Колко време е необходимо докато получим отговор?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

Здравейте!
Аз съм нова във форума и се опитах да прегледам колкото може теми преди да задам този въпрос, така че ме извинете, ако повтарям!

С мъжа ми подадохме документите преди около два месеца и се чудех кога ще получим някакъв отговор, доколкото разбирам те би трябвало да заведат документите и да ни информират. Но кога?, е въпросът ми.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от chegevara »

Може ли да дадете по подробна информация?
къде,за какво и как сте подали документи?
по точна дата на получаването на документите.
уточнете се моля и тогава очаквайте отговори.
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

Мислех, че след като темата ми е в тема Федерална процедура, се отнася за нея по подразбиране, съжелявам. Кандидатстваме по нея, като град сме посочили Торонто, а NOC ни е 1112 Financial analysts. Ние живеем в Бахрейн и сме посочили Амман, Йордания като посолството, чрез което да комуникираме за в бъдеще. Точната дата на подаване на пакета не мога да кажа в момента, но беше преди около два месеца, пакетът го пратихме според изискванията до Нова Скотия.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от chegevara »

Значи гпре долу около 85-90 дни от датата на получаване трябва да ви изтеглят парите от сметката,след това около 3седмици трябва да получите PER.
след това за всяка стъпка от тяхна страна ще бъдете уведомявани.Успех.
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

Много благодаря!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от tonich »

chegevara написа:Значи гпре долу около 85-90 дни от датата на получаване трябва да ви изтеглят парите от сметката,след това около 3седмици трябва да получите PER.
след това за всяка стъпка от тяхна страна ще бъдете уведомявани.Успех.
За тах сроковете може да са малко по-различни, защото кандидатстват от друг район.
Мина, защо не бръкнеш в официалния сайт и не провериш дали има някаква статитика за вашия регион?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

Няма данни за нашия регион за съжаление.... Чудя се, ако се опитат да изтеглят пари от кредитната карта, която сме посочили и в този момент сумата не е налична, дали ще ни информират...
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от chegevara »

ако не е налична сумата е проблем,постараите се поне докато ви мине номера да имате налични пари
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

И аз така си милех, надявам се да не се е случило това. Но все пак не са минали и три месеца.... Ще съм по-внимателна. Благодаря!
mixail
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 3:18 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от mixail »

chegevara написа:Значи гпре долу около 85-90 дни от датата на получаване трябва да ви изтеглят парите от сметката,след това около 3седмици трябва да получите PER.
след това за всяка стъпка от тяхна страна ще бъдете уведомявани.Успех.
mixail
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 3:18 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от mixail »

Здравейте,
Каква би била прогнозата за следния случай.

Дата на подаване: 25 Август 2014
Документи са пратени към CIC Canada от България
Посочен офис: Румъния, Букурещ
НОК: 2281- Computer network technicians
Посочена провинция: BC, Vancouver
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от chegevara »

mixail написа:Здравейте,
Каква би била прогнозата за следния случай.

Дата на подаване: 25 Август 2014
Документи са пратени към CIC Canada от България
Посочен офис: Румъния, Букурещ
НОК: 2281- Computer network technicians
Посочена провинция: BC, Vancouver
прогнозата никой не може да ти я каже- чакаш и се надяваш всичко да ти е наред
около края на декември най рано ако всичко е ок ще имаш резултат
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от optics »

Мина Андреева написа:Няма данни за нашия регион за съжаление.... Чудя се, ако се опитат да изтеглят пари от кредитната карта, която сме посочили и в този момент сумата не е налична, дали ще ни информират...
Първо не ми е ясно каква е тая кредитна карта дето сумата не е налична. Може би искаш да кажеш че традиционно я ползвате до лимита й. Ако е така - трябвало да дадете друга карта за целта. Но това вече е минало. Сега... 1) може да опитате дали банката ще се съгласи да вдигне лимита 2) може да питате банката дали по принцип информира хората когато е направен опит за теглене над лимита. Трето - твърде е вероятно банката да отпуска малко над лимита (срещу глоба после). Въпросът е дали и колко.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Мина Андреева
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 12:28 pm

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от Мина Андреева »

Традиционно я ползваме, това имах предвид,но не до лимита. Наложи се, обаче, да е почти до лимита точно, когато се очакваше (според прогнозите) да се случи това плащане. Е не се случи плащането, току що си получихме обратно пакета, липсва копие на foreign education credentials. Което съответно създава някои нови въпроси и се чудя в тази тема ли да ги задам или да създам нова. Пакетът беше пратен на 23 юни 2014г. и върнат на 14 октомври. Пиша това за справка.
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Колко време е необходимо докато получим отговор?

Мнение от skwestarz »

Здравейте, има ли подали документи през септември във форума? Нашите документи са получени на 16 септември в CIC и все още чакаме. Следя форумите от чужбина и има вече хора получили AOR. Нормално ли е това забавяне? (документите са пратени от Канада, защото в това време бях на работна виза там)
Публикувай отговор