Здравейте!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Светослав
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 1:11 am

Здравейте!

Мнение от Светослав »

Здравейте,наскоро се регистрирах в форума и доста мнения прочетох!От едно определено време със съпругата ми обсъждаме варианта да се махнем от България и като нова дестинация - Канада.Къде и в коя провинция още не сме решили.Основна причина е не добрите условия на бъдещ живот на трите ни деца/ момче на 8 г.и две момичета на по 6 и 3 години/Имам успешен бизнес в България който е производство и монтаж на надгробни паметници,както и обработка на различни видове гранит и мрамор,както и облицовки!Осигурявам работа и на други хора,имам машини и всичко необходимо но не виждам бъдеще за децата ни!Имам майсторско свидетелство/каменоделец/ за занаята който владея и смея да твърдя че се справям добре което може да се види и от работата ми през последните 14 години!Но съм готов да започна на ново!Все още съм на 36 г.
Въпроса ми е има ли реализация на такъв като мен с моя занаят в Канада като се има на в предвид че владея Английски но не и Френски!Каква би била подходящата провинция и начина на заминаване?Като намеря някой който да повярва в моите умения и ми изпрати покана за работа или по трудния емигрантски път?
Надявам се че не досаждам с лаишките си въпроси!Поздрави на всички!
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Здравейте!

Мнение от vio »

Пробва ли да сметнеш колко точки събирате по едната и по другата процедури? Имай предвид, че за Квебек се носят слухове, че спират процедурата от март догодина и ще остане само федералната. Много хора използваха кебекарската процедура, за да дойдат по-бързо тук. После нямаш ограничения къде в Канада ще живееш. Съветвам те да подавате по-скоро документи. Предполагам, че дори да спрат процедурата за Квебек, тези, които вече са подали документи ще минат докрай(разбирай визи). ;)

Успех!

п.с. за работата тук не се притеснявай. Щом не те е страх да работиш гладен няма да останеш! Със сигурност ще се справите. Мислил ли си за реставрация на сгради. Познавам две-три фирми с които сме работили точно за реставрация на камък - казвали са ми че имат поръчки с години напред.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Здравейте!

Мнение от tonich »

Смятай първо точките по всички възможни процедури. Камъните после...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Здравейте!

Мнение от plamsht »

Батето?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Здравейте!

Мнение от the_coach »

Светослав написа:Здравейте,наскоро се регистрирах в форума и доста мнения прочетох!От едно определено време със съпругата ми обсъждаме варианта да се махнем от България и като нова дестинация - Канада.Къде и в коя провинция още не сме решили.Основна причина е не добрите условия на бъдещ живот на трите ни деца/ момче на 8 г.и две момичета на по 6 и 3 години/Имам успешен бизнес в България който е производство и монтаж на надгробни паметници,както и обработка на различни видове гранит и мрамор,както и облицовки!Осигурявам работа и на други хора,имам машини и всичко необходимо но не виждам бъдеще за децата ни!Имам майсторско свидетелство/каменоделец/ за занаята който владея и смея да твърдя че се справям добре което може да се види и от работата ми през последните 14 години!Но съм готов да започна на ново!Все още съм на 36 г.
Въпроса ми е има ли реализация на такъв като мен с моя занаят в Канада като се има на в предвид че владея Английски но не и Френски!Каква би била подходящата провинция и начина на заминаване?Като намеря някой който да повярва в моите умения и ми изпрати покана за работа или по трудния емигрантски път?
Надявам се че не досаждам с лаишките си въпроси!Поздрави на всички!
Здравей Светослав,
Преди повече от 20 години и аз правех нещо подобно - ремонт на надгробни паметници и поддръжка на гробни места. В Канада гробищата по-скоро са вид паркове, а надгробните плочи са съвсем семпли и обикновени, предполагам, че като повечето неща в Канада и те се произвеждат от 2-3 фирми монополисти.
Каменоделството обаче си е предизвикателство - предвид, че най-разпространения строителен материал тук е дървото, с камъни и плочи се облицоват само най-богатите. Тъй че в това нещо има хляб, ако си извървиш пътя да работиш за някой, да понатрупаш опит и впечатления, да покажеш че си добър, и накрая да си направиш собствена компания и да си привличаш клиенти.
Също имай в предвид, че зарязване на успешен бизнес в България за сметка на ново начало в Канада си е сериозна стъпка назад, ще ти трябват години докато си възвърнеш стандарта.
Но най-напред разгледай имиграционните процедури - какви изисквания трябва да покриеш, колко време отнема, етс....
Ето ти една обява за зидар :)
http://www.workbc.ca/JobSeekers/Display ... rom=Search"
И още една по-към твоята специалност
http://www.workbc.ca/JobSeekers/Display ... rom=Search"

Успех :y:
Светослав
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 1:11 am

Re: Здравейте!

Мнение от Светослав »

vio написа:Пробва ли да сметнеш колко точки събирате по едната и по другата процедури? .....
Успех!

п.с. за работата тук не се притеснявай. Щом не те е страх да работиш гладен няма да останеш! Със сигурност ще се справите. Мислил ли си за реставрация на сгради. Познавам две-три фирми с които сме работили точно за реставрация на камък - казвали са ми че имат поръчки с години напред.
Къде да пробвам да ги сметна?Мога и зная всичко свързано с обработката на камъни,и проблема ми е че съм работохолик който работи от сутрин до вечер включая събота и неделя от много години :)
plamsht написа:Батето?
Кой е "Батето"?
fighter написа: Здравей Светослав,
Преди повече от 20 години и аз правех нещо подобно - ремонт на надгробни паметници и поддръжка на гробни места. В Канада гробищата по-скоро са вид паркове, а надгробните плочи са съвсем семпли и обикновени, предполагам, че като повечето неща в Канада и те се произвеждат от 2-3 фирми монополисти.
Каменоделството обаче си е предизвикателство - предвид, че най-разпространения строителен материал тук е дървото, с камъни и плочи се облицоват само най-богатите. Тъй че в това нещо има хляб, ако си извървиш пътя да работиш за някой, да понатрупаш опит и впечатления, да покажеш че си добър, и накрая да си направиш собствена компания и да си привличаш клиенти.
Също имай в предвид, че зарязване на успешен бизнес в България за сметка на ново начало в Канада си е сериозна стъпка назад, ще ти трябват години докато си възвърнеш стандарта.
Но най-напред разгледай имиграционните процедури - какви изисквания трябва да покриеш, колко време отнема, етс....
Ето ти една обява за зидар :)
http://www.workbc.ca/JobSeekers/Display ... rom=Search"
И още една по-към твоята специалност
http://www.workbc.ca/JobSeekers/Display ... rom=Search"

Успех :y:
Благодаря!Не търся моя стандарт а бъдеще за децата ни!В България какво...образователния процес под всякаква критика,здравеопазване ,социална политика ,банкова система и корупция на всякъде :n:Така или иначе като пораснат вероятността да емигрират е голяма а и няма да ги спра! А относно моя занаят разгледах че има няколко фирми които се занимават конкретно с тази дейност и никак не са семпли а доста масивни и трудни за изработка.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Здравейте!

Мнение от Leda78 »

За да кандидатстваш по федералната има четири основни условия:

1. да имаш 1 година непрекъснат стаж по една от обявени 50 професии - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... =jobs#jobs" - не става сам да си даваш реферънс летърс - пише, ча ако бизнеса е твой трябва да се доказва по други начини - писма от доволни клиенти (в твоя случай това е малко черен хумор... но примерно от близките им) към които имаш издадени фактури и т.н. Изобщо имай предвид, че това че тук е беззаконие, не значи че там го разбират - искат документално да обосновеш всичко.
2. Да имаш изкаран изпит по IELTS с минимум 6 оценка (от 9) по всички модули - четене, разбиране, говорене и писане-355лв е изпита
3. Да си платиш да ти се асесне дипломата - струва ото 480лв с куриера
4. Да докажеш, че имаш достатъчно средства за да заминете - в нашия случай с едно дете беше около 20 000лв, с три... не знам. НО само парите не трябва да те спират - ако имаш от кого да вземеш, ще ги върнеш като си стъпите на краката в Канада.

След това - ако горното е налично или поне смяташ, че можеш да направиш - сметни си точките - тук http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp"

Всички важно за тази процедура с всички линкове, които са важни е събрано много добре от един съфорумец тук - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 75#p565268"

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Здравейте!

Мнение от AsicsFan »

Светослав написа:Не търся моя стандарт а бъдеще за децата ни!
Светльо ние повечето точно това търсим вярвай ми. И зарязването на стандарта който сме имали за няколко години се оказва повече от мъчен процес и ще минеш доста трудни моменти. После като си стъпиш на краката ще си добре, ама докато това стане ще си подложен на сериозно изпитание. Вярвай ми повечето тук сме го подценили и ни е дошло нанагорно после. Недей подценява това.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Здравейте!

Мнение от balbi »

vio написа:Имай предвид, че за Квебек се носят слухове, че спират процедурата от март догодина и ще остане само федералната. Предполагам, че дори да спрат процедурата за Квебек, тези, които вече са подали документи ще минат докрай(разбирай визи). ;)

Слуховете ги остави настрана. Дай от официалния сайт къде го пише.
То от 15 години се носят слухове, че идва краят на света ама още не е дошъл.
За ограничение - не няма наистина, но за установяване май направиха ограничение. За справки питай Дабъл Трабъл.
Светослав
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 1:11 am

Re: Здравейте!

Мнение от Светослав »

Някои неща почват да ми се изясняват!карам по ред,първо да си пооправа езика,после документите и ако имам късмет/който не ме е изоставял в нито едно мое начинание/ ще заминем някой ден!Тук живот няма!
Публикувай отговор