Кандидатстване по две професии едновременно

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Teodora D
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2014 7:32 am

Кандидатстване по две професии едновременно

Мнение от Teodora D »

Здравейте. Някой кандидатствал ли е по две професии по Федералната програма от въвеждането на 50-те професии насам? Аз прочетох в новините на един канадски адвокат, Дейвид Коен, че това е възможно, и, за да съм сигурна, реших да питам и тук. Ето оригиналната статия: http://www.cicnews.com/2014/06/multiple ... 63442.html" Благодаря.
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Кандидатстване по две професии едновременно

Мнение от Мина Андреева »

И аз срещнах някъде да се споменава за кандидатстване по две и повече NOC. Първото, което обаче ми идва на ум е, че се налага да се прати оригинал на ECA report-a, което пък значи, че трябва да са поискани повече оригинали при подаването за credential assessment. Ние имаме два оригинала, единият съответно го изпращаме с пакета, другият е необходим за вбъдеще при евентуално кандидатстване за работа.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Кандидатстване по две професии едновременно

Мнение от tonny »

Нямате никакъв проблем да изпратите 2 пакета, доколкото съм гледал в форума на canadavisa доста хора го правят. Няма да имате проблем с WES, защото ви дават 2 оригинала, така или иначе съм почти сигурен, че няма да ви послужи за работа, защото там си пише FSW. За оценяване за работа е съвсем различна секцията и т.н. По голям проблем може да е дубликат на IELTS-a, както времето за дипломи с апостили, снимки и т.н.
Публикувай отговор