FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Leda78, този списък... ами и на мен ще ми трябва. :wasntme:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Хехееееее! Тони, ама много скромно, бе душа! Па зарадвай се малко! :party: :party: :party:

Пращам на лични :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

леда леда тука си стана чист гуру ,всички на теб опират, браво браво.
айде сега да направим групово попълване.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Е какво да кажа, довечера ще правя парти в къщи и ще се напия безпаметно... Да ще правя и да ще се напия безпаметно. :D
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

chegevara написа:леда леда тука си стана чист гуру ,всички на теб опират, браво браво.
айде сега да направим групово попълване.
Гуру-муру, добре че беше ти да ме изнудиш да го опиша по страници в папката как са ми подредени документите :):):)

Ами попълващите да попълват групово (след като изтрезнеят). А ние, които сме пратили вече, ще даваме умни съвети и ще осъществяваме контрол върху процеса ]:)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

yana_kab написа:Здравейте,
Да се включа и аз във форума :)
Миналата година кандидатствахме със съпруга ми (тогава common-law partner) по NOC 2174, но поради запълване на квотата не успяхме.
Тази година кандидатствахме по NOC 2171 и парите ни вече са изтеглени от картата и очакваме PER email.
Пожалавам на всички ни успех, търпение и преминаване на всички фази по-бързо.
Хубав ден!
Мдаа развълнувах се аз за пореден път, влязох да проверя интернет банкирането да не би и от моята карта да има транзакция, но нищо/rien/nothing хахаха ...Нашите документи са пристигнали на 8.05., и NOC-а е съседен на вашия, но какво да се прави.
Честито, чакането започва сега :).
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Гледайте глобалната таблица и часовете, на кой ден са според нея за вашия нок?

"
F*ck Google, ask me!
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

Да мерси. Следя я аз тази таблица, и миналата година я следях. Така като гледам за нашия NOC, даже документи получени на 12.05 вече са процеснали ...мдаа, май догодина пак...поне за нас.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

защо така си мислиш че догодина пак?
все пак си ги пратил доста рано, кое те притеснява и те навежда на тази мисъл?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Има още надежда, но все пак проверете бланката за оторизация на кредитната карта дали е подписана. Валидността на картата до кога е, както и проверка в банката дали може да минат 1200-400CAD в една транзакция/директно ги питайте дали има опит за такава в близкия месец/. Отделно целият пакет с документи за подписи и всички изискуеми според чек листа неща. При тегленето на парите се преглежда чеклиста/както сте видели от миналата година/ дали всичко е налично, но не в детайли. При PER вече се четат писмата, гледат се стажове, години и т.н.
F*ck Google, ask me!
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

Ами щом има има Payment Charged за хора от същия NOC и с документи пристигнали след нашите, и то по точно цели 4 дни след нашите ...
Нищо де здраве да е, поне сега знаем следващата година да не бързаме със свиделствата за съдимост, че и те парички струват :).
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

В нашия случай са само 1100 CAD (2 x 550 CAD): http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... sp#pay-fee"
А дневния лимит за транзакции на банката е 2000 BGN ... то май в повечето е така.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Проблемът не е дали са 2000лв. лимит, а дали CIC могат да ги дръпнат от тази карта. Както знаете миналата година доста индианци изгоряха. CIC е нещо като електронен търговец, но не точно и някои банки могат директно да откажат транзакцията. Офицерите правят около 2-3 опита и се отказват. Коя е банката? Със сигурност знам, че Visa кредитните карти на Райфаизен работят без проблем, но нямам инфо дали всички бг банки са на същия принцип...
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

кажи моляте как да го проверим това нещо наистина да сме сигурни че ще могат да ни издърпат парите?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Обаждане по телефона в банката и задаване на въпроси дали транзакция от Канада или CIC ще мине и дали имат някакви автоматични забрани...

Но най-вече внимателно оглеждане на всички атрибути по картата - валидност, номер, cvv номер и най-важното подпис на бланката...
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор