Посещение на роднини

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
drago_bs
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 31, 2013 2:29 pm
Местоположение: Бургас/София

Посещение на роднини

Мнение от drago_bs »

Здравейте, имам намерение да посетя роднини в Торонто за кратък период от време през септември. В момента чакам да ми изпратят поканата, но не съм наясно какво следва после. Във визовия център в София ли да ходя или в посолството в Букурещ (намирам се в Бургас и не е проблем да отида до София или Букурещ)? Студент съм, не работя, нямам имоти на мое име. Доколкото разбрах ми трябва валиден паспорт, 2 снимки в паспортен формат,оригинал и превод на уверение от университета(в моя случай понеже уча в 2 едновременно, ще извадя и от двата), че съм студент,попълнен формулят за туристическа виза (IMM 5257B?) пропускам ли нещо друго? Трябва ли ми медицинско и банково извлечение? С документите направо в посолството ли да ходя или трябва да ми насрочат интервю? Разтършувах се из форума и виждам че трябва да се подкрепя с още документи за да им докажа че ще се върна, за да не ми откажат виза, но тъй като не работя, нито съм собственик на недвижимо имущество не знам какво друго да им предоставя.
Като цяло всяка информация ще ми е от полза, така че очаквам адекватни включвания от вас.
Благодаря :)
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Посещение на роднини

Мнение от sugar4e »

Здравей, най-добре да влезнеш в официалния сайт и да провериш какви документи ще ти трябват, в зависимост отговорите на въпросите, които даваш. ето тук http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/getting-started.asp" Това е вариантът за подаване на документи онлайн. Става сравнително бързо разглеждането на документите. Направи първо това и ще знаеш какви документи да подготвиш, индивидуално е за всеки. След това си правиш профил в сайта, прикачваш всички документи и подаваш. След одобрение, изпращат паспорта си в посолството в Букурещ, няма смисъл да ползваш услугите на визовия център в София. Успех!
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Посещение на роднини

Мнение от optics »

Действително - млад, без деца, без имоти и без работа - шансовете за виза са инфинитизимални.
Банково извлечение - твърдо е по-добре от нищо, но аз съм песимист. Мисля че дори да покажеш 15 000 лева в банка седящи от година насам, само с тия данни няма да стане.

Други неща които биха увеличили шанса са:
- Доказателство, че се грижиш за родители, че само ти се грижиш и без тебе не могат се оправи.
- Въобще - размърдай си мозъка, мисли от гледна точка на имиграционния служител - какво би го възпряло тоя младеж да реши да остане нелегално в Канада.
- В поканата роднините да пишат и собствените си доходи (бележка от работодателя им) - което число те може и да не желаят да научаваш. Това в твоя случай е с минимална полза, но по принцип винаги е по-добре да го има отколкото да го няма, разбира се при положение че заплатата на роднината е хубава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Посещение на роднини

Мнение от IRA »

Когато сестра ми дойде на гости беше като теб - студентка без доходи и без семейство, колкото си спомням си извади документ че е студент, аз и пратих документи за моите доходи Т4 и покана, в нея пишеше ,че идва на моя издръжка, нищо друго не сме вадили. т я учеше в Германия и отиде директно в посолството да подаде документи,беше имала интервю и визата и я дадоха същия ден.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Посещение на роднини

Мнение от pumpy »

IRA написа: ....т я учеше в Германия .....
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Посещение на роднини

Мнение от Stormy19 »

Здравей!

Два пъти съм кандидатствала за туристическа виза (2010 и 2013), с цел посещение на преки роднини, един с гражданство, друг със статут на постоянно пребиваващ. И двата пъти по време на кандидатстването бях безработна, и отдавна завършила (безимотна, без семейство и сички останали "без" екстри), но независимо от това ми дадоха виза и в двете посочени години.

Документите, които представих при последното посещение бяха задължителните формуляри:
1. IMM5257E - Application for temporary resident visa
2. IMM5484E - Document checklist for TRV
3. IMM5645E - Family information
4. IMM5257B_1 - Schedule 1 Application for TRV (ако не се лъжа)

В задължителния списък (на страницата на CIC) има и други формуляри, които мен лично не ме касаеха, но ти ги погледни за себе си.

5. Consent form - в случай, че използваш услугите на визовия център в София (ще намериш формуляра на страницата им. Услугата, която извършват там е преглед на пакета с документи, проверка за липси и пропуски, и препращането на всичко към Букурещ срещу съответната такса. Така и не ми стана ясно дали имам право или не да си подам документите към посолството сама без посредник, опитай се да провериш, въпреки че ще ти се даде противоречива инфо, но пък можеш да си спестиш едно минимум 200 лв. от такса за визовия и пътни.

6. Разписка за платена такса (важно е да изпратиш с документите както оригинала за плащането, така и бордерото - поискай си ги изрично от банката МКБ Юнион беше май)!

7. Допълнителните документи които приложих бяха следните:
- Копие от документа за канадско гражданство на единия роднина.
- Копие на картата с осигурителния номер на роднината (Social Insurance Social Insurance Card/ Number).
- Копие на канадския паспорт на роднината.
- Банкова референция за наличните средства на роднината.
- Копие от T4 (това честно казано не помня какво беше, май нещо свързано с доходите на роднината).
- Атестация от работодателя на роднината.
- Сертифицирана (от общината по местоживеене) покана от роднината - хубаво е в нея да се спомене, че този, който те кани ще поеме разходите ти по престоя в Канада.
- Банкова референция от моята банка в БГ за наличните по моя лична сметка средства.
8. В твоя случай и удостоверения от учебните заведения, които посещаваш.

Дано не пропускам нещо. Ако се сетя, ще допълня тук.

Успех!
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Посещение на роднини

Мнение от Stormy19 »

Мда... и
9. Двете снимки по зададените в изискванията размери и разположение, с изписани имена и дата на раждане на гърба. За по-сигурно изчети всичко за кандидатстването за TRV на http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp!

P.S. Служителката във визовия център в София ме беше питала защо кандидатствам за еднократна виза. Отговорих й, че по мое мнение на това ще се погледне с по-добро око. Реакцията й беше: "Напротив! Многократната се приема по-добре.". Не знам дали е вярно, въпреки че има логика, та помисли и над това!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Посещение на роднини

Мнение от Павел »

Stormy19 написа:Мда... и
9. Двете снимки по зададените в изискванията размери и разположение, с изписани имена и дата на раждане на гърба. За по-сигурно изчети всичко за кандидатстването за TRV на http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp!

P.S. Служителката във визовия център в София ме беше питала защо кандидатствам за еднократна виза. Отговорих й, че по мое мнение на това ще се погледне с по-добро око. Реакцията й беше: "Напротив! Многократната се приема по-добре.". Не знам дали е вярно, въпреки че има логика, та помисли и над това!
Последното мнение долу - от не служител във визовия център :D

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=45171"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор