ( не роднина ), за който да вземеш точки. Ielts също е с по- ниски критерии за PNP. Лошото е, че малко провинции приемат кандидати без раб.оферта. Аз се сещам само за Манитоба. Ето и линк към нейната програма. http://www.immigratemanitoba.com/"
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Имам приятел в Торонто. Не знаех, че провинциите дават точки за това... или не съм обърнала внимание.
Това с офертите за работа ми се струва mission impossible, защото, за да имам такава, работодателят трябва да докаже, че няма канадски гражданин, по-квалифициран от мен за съответната позиция.
Прерових програмите на всички провинции без Квебек... Повечето имат и двата стрийма - самостоятелен и през Express Entry. Някои вече не приемат кандидатури. Повечето изискват Skill level А, B.
На IELTS имам overall 6.5. Проблемът ми е професията - припокрива се по много показатели с професия от NOC, която е Skill level C. Открих една от Skill level B, която леко се доближава до моята и се чудя дали да не пробвам с нея. Също така и консултант. Преди време бях говорила с Михаела Керезова (http://www.immigrationpaths.ca/en/home-2/" ). Нещо много ми станаха чуденките и питанките.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Онтарио не знам дава ли точки за приятел. Говорех за Манитоба, тъй като мой познат от Молдова мина по този път. Според мен най-важното за професията е, да си намериш подходяща трудова характеристика по техните NOC-ове. Ще ти дам пример. Аз по договор съм била на предишната си работа / времето, когато подадох документи/ технически сътрудник - вършех доста повече от това да превеждам, но в Refference Letter наблигнах на описанието с преводите и кандидатствах по NOC - 5125, който си е за преводачи. Може би ми помогна и факта, че за преводач съм и учила. Хубаво е, ако навържеш и дипломите със стажа. Премисли добре различните варианти, смятай точките.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор