WES Assesment

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
mixailm
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 4:27 pm

WES Assesment

Мнение от mixailm »

Здравейте,

Искам да подам дипломата ми към WES за асестване.
Може ли някой да разясни как точно става това.
Имам и няколко конкретни въпроса:
0. Какви документи трябва да съдържа пратката до тях?
1. Това ли са стъпките Плащаш --> Пращаш --> Получаваш
2. УНСС - според тях University ли е или Higher Institute
3. Какво означава Name of Credential?
4. На мен ми дава следната калкулация, която трябва да потвърдя за плащане. Понеже виждам различни обсъждания относно сумата предполагам, че споменатите 450 долара включват и превода на дипломата, апостил и т.н.

... Fee Summary (all currency in Canadian Dollars)

FSWP Credential Assessment Package $180.00
(Includes two assessment reports and electronic storage of your report and verified transcripts for future use)
Delivery Option:International Overnight $85.00
Sub Total: $265.00
13% Harmonized Sales Tax (HST): $34.45
Total Cost: $299.45 ...

5. Защо да ползваме WES. Няма ли и други подобни акредитиращи организации.
Може и да се бъркам, но от някъде съм чувал, че има и вариант с он-лайн подаване на документи.

Благодаря!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: WES Assesment

Мнение от Leda78 »

Имаше две организации - сигурно го има в Instruction Guide - виж на сайта на CIC, но всички ползват WES, защото е по-бърза, дургата беше малко по-евтина, но нямаше вариант да ти свърши работа за по-малко от 30дни, ако не се лъжа...

Онлайн вариант за assessment имаше на страницата на WES, за да "си свериш часовника", така да се каже - т.е. да знаеш общо взето на колко ще те оценят, но този онлайн вариант не е опция да го ползваш при подаване на документите по Федералната процедура. Трябва да приложиш към документите официалния assessment - ECA report на хартия.

Документи към WES - нотариално заверено копие на дипломата с приложението към нея (или Академична справка - въпросът е да има часовете на курсовете, които си държал) се подава в МОН за апостил, след това си го взимаш, превеждаш го при легализиран преводач и го пращаш към WES. Ако ти е сменяно името - пращаш и документа, заради който е сменяно (напр. жените пращат свидетелство за брак - преведено). След това си изчакваш 20те дни и получаваш обратно ECA report - разбира се, ако си си платил 100 долара за бърза поръчка, иначе си чакаш с обикновените им пощи, не знам колко. Този рипорт + копията на дипломите с апостилите ги прилагаш към документите за кандидатстване.

Бих ти препоръчала да изчетеш темата за FSWP 2014 - много неща ще ти се изяснят.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
mixailm
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 4:27 pm

Re: WES Assesment

Мнение от mixailm »

Благодаря за бързия отговор.

Тъй като не открих нищо за следното, моля за помощ.
Имаш ли представа какво трябва да се попълни във WES формата:
1. Какво се попълва на Name of Credential?
2. Това ли са стъпките Плащаш (Apply) --> Пращаш --> Получаваш
3. УНСС - според тях University ли е или Higher Institute


Leda78 написа:Имаше две организации - сигурно го има в Instruction Guide - виж на сайта на CIC, но всички ползват WES, защото е по-бърза, дургата беше малко по-евтина, но нямаше вариант да ти свърши работа за по-малко от 30дни, ако не се лъжа...

Онлайн вариант за assessment имаше на страницата на WES, за да "си свериш часовника", така да се каже - т.е. да знаеш общо взето на колко ще те оценят, но този онлайн вариант не е опция да го ползваш при подаване на документите по Федералната процедура. Трябва да приложиш към документите официалния assessment - ECA report на хартия.

Документи към WES - нотариално заверено копие на дипломата с приложението към нея (или Академична справка - въпросът е да има часовете на курсовете, които си държал) се подава в МОН за апостил, след това си го взимаш, превеждаш го при легализиран преводач и го пращаш към WES. Ако ти е сменяно името - пращаш и документа, заради който е сменяно (напр. жените пращат свидетелство за брак - преведено). След това си изчакваш 20те дни и получаваш обратно ECA report - разбира се, ако си си платил 100 долара за бърза поръчка, иначе си чакаш с обикновените им пощи, не знам колко. Този рипорт + копията на дипломите с апостилите ги прилагаш към документите за кандидатстване.

Бих ти препоръчала да изчетеш темата за FSWP 2014 - много неща ще ти се изяснят.

Успех!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: WES Assesment

Мнение от Leda78 »

Има си специално място за кандидатите по FSWP и то е тук - http://www.wes.org/ca/fswp/index.asp" ?

1. Не знам къде си гледал но там не видях Name of Credential
2. Това ли са стъпките Плащаш (Apply) --> Пращаш --> Получаваш - да, това са стъпките
3. УНСС - според тях University ли е или Higher Institute - аз бих заложила на Университет, но това мисля, че също не го попълваш сам... по мои спомени, като напишеш, че си от БГ и излизаше едно падащо меню с учебните заведения...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
phristov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 10:33 am

Re: WES Assesment

Мнение от phristov »

Понеже и аз се каня да пращам до WES та наистина в сайта има такова поленце където описваш каква диплома пращаш. Name of credential е това което имаш като образование например ако си бакалавър инженер ще ти е Bachelor of Engineering (http://www.wes.org/ca/apply/popups.asp?where=sample" ). Аз поне така го разбирам.

А когато имаш диплома и приложение към нея колко Educational Credential се попълват 1 или 2 или няма значение, тъй като става въпрос за един и същ период на обучение?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: WES Assesment

Мнение от Leda78 »

Хора, аз явно съм забравила самия апликейшън как съм го попълнила, така че се оттеглям от съвети за това конкретно. При мен беше така че попълних и платих пък забравих да принтирам апликейшъна а нали го искат приложен и го търсих откъде да го принтирам после, но тая страница не ми излизаше. Така че не мога дори да проверя какво съм писала. Сори.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: WES Assesment

Мнение от tonny »

Educational Credential - тук си пишеш master/bachelor, ако имаш и 2-те пишеш 2 Educational Credential. Дипломата и приложението са едно Educational Credential. И да апликеишъна е важен да го принтирате да нямате допълн. притеснения. В полето name of institution пишеш университета ти и щом си УНСС цъкаш university. Мисля че после системата сама го променяше на друго, но не съм сигурен. Действаите по-смело, че времето цъка. :)
toge
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 1:36 pm

Re: WES Assesment

Мнение от toge »

Имам две магистърски дипломи , колко пари трябва да преведа .
Публикувай отговор