Бременност и процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Бременност и процедура

Мнение от lucky_2014 »

Със семейството кандидатстваме по процедурата тази година и тъй като имаме планове и за бебе и се заинтересувах по темата. Забелязах, че всички подобни теми и отговорите по тях са от по поне 6 години назад и викам да отворя темата - може някой да се включи с друга информация. Наясно сме, че подобно нещо не се планира, но все пак ми се иска да знам опциите преди да сме започнали опитите.

1. Вариант 1 - бременност преди медицински - ясно е, че няма да може да се направи ренген. В този случай отлагат процедурата или вече са измислили вариант без ренген да проверяват нещата...? Ако все още я отлагат (поне така пише в старите отговори по темата), има ли шанс на този етап като си стигнал, да закрият примерно процедурата, докато те чакат за медицинските и да си опропастим шансовете?

2. Вариант 2 - бременност след като са минали медицинските - все пак ще има нов член на семейството, който не е ясно дали ще бъде роден в БГ или в Канада... според зависи как се организираме за заминаването, в този случайако ще ражда в БГ - каква е процедурата за взимане на виза и за детето? Предполагам, че има някакво усложнение?
Ако ще ражда в Канада - трябва ли да ги уведомява? А и там първите колко месеца нямаме здравни карти, т.е. право на безплатни здравни услуги - засега се чудим дали при приятелите ни в Торонто да отидем или при приятелите ни в Квебек (нищо че сме по Федералната) - в смисъл и за Онтарио ме вълнува как стоят нещата и за Квебек...

Е, да видим ще можякой да помогне с актуална информация за нашия нероден Петърчо :)

Благодаря!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Бременност и процедура

Мнение от Independent »

Проследявване на бременност е едно от малкото изключения, за които в Квебек НЕ СЕ чака 3 месеца.Съответно бебо ще е канадски гражданин и за него здравната карта ще е валидна веднага (след като излезе), така че и педиатър ще може да го проследява веднага след това.

Ако детето се роди в България, трябва да се уведомят канадските власти и на него ще му издадат виза с приоритет. Как стоят обаче нещата с медицинските услуги след това не съм наясно.

Моят съвет е - процедурата може и да мине, може и да не мине. Ако сте решили да си имате бебче, процедурата трябва да ви е последния критерий, не си заслужава заради това да си слагате живота на изчакване.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бременност и процедура

Мнение от Koko »

lucky_2014 написа:Със семейството кандидатстваме по процедурата тази година и тъй като имаме планове и за бебе и се заинтересувах по темата. Забелязах, че всички подобни теми и отговорите по тях са от по поне 6 години назад и викам да отворя темата - може някой да се включи с друга информация. Наясно сме, че подобно нещо не се планира, но все пак ми се иска да знам опциите преди да сме започнали опитите.

1. Вариант 1 - бременност преди медицински - ясно е, че няма да може да се направи ренген. В този случай отлагат процедурата или вече са измислили вариант без ренген да проверяват нещата...? Ако все още я отлагат (поне така пише в старите отговори по темата), има ли шанс на този етап като си стигнал, да закрият примерно процедурата, докато те чакат за медицинските и да си опропастим шансовете?

2. Вариант 2 - бременност след като са минали медицинските - все пак ще има нов член на семейството, който не е ясно дали ще бъде роден в БГ или в Канада... според зависи как се организираме за заминаването, в този случайако ще ражда в БГ - каква е процедурата за взимане на виза и за детето? Предполагам, че има някакво усложнение?
Ако ще ражда в Канада - трябва ли да ги уведомява? А и там първите колко месеца нямаме здравни карти, т.е. право на безплатни здравни услуги - засега се чудим дали при приятелите ни в Торонто да отидем или при приятелите ни в Квебек (нищо че сме по Федералната) - в смисъл и за Онтарио ме вълнува как стоят нещата и за Квебек...

Е, да видим ще можякой да помогне с актуална информация за нашия нероден Петърчо :)

Благодаря!
Не знам случай на някой да са му отказали виза само защото чакат бебе. Ако си прочела нещо подобно в стара тема, били посочила темата и какво точно пише в нея? Ако не се лъжа и преди беше така, не мисля че е променено - ако си бременна към момента в който трябва да се прави медицинския преглед то тогава трябва да ги уведомиш и ренгенова снимка не би трябвало да се прави в този случай.

Според мене Индипендънт е права - ако сте решили да имате бебе, това не трябва по никакъв начин да го обвързвате с имиграционната процедура. Още повече че не се знае колко време ще ви се наложи да чакате и може да се окаже че бебето се е родило в България, а вие все още нямате визите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Бременност и процедура

Мнение от lucky_2014 »

Не, никой не е казвал в отговорите, че има отказ заради чакане на бебе. В старите теми пише, че когато са отказвали рентген с причина бременност, са им казвали да се обадят, когато бебето се роди и отново им пращат формуляри за медицински + за бебето. И след това нещата бързичко ги движат. Но няма вариант да придвижат процедурата без рентген. При френската това забавяне притеснява хората, защото сертификата за селекция има давност,ама при нас това не е фактор. Въпросът ми беше дали в този случай, докато ние раждаме и кърмим и вземат, че променят процедурата, могат да ни третират по новата и да отпаднем по някой нов критерий? Или задължително ни третират по условията към момента на подаване на документите?

Определено няма да ги чакаме и да съобразяваме живота си с това, просто исках да знам евентуално. От четенето на историите напоследък по федералната има върнати, ама ако минеш бариерата нещата се развиват доста бързо, така че искам да съм наясно с всички варианти какво да очакваме.
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Бременност и процедура

Мнение от lucky_2014 »

Здравейте отново!

Ето че имаме вариант 2 :) имаме визи и съм бременна :) много се радвам, но и ме е страх малко... Насочили сме се към Торонто. Когато пристигнем, точно ще влизам в петия месец живот и здраве... Някой може ли да помогне с актуална информация за Онтарио:

1. Бременните имат ли някакво преимущество в получаването на здравни услуги и здравна карта или първите три месеца карам на застраховка?
2. Има ли някакъв вид социал който да помага след като единия от нас очевидно няма да може да работи?
3. При положение, че вероятно до раждането няма да имам и ден стаж (кой ще вземе жена, която вече е видимо бременна - в бг никой, за Канада не знам още, но в това отношение не очаквам особена разлика), че и година след това също, има ли някакви майчински?

Надявам се да не ме нападнете, защото питам само за социали... Искам да знам реалността, всичко, на което можем да разчитаме и всичко , което трябва да поемем сами, за да преценя как да действаме... Кога да заминем... Дали да се върна да родя в бг или имаме реален шанс да се справим в Канада...
Благодаря предварително за всички отговори!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Бременност и процедура

Мнение от speedy »

lucky_2014 написа:Здравейте отново!

Ето че имаме вариант 2 :) имаме визи и съм бременна :) много се радвам, но и ме е страх малко... Насочили сме се към Торонто. Когато пристигнем, точно ще влизам в петия месец живот и здраве... Някой може ли да помогне с актуална информация за Онтарио:

1. Бременните имат ли някакво преимущество в получаването на здравни услуги и здравна карта или първите три месеца карам на застраховка?
2. Има ли някакъв вид социал който да помага след като единия от нас очевидно няма да може да работи?
3. При положение, че вероятно до раждането няма да имам и ден стаж (кой ще вземе жена, която вече е видимо бременна - в бг никой, за Канада не знам още, но в това отношение не очаквам особена разлика), че и година след това също, има ли някакви майчински?

Надявам се да не ме нападнете, защото питам само за социали... Искам да знам реалността, всичко, на което можем да разчитаме и всичко , което трябва да поемем сами, за да преценя как да действаме... Кога да заминем... Дали да се върна да родя в бг или имаме реален шанс да се справим в Канада...
Благодаря предварително за всички отговори!
Тези планове са малко рисковани. Здравното покритие започва след 3 месеца и ако бебето реши, че няма да чака до деветия месец, може да се наложи да платите за раждането от джоба си. Съмнявам се застраховката да покрива раждане.

При това положение майчински няма да има, но ще могат да се взимат детски. Комбинирано федерални и провинциални са към $200 на месец, ако имате ниски доходи.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Бременност и процедура

Мнение от lucky_2014 »

Има застраховки всякакви, зависи за каква си платиш... Сигурна съм, че при положение, че терминът се пада, след като премина на health card - ще се намери застрахователна компания, която да поеме риска срещу съответното заплащане... МЕжду другото не е лошо, ако някой знае, да ме ориентира колко може да струва едно секцио (предното детенце ми е със секцио и надали ще мога по друг начин) без да ти е покрито от health card, за да мога да предвидя какво покритие на застраховка да искам.

Ние сме с още едно малко дете под 6г. Така че по разни таблици които намирам ще ни дават по около 600$, когато живот и здраве детето се роди... Но когато имам точно инфо с линкове, ще споделя... За момента чета от тук - http://www.servicecanada.gc.ca/eng/goc/ ... care.shtml" И тук http://www.cra-arc.gc.ca/bnfts/cctb/menu-eng.html"

Не казвам, че тези пари ще стигнат за каквото и да било, но си е помощ.

Вълнува ме, някой знае ли, колко време трябва да си работил, за да взимаш "майчински"? В смисъл, ако съм със свободна професия, т.е. Фотограф, има ли смисъл да се осигурявам в 4те месеца преди раждането?

Намерих и някакъв линк, че бременните в Онтарио получават регулярни прегледи и тн.. И преди здравната карта, ама го четох преди време, когато не ме вълнуваше толкова... Трябва да го издиря и да видя така ли е.
Благодаря предварително на всички за отговорите!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Бременност и процедура

Мнение от arogance »

За майчинството:

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/ei/t ... ntal.shtml"

Insurance doesn't cover pregnancies because they are classified as pre-existing conditions. During the three months your wife doesn't have OHIP, you will have to pay for all medical costs out of your own pocket.
I would budget $10K just in case. It should be a bit less. But it could also be more if there are complications.

Ако решите да идвате преди да се роди бебо, може да кацнете в Алберта/Манитоба - здравното ви покритие започва от деня на пристигане на летището. Може да кацнете и след известен период да се преместите. Мисля, че и 1-2 седмици ще е достатъчна за да си вземете картата и номера и после може да пътувате до Онтарио. Ако сменяте провинция сте покрити от здравната систена на предишната си провинция за срок от 3 месеца.

Една скорощна история за бременна канадка и застраховката и :
http://business.financialpost.com/2014/ ... insurance/"

Успех
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Бременност и процедура

Мнение от lucky_2014 »

Много благодаря за практичния отговор! :handshake:

Писала съм на две канаски застрахователни компании с изричното желание да покрият всички състояния, които изникнат, като съм обяснила, че реално трябва да раждам в края на септември, а би трябвало от август да съм със здравна карта... Сега чакам сметката, както се казва...

Относно Манитоба и Алъбрта... идва ми екстремно, защото там нямаме никаква подкрепа, познати и т.н., което за мен в началото е ключово. Не че очаквам някой да си зареже нещата, за да ни ориентира, но все пак е друго да има на кого да звъннеш и да кажеш - изгубих се :) Но виж, за Квебек, имаме при кого... и сме поканени. Въпросът е - като сме по федералната и нямаме сертификат за селекция от Квебек, там дали ползвам от първия ден въпросната здравна осигуровка. Знам, че е от първия ден, ако си бременна, но не знам, сертификатът къде ти го искат... Или не ти го искат, а трябва да си с адрес в Квебек ... Ако някой може да помогне с инфо, за да знам да проучвам ли и тази опция...

Благодаря предварително на всички за отговорите!
Публикувай отговор