FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от valioiko »

За магистратура ще получиш 23 точки. Съветвам те да прочетеш това от край до край:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... C.asp#eg73
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Ще получи, ако wes решат, че това наистина е магистратура за тях. Могат спокойно да свалят надолу до бакалавър.
F*ck Google, ask me!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от valioiko »

Това се подразбира, тъй като е част от изискванията.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

WES имат онлайн безплатен тест да видиш дипломата ти как да очакваш да бъде оценена. Този тест не ти върши работа официално (т.е. така или иначе трябва да си платиш за да приложиш към документите оригинал впоследствие) но можи да ти даде добра представа какво да очакваш като точки.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Преди малко ми писаха от WES, готов ми е ECA репорта! До края на деня ми го изпращат насам. Сега да стане чудо и да вържа и IELTS-a и съм готова в общи линии до няколко дни да пращам документите! :)
Стискайте палци :wasntme:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Кате, кога си чакате резултатите? Имам чувството, че мина много време, а никой не се похвалва...

Също така - чакаме съфорумци да се похвалят с PER - време е вече :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

След два дни, Леди! :) На 23-ти. Офф, и аз съм кълбо от нерви вече.
Айде чаакме те да се похвалиш и ти скоро ;)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Първо ти - чакаме 6 (поне) на всички модули. Аз даже залагам, че на някои от модулите ще изкараш и по повече и няма да има нужда от IELTS резултата на съпруга ти :y:

А при мене има време - по моите изчисленя, трябва да минат минимум два месеца от датата на получаване на документите от CIC - при нас е минал 1 месец и 10 дена, а като гледам международния списък - още теглят пари от кандидатури, получени на 9ти май :tmi: Прескочат ли 12ти май, ще стане доста по-бързо, защото след това се нормализира притока на кандидатури, но все пак - има време за нас .... ще си почакаме, ама няма лошо... Живот и здраве да изкараме едно хубаво лято 8) , че после да стягаме д-то... че ме чакат курсове и т.н., мъжа ми също трябва да заляга над английския...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
yana_kab
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:14 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от yana_kab »

Здравейте,
Да се включа и аз във форума :)
Миналата година кандидатствахме със съпруга ми (тогава common-law partner) по NOC 2174, но поради запълване на квотата не успяхме.
Тази година кандидатствахме по NOC 2171 и парите ни вече са изтеглени от картата и очакваме PER email.
Пожалавам на всички ни успех, търпение и преминаване на всички фази по-бързо.
Хубав ден!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Здравей yana_kab! Успех и на вас - дано много скоро се похвалите с PER!

Кога са ви получени в CIC документите, ако не е тайна?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
yana_kab
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:14 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от yana_kab »

Здравей Леда,
Документите ни пристигнаха на 07 Май. Изпратихме ги на 01 Май, тъй като ги имахме подготвени от предната година 2013. Само свидетелство за съдимост не приложихме, защото трябваше да чакаме за издаване и превод, а и свидетелствата за съдимост по принцип не е задължително да присъстват в първоначалния пакет от документи.
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

При нас има раздвижване, IELTS-a ни е успешен, аз вземам 21 точки, мъжо ми дава 5 за адаптабилити, ECA report-а пристигна преди два дни, и там 21т. , та събираме 75 по мои изчисления. Остава да досъберем бумагите и да пускаме скоро! :)))
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Казах ли ти, Кате! :claps: Сигурна бях. Сега гледай да не забравиш някой документ... Мога да ти пратя списък, с който тормозех Чегевара преди да прати :) Накрая ги провери отзад напред по чеклиста - много помага - една приятелка ми го препоръча :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Leda78 написа:Казах ли ти, Кате! :claps: Сигурна бях. Сега гледай да не забравиш някой документ... Мога да ти пратя списък, с който тормозех Чегевара преди да прати :) Накрая ги провери отзад напред по чеклиста - много помага - една приятелка ми го препоръча :)
Пращай, че се заемам! :)))) Мноого благодаря! :*
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

гайда вече става твоя приятел в близкия месец
Успех
Публикувай отговор