Търсим работодатели

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kitkat_1980
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 9:20 am

Търсим работодатели

Мнение от kitkat_1980 »

Здравейте, и аз като всички други започвам търся работа за себе си и мъжът ми.Кратко описание за професиите ни.
Аз съм на 33г. професия счетоводител - стаж 9г. Магистър
Партньорът ми е на 31г. професия - мотокарист - складов организатор. стаж 5г.
Ако някои може да ме ориентира с търсеното и предлагането на такава работа нека помогне моля!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Търсим работодатели

Мнение от chegevara »

от България трудно ще си намерите работа в Канада и още по трудно ще е някой да се наеме да ти предложи работа като счетоводител в Канада.
трябва да искараш първо курс в Канада за счетоводство за да почнеш в най ниско ниво във Финансовата сфера, по късно ще ти пратя линкове да се запознаеш с курсовете и изискванята но от тук няма как да стане.
ето ти линкове за търсене на работа
http://www.monster.ca"
http://www.workopolis.com"

изисква се CV в Канадски вариант , cover letter и на места изискват и потфолио.
успех макар че каузата е загубена но знае ли човек.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търсим работодатели

Мнение от ablood »

След 2 годишен курс по счетоводство се започва търсене на работа, пращане на резюмета и ходене по интервюта.

Без местен опит и връзки е трудно и мъчително.

Без местна диплома и пресни познания по тукашното счетоводство е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kitkat_1980
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 9:20 am

Re: Търсим работодатели

Мнение от kitkat_1980 »

съгласна съм с вас и ми е ясно че без доучване няма как да стане, но без работа няма как да уча.Затова не само счетоводство искам да работя.Благодаря ви все пак!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търсим работодатели

Мнение от ablood »

BTW къде сте?

Защото или ставате като мен в 4:30 Монреалско време, или сте още в БГ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kitkat_1980
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 9:20 am

Re: Търсим работодатели

Мнение от kitkat_1980 »

За съжаление сме в БГ ;(
Току що и изпита IETLS ми отмениха днес не ми е ден
Извинявам се че ви притеснявам с глупави въпроси
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Търсим работодатели

Мнение от 10xalot »

kitkat_1980 написа:За съжаление сме в БГ ;(
Току що и изпита IETLS ми отмениха днес не ми е ден
Извинявам се че ви притеснявам с глупави въпроси

Тук глупави въпроси няма. Има хора като теб и като мен, които все още са някъде по пътя на процедурата и естествено няма откъде да знаят това или онова. Има и такива, които вече са го изминали и имат достатъчно натрупан опит и знания. Затова е и форума - за взаимопомощ. Не се предавйте и не се отказвайте!
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Търсим работодатели

Мнение от balbi »

Проверете и на http://ca.indeed.com"
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търсим работодатели

Мнение от the_coach »

kitkat_1980 написа:Здравейте, и аз като всички други започвам търся работа за себе си и мъжът ми.Кратко описание за професиите ни.
Аз съм на 33г. професия счетоводител - стаж 9г. Магистър
Партньорът ми е на 31г. професия - мотокарист - складов организатор. стаж 5г.
Ако някои може да ме ориентира с търсеното и предлагането на такава работа нека помогне моля!
Може ли малко да уточните? Вие сте преминали през имиграционна процедура и търсите работа в Канада, или търсите работодател за да кандидатствате за работна виза?
Ако сте PR и сте избрали Ванкувър, бих могъл да осигуря работа на партньора Ви.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търсим работодатели

Мнение от ablood »

Във Ванкувър не се ли изисква разрешително за мотокарист?
Не, че трудно се изкарва....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търсим работодатели

Мнение от the_coach »

Струва $250 и се изкарва за един ден. Важи 2 години.
В първата фирма, в която работих в Канада правиха собствени трейнинги. Така че може и да не е задължително да имаш тикет. Но ще проверя нещата в WorksafeBC.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търсим работодатели

Мнение от tonny »

Според мен въпросната дама не е кандидатствала по процедура и съдейки по това, че IELTS-а и е отменен (не съм чувал за такова нещо ще е интересно да сподели инфо), смятат да се пробват по федералната. Междувременно е попаднала в моята ситуация преди няколко месеца, когато бях готов на всичко да се разкарам по най-бързия начин, та сега търси и други варианти, освен процедурата. На мен лично тогава ми вдъхнаха кураж 2-3 човека от този форум, сред които Leda78, roumensp (каза че и по-големи некадърници от мен ще отидат, това е един вид мотивация :D ). Ако съм на прав път, моя съвет е явявай се на изпит по езика, подавай документи и после чакай реда си като всички нас. Професията ти е хубава и я има в списъка, малко са приетите досега, така че всичко е в твоя полза. Търси процедура и успех! :)
Евала на fighter за готовността за помощ, дано някои ден и аз попадна на подобно предложение. :)
kitkat_1980
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 9:20 am

Re: Търсим работодатели

Мнение от kitkat_1980 »

Tonny е прав, в такава ситуация съм и наистина търся начин да се махнем от тук.Изпита трябваше да е на 02.10.2014г. във В.Търново.Обаче няма достатъчно записани за явяване и го отмениха.Това се е случвало и друг път.Всички документи са готови по федералната процедура, нотариално заверени единствено IELTS оставаше.Другата възможна дата за явяване е 06.12.2014.Остава варианта да продължа да чета и да се явя тогава.Едва след това мога да изпратя документите.МОля всеки който има инфо, съвет предложение за помощ да ми пише.Благодаря ви
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търсим работодатели

Мнение от tonny »

Добре де кажи им да ти прехвърлят документите в Пловдив, на същата дата трябва да има и там. Освен това сега виждам (http://www.britishcouncil.bg/exam/ielts ... -locations" ), че на 18 Октомври има в София. Не знам от къде сте, варианти има много, напр. в Румъния или Гърция, не губете време, времето минава и бройките се запълват.
Ако е минал срока за записване не се притеснявай, звънни и питай ако не е късно ще те запишат. Виждам, че на 18 Октомври има и в Румъния (http://www.britishcouncil.ro/en/exam/ie ... -locations" ) и сега са записванията. Варианти, както казах бол... :)
kitkat_1980
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 9:20 am

Re: Търсим работодатели

Мнение от kitkat_1980 »

За пловдив казаха че местата вече са заети :(( До Румъния не мога да стигна
Ще се пробвам да се помоля да ме вместят в пловдив
Публикувай отговор