въпрос

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

въпрос

Мнение от AndreiBC »

Някой може ли да даде съвет аз съм на 43 неуспях за квебек преди време.питам за съвет какво ще кажете дали имам някакъв шанс с новата процедура или с някоя от другите провенциални програми.имам 20 години стаж в химията имам B2 по френски и сега се готвя за IELTS.дипломата ми е технология на нефта и газа.моля за съвет.какво да правя.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: въпрос

Мнение от Leda78 »

Здравей!

Първо да кажа, че тази процедура ще се променя. Очаква се влизането на Express Entry - някаква система подобна на австралийската, но никой не знае подробности. Та, ако не успееш да си изпратиш документите до края на годината, ще трябва да изчакаш новата процедура и да си видиш дали ти върши работа.

Ако нямаш готов IELTS по принцип ми се струва почти невъзможно да влезеш в тази година. Доколкото ми е известно последната дата, която ти върши работа за явяване за IELTS, за да хванеш Федералната процедура в този й вид, е 22 ноември и май си я почти изпуснал. Т.е. регистрацията за изпита е минала отдавна, шансът е, ако се съгласят от British council да те включат в последния момент... Но трябва да им се обадиш ДНЕС и да питаш. Толкова близо до изпитната дата изобщо не знам дали е възможно дори да имат места - но който не е попитал, той не е получил отговор, нали така :)

Във Фередалната процедура няма значение по какво ти е дипломата, а да имаш диплома. Ключови обаче са стажа и IELTS, а за дипломата важно е единствено да ти е призната от тяхна организация, например WES, което го доказваш като взимаш от ECA сертификат от WES за това. Възрастово и т.н. ограничение няма, но пък всяка възраст ти дава различни точки. Т.е. смяташ дали ти стигат точките и толкоз. Ако все пак искаш да си сметнеш шансовете, ето:

1. Виж дали 1 година непрекъснат стаж по една от 50те професии, по които търсят.
2. Виж дали можеш да изкараш IELTS с минимум 6 (от 9) оценка по всеки един модул - те са 4 - четене, разбиране, писане и говорене. В нета, ако потърсиш, има примерни тестове. По долу ти поствам линкове към полезни материали за IELTS.
3. Трябва да си пратиш дипломата за асесмънт в WES - по-долу съм ти описала стъпките
4. Трябва да си сметнеш точките, които събираш и дали минаваш прага от 67 точки

Без тези неща по-горе, няма как да пратиш изобщо апликейшън.
А всичките тези неща и разни други, които ще те интересуват, Коко ги беше събрал в един пост, от който става много ясно - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 75#p565268" Чети и питай, ако нещо не ти е ясно след това.

"как да се подготвя за IELTS" - номера е първо да прочетеш книжката Ace the IELTS и СЛЕД ТОВА да направиш мноооооооооооооого тестове, които аз имам събрани в 15 учебника и те са тук:
ЗА IELTS:
https://www.dropbox.com/s/sq7s87dvb2182 ... 0IELTS.pdf"
https://www.dropbox.com/s/t9s6uxkvdhq4fwj/IELTS.zip"

Относно WES и предшестващия ги апостили и МОН - стъпките са:
1. Правиш копие на дипломата си + приложението за нея (това с часовете)
2. Нотариално го заверяваш
3. Носиш го в МОН с платени 2 такси (добре е да си я платила от банка, където си клиент, иначе само таксата ти е 6-7лв), защото това се водят два документа + оригиналите
4. Подаваш ги и след няколко работни дни (не помня 3 или 5) отиваш да си го вземеш с апостила
5. След това с апостилите ги носиш на лицензиран преводач да ги преведе
6. Регистрираш се в WES, пращаш документите и чакаш...

Успех!
Последно промяна от Leda78 на Пон Ное 17, 2014 6:47 am, променено общо 1 път.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: въпрос

Мнение от Koko »

AndreiBC написа:Някой може ли да даде съвет аз съм на 43 неуспях за квебек преди време.питам за съвет какво ще кажете дали имам някакъв шанс с новата процедура или с някоя от другите провенциални програми.имам 20 години стаж в химията имам B2 по френски и сега се готвя за IELTS.дипломата ми е технология на нефта и газа.моля за съвет.какво да правя.
Не съм уверен че в момента някой може да ти отговори на въпроса, особено относно новата федерална процедура, която ако правилно разбирам ще бъде доста различна от това което беше процедурата до сега и като че ли все още доста детайли по нея не са ясни. Мисля че ИЕЛЦ при всички случай ще ти бъде необходим, но оттам нататък нещата като че ли ще зависят от това дали ще се намери работодател в Канада който да търси човек с твоя стаж и квалификация. Единственият съвет който мога да ти дам в момента е следи и чети внимателно всичко във официалния уеб сайт.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: въпрос

Мнение от AndreiBC »

Благодаря за отговорите много.няма да се явявам на иелтс сега а ще е чак догодина някъде април даже и не бързам за подаване на документи но се чудих имам ли някакви шансове.ще изчакам да видя процедурата и ще решавам проблема е че толкова много сгреших навремето с това мое образование кой може да знае и предположи на къде ще тръгнат нещата.бакалавър по едно магистър по друго магистър с срок на обучение 2 години и нищо общо с бакалавърската.е да с мноого стаж по магистърската.
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: въпрос

Мнение от Mc.Murray »

AndreiBC написа:дипломата ми е технология на нефта и газа.моля за съвет.какво да правя.
Ако минеш идвай в Албърта да работиш на фрак.
Работата я супер трудна и хамалска, но ти гарантира след данъци около 10 000 на месец. Имам колеги и на по 50 г. Така че ако не те е страх да работиш хамалогия на открито дори и на -50, добре дошъл във фабриката за пари.
Публикувай отговор