Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
mixailm
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 4:27 pm

Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от mixailm »

Здравейте,

Някой може ли да каже как трябва да се подготвят документите за кандидатстване.
Това, което знам аз е за WES, че трябва дипломата ти да е заверена с апостил от МОН.
Как стоят нещата с другите документи? Tрябва ли и те да се заверяват с апостил или не?
Например:
* Birth certificate
* Legal documents showing name or date of birth changes (if applicable)
* Marriage certificate
* National IDs, family/household registry/book (if applicable);
* Police Certificates and Clearances
и други.
Нужно ли е някои от горепосочените документи освен, че се вади за чужбина да е заверен с апистил или може да е само нотариално заверено копие?

Поздрави!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от tonny »

Всички останали документи ако са на БГ им правите нотариални копия с преводи от наш заклет преводач. Някой документи се изпращат оригинал като например свидетелство за съдимост, така че не се налага да се ползва нотариус. Т.е. нотариално заверено копие+преводач или оригинал+преводач.
ПС: Лични карти и паспорти само копия без нищо друго. Прочетете чек листа и гаида там ще намерите отговори на много въпроси. След това може да помагаме тука кои с каквото може. :)
mixailm
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 4:27 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от mixailm »

tonny написа:Всички останали документи ако са на БГ им правите нотариални копия с преводи от наш заклет преводач. Някой документи се изпращат оригинал като например свидетелство за съдимост, така че не се налага да се ползва нотариус. Т.е. нотариално заверено копие+преводач или оригинал+преводач.
ПС: Лични карти и паспорти само копия без нищо друго. Прочетете чек листа и гаида там ще намерите отговори на много въпроси. След това може да помагаме тука кои с каквото може. :)

Благодаря!
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от Tigarche »

tonny, във бланката IMM0008-Schedule 3 как попълни work experience - не ми позволява да пиша дълго описание.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от tonny »

В гаида маи беше написано как да добавиш лист към въпрос, където не ти достига полето. В този случаи аз написах с 2-3 думи какво правя, не мисля че трябва да си описвам длъжностната х-ка. Та ето ти 2 варианта. :)
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от MurAhm »

Здравейте.
Питането ми е относно WES.
Ще им изпращам копията с апостил на дипломите за бакалавър и магистър с приложенията и се чудех дали ги разглеждат като 2 отделни документа. Ако е така, това означава ли, че трябва да им се плати и за двата документа и колко ще струва?

И още нещо. Прерових всички форуми и в крайна сметка не успях да разбера дали копията на документите, изброени в Checklist-a трябва да минат първо през нотариус и тогава през преводач? Или мога да си спестя ходенето до нотариус и всичко да ми бъде свършено от заклет преводач?
Таня Базелкова
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 2:03 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от Таня Базелкова »

Здравейте, би ли могъл някой да ми каже има ли фирма във Варна която може да помогне с оформлението на документите. Благодаря предварително :) Спорен ден на всички :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от tonny »

Честно казано не знам защо ви е такъв човек при положение, че с нищо не ви улеснява, пак ви искат необходимите документи, просто ви попълва бланките и ви казва какво ви трябва. Все пак това си е ваше решение, може би времето ви е ограничено или друго, всеки си знае сам за себе си.
Зимата в доста бурно време както си вървях и изведнъж едно парче от мазилка на един блок падна на сантиметри от мен и погледнах нагоре и видях на последния етаж на един блок трансперант - имиграция в Канада или нещо такова. Та не знам това знак ли беше или не. :D Този блок е на пазара Чаталджа до пункта плащане на тока. На първия етаж е някакъв щаб на ГЕРБ, сори за рекламата. :D
Не знам дали функционира още този офис и колко са добри.
Успех в процедурата.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от Leda78 »

Хехеее, Тони, това като по филмите! Направо си го представих. Ти така ли реши да се насочиш към Канада? :):):)

При нас пък първо изтървахме квотата, после спряха процедурата, после ми махнаха професията... изобщооо нещо съм си мислела, дали ни е писано. Но ще разчитаме на един от любимите ми филми:

There's no fate but what we make for ourselves.


Изображение

Позна ли филма? :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от tonny »

Не вече бях решил, че искам да ходим там и дори бях се явявал 2 пъти на IELTS. :d
За символиката, да си кажа и аз моя случай - миналата година не взех 2 пъти изпита, професията ми я нямаше и нямах стажа за пълните точки. Тази година тези неща са налице...
Дано питащата прочете по нагоре какво съм писал че оспамихме темата с преживявания. :D
А ти къде се затри, че и другите. Екатерина направо си изчезна изведнъж.

Филма не се сещам, а и много не гледам такива.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от Leda78 »

Снимката е от филма Терминатор, а мотото можеш да си го преведеш и сам - IELTS изкара все пак :):):)

Не сме се затрили - чакаме и тръпнем да не сме объркали нещо, пропуснали някой документи или да не попаднем на някой заядливец... Щото ако се заяде с някой документ, после иди му обяснявай, че не е разбрал... :swear:

Гледам, че доста са се раздвижили - тапата почва да се отпушва.. като приключат с документите от 14 май... нататък бързичко ще стане ми се струва... Нас са ни асеснали, че ще ни теглят документи на 31.10.... точно като свърши почивката и почне депресивната есен, точно време да се зарадваме :):):) Гледам че теб са те асеснали индийските събратя за края на януари, ама според мен като мине тапата нещата ще минават много по-бързо. А 14ти май е последната дата от тапата и тя вече е преполовена почти... Абе стискаме си палци и си пием биричката - какво друго можем да направим! :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от tonny »

Разбрах, че е от Терминатора веднага след това го проверих, не го помня защото бях малък като гледах филма, а като пораснах не съм изпитвал необходимост да го гледам, помня само че е с бат Арни. :D

Това с асесването, доста далечко ми се струва. Хубавото е че тапата е приполовена и после вече ще става по бързо мърдането напред.

До колкото разбирам от шита, канадците връщат за сериозни неща. Не вярвам правописна грешка да е причина да върнат цял пакет. ;)
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от MurAhm »

Здравейте. Ние сме почти готови с документите.Очакваме само ECA report. Сега сме на вълна Proof of Funds. Наясно сме, че трябва да внесем $14,720 и да представим документ от банката, че разполагаме с тези средства. Въпросът ми е, задължително ли е тази сума да е в канадски долари или от банката могат да ми издадът документ, в който се посочва, че притежавам тези $14,720 под формата на друга валута.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подготовка на необходимите документи за кандидатстване.

Мнение от Koko »

MurAhm написа:Здравейте. Ние сме почти готови с документите.Очакваме само ECA report. Сега сме на вълна Proof of Funds. Наясно сме, че трябва да внесем $14,720 и да представим документ от банката, че разполагаме с тези средства. Въпросът ми е, задължително ли е тази сума да е в канадски долари или от банката могат да ми издадът документ, в който се посочва, че притежавам тези $14,720 под формата на друга валута.
Доколкото си спомням няма изрично изискване парите да са обезателно в канадски долари, т.е. няма проблем да представите документ в друга валута, стига при конвертиране в канадски долари наличната сума да покрива изискваните средства.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор