FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от v_green »

moonlight79 написа:Жалко наистина! И това при положение, че дори имаш канадски стаж... Честно казано и аз не съм изпращала длъжностна характеристика, но пък посочихме задълженията подробно в референцията от работодателя. Сега се питам дали няма да възникне същият като твоят проблем...
Все пак моето мнение е пускай по Express Entry.

Какво представлява длъжностната характеристика? Трябва ли да е с печат от работодателя и да бъде преведена или се попълва някоя от бланките? Благодаря предварително!
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Обикновено длъжностната характеристика се дава от работодателя заедно с трудовия договор. Подписва се от служителя, чрез което той един вид удостоверява, че е запознат със задълженията си и функциите, които трябва да изпълнява. Взависимост от фирмата, в която работиш тя може да е двуезична, т.е. на български и англ език. Тогава няма нужда от превод.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Дойде и моя ред да се похваля с така дългоочакваната виза. За статистиката, почти 10 месеца. За съжаление кандидатите след средата на Юли хванахме бавния влак...
Успех на останалите чакащи!

Админ, това вече е стара процедура, ако сметнете за редно може да я заключите.
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Най-накрая малко раздвижване и по федералната :party: :^: :party: Честито! Пожелавам ви успех и скорошно кацане на канадска земя :) Дано скоро и др да се похвалят с визи!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от bossa nova »

Честито tonny! :party:
Времето при вас е доволно кратко за процедурата. :)
Желаем успех на канадска земя! :y:
tonny написа:Дойде и моя ред да се похваля с така дългоочакваната виза. За статистиката, почти 10 месеца. За съжаление кандидатите след средата на Юли хванахме бавния влак...
Успех на останалите чакащи!

Админ, това вече е стара процедура, ако сметнете за редно може да я заключите.
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Здравейте,

Сега осъзнах, че от много четене не съм се разписала в най-важната тема. И аз съм на опашката редом с moonlight79 за медицински. ;) Въпросът ми е има ли и други освен нас без виза и в очакване по FSWP 2014?
Landed: 25.06.2016 Toronto
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Здравейте,
В отговор на Sunflower - има. Ако съм разбрала правилно, Вие сте получили искане за медицински, а ние сме в очакване на искането. Както изглежда ще се чака :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

MimiBg написа:Здравейте,
В отговор на Sunflower - има. Ако съм разбрала правилно, Вие сте получили искане за медицински, а ние сме в очакване на искането. Както изглежда ще се чака :)
Не, не сме, в очакване сме на медицински. С PER сме от март. Ако има някакви новини моля споделяйте! Аз следя и международния форум, и румънския, и whatsapp група за виза офиса ни и какво ли още не. Та наблюденията ми са, че още април изпратиха искане за медицински на хората подали документи към CIO септември и ...до там. Все още никой от октомврийците не се е похвалил.
Вашите документи кога са подадени?
Последно промяна от Sunflower на Пет Юни 26, 2015 1:15 pm, променено общо 1 път.
Landed: 25.06.2016 Toronto
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Sunflower написа:
MimiBg написа:Здравейте,
В отговор на Sunflower - има. Ако съм разбрала правилно, Вие сте получили искане за медицински, а ние сме в очакване на искането. Както изглежда ще се чака :)
Не, не сме, в очакване сме на медицински. С PER сме от март. Ако има някакви новини моля споделяйте! Аз следя и международния форум, и румънския, и whatsapp група за виза офиса ни и какво ли още не. Та наблюденията ми са, че още април изпратиха искане за медицински на хората подали документи към CIO април и ...до там. Все още никой от октомврийците не се е похвалил.
Вашите документи кога са подадени?
Подали сме през Октомври, а с PER сме от 15.01.2015г. Все си мисля, че нашият ред наближава...., но търпението ми е на границата :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Търпението е най-важното в тази процедура след като получите PER. НЕ се притеснявайте и вашия ред ще дойде, шанса да ви откажат след PER е минимален. След като пристигнат документите в Румъния се прави ново оценяване и се удостоверява единственото нещо, което не е било досега - work experience. Това в моя случай, вярвам и във всички се прави на следващия ден след пристигането на пакета. Щом нямате новини досега, значи всичко е наред и скоро ще дойде и вашия ред. :)
Успех в Канада! :party:
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Благодаря за хубавия коментар, Tonny. Изключително много ме обнадежди :-)
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

tonny, поздравления :rock: Попътен вятър и успех на всички очакващи визи :y:
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Здравейте. Скоро с приятелката ми ще сключваме граждански брак, което означава, че ще имаме промяна в статус и ще трябва да уведомим Виза офиса в Букурещ? Имате ли идея как можем да им изпратим свидетелството за граждански брак? Надяваме се някой, който е изпращал допълнително документи до Букурещ, да помогне.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

MurAhm написа:Здравейте. Скоро с приятелката ми ще сключваме граждански брак, което означава, че ще имаме промяна в статус и ще трябва да уведомим Виза офиса в Букурещ? Имате ли идея как можем да им изпратим свидетелството за граждански брак? Надяваме се някой, който е изпращал допълнително документи до Букурещ, да помогне.
Това е преди медицинските нали? Със сигурност нот.заверено копие с лицензиран превод и по куриер на хартия. Но освен това и всички съпътстващи форми + платена такса за съпругата, ако не е била изобщо включена в сметките до сега ;) За по-сигурно обаче аз бих писала до Букурещ имейл с въпрос какво точно искат. Друго си е да го имаш писмено!
И ... честито :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Срокът за обработка на молбите ни по федералната процедура от днес е 24 месеца. На всеки три месеца обновяване имиграционните добавят 3 месеца - приказка без край!!!
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор