Здравейте! Въпрос от новофорумец.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
cardhu
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Авг 31, 2014 8:08 pm

Здравейте! Въпрос от новофорумец.

Мнение от cardhu »

Здравейте!. Някой имал ли си е вземане-даване с Canadian Visa Exspert , знам че са посредници но са много настоятелни по отношение на плащането.Карат ме да уча френски и обещават да кандидастсват от мое име по всички налични програми за имиграция в Канада . Та въпросът ми е мога ли да им се доверя, или ще бъдат пари хвърлени на вятъра.Не живея в България от 12 години живея в Кипър но и тук е европейски съюз (а аз не искам да имам нищо общо с тези крадци) искам просто по - добро бъдеще за детето ми.Извинявам се ако поста ми не е на място но според прочетеното от форума прецених че тук трябва да пиша.Ако нещо греша в постовете си приемам критика.Всяко мненое е добро за мен защото съм лаик в тази област.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Здравейте! Въпрос от новофорумец.

Мнение от ablood »

Не е лошо да погледнеш правителстваната процедура и да си прецениш шансовете за директно кандидатстване без посредници.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Здравейте! Въпрос от новофорумец.

Мнение от Koko »

cardhu написа:Здравейте!. Някой имал ли си е вземане-даване с Canadian Visa Exspert , знам че са посредници но са много настоятелни по отношение на плащането.Карат ме да уча френски и обещават да кандидастсват от мое име по всички налични програми за имиграция в Канада . Та въпросът ми е мога ли да им се доверя, или ще бъдат пари хвърлени на вятъра.Не живея в България от 12 години живея в Кипър но и тук е европейски съюз (а аз не искам да имам нищо общо с тези крадци) искам просто по - добро бъдеще за детето ми.Извинявам се ако поста ми не е на място но според прочетеното от форума прецених че тук трябва да пиша.Ако нещо греша в постовете си приемам критика.Всяко мненое е добро за мен защото съм лаик в тази област.
За фирмата която питаш, името нищо не ми говори, съответно нищо конкретно не мога да ти кажа. Като принципно положение със фирмите-посредници – ако покриваш изискванията, тогава би трябвало да можеш да минеш процедурата и без тяхна помощ, от друга страна ако не покриваш изискванията, те не могат да ти измислят точки от нищото, т.е. най-вероятно е просто да ти вземат парите без да ти свършат работа.
За да минеш по някоя от процедурите обаче е нужно доста четене и добро разбиране на това какво пише в официалния сайт. След като са ти казали че трябва да учиш френски, това предполага че искат да кандидатстваш по процедурата за Квебек – от фирмата- посредник обясниха ли ти това че за тази година квотата по квебекската процедура вече е запълнена и до април следващата година апликации няма да се приемат? По федералната процедура пък се очаква след нова година да има нови правила, въобщо би трябвало процедурата да е доста различна от сегашната – това може да означава че шансовете ти по нея са се променили съществено, но в момента е трудно да се каже в каква посока.
Що се отнася до съпоставка между ЕС и Канада – знам че Кипър премина през изключително тежка финансова криза, но не си ли мислил за варианти в някоя друга държава в рамките на съюза? Това би ти спестило цялото ходене по мъките с имиграционната процедура за Канада, все пак процедурата отнема време и пари, и е начинание с неясен изход, отделен е въпроса че при успешна процедура, след това успешното установяването в Канада също отнема време, това последното също зависи от професията ти.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор