FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

:party: Leda78, ужасно много се радвам за вас, дано всичко е добре и занапред. Успех и само нагоре! :party:
Темата "а сега накъде" мисля, че е добре да се развие и тук, за английската част, защото в квебекската не ни върши много работа, особено с дипломите. Днес тръгнах да я чета и стигнах до 3-та страница и там бяха засегнати тези теми. Може би ще е добре да се включат последни успешни кандидат-успели хора с полезни съвети с по-скорошно инфо.

Още веднъж честито и успех! :rock: :party:
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Leda, честитооо :party: Успех и все така бързо и безпроблемно да ви се случват нещата.
Чакам и другите да се похвалят скоро :rock:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Благодаря ви сърдечно за пожеланията! Чакам с нетърпение добри новини и за вас! :y:

Никой обаче не ми отговаря за темата за подготовката от България... 62 преглеждания и нито един отговор. А имаше въпроси като сайтове за техника и друг полезни линкове, за което реално може да помогне всеки поживял в Канда :?:

Явно никой освен мен не желае да е подготвен, всички искат да са изненадани :lol:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Здравейте! Аз покрай радостта от визите, забравих да кажа няколко неща, които са важни и за които честно казано аз в началото се подведох:

1. За медицинските - ще видите, че няма особен избор. Може да ги направите във Вита и Грийнберг. Тъй като във форума бях чела, че във Вита минават по-бързо, по-отгоре и няма разкарване (пишеше, че ренгена на Грийнберг е в Дружба, а клиниката в Младост) и естествено исках във Вита. НО за мой късмет, лекарката беше в отпуск и се наложи да запиша час в Грийнберг. Та исках да развенчая митовете за Грийнберг- 3ма минахме за около час и половина, лекарите бяха много любезни и бързи, клиника в Младост няма вече май, така че няма и разкарване, всичко си се прави на място в Дружба. Повторихме ренгена на мъжа ми, че беше вдишал ли, издишал ли, не разбрах. Т.е. всички изследвания се повтарят, докато не са ок за изпращане. Лекарката ни даде мобилния си телефон даже, за да потвърди кръвните и урината, тъй като стават по-бавно и да не чакаме с детенце. Та, мисълта ми е, аз лично препоръчвам Грийнберг.

2. За изпращането на паспортите - използвайте Еконт - сигурно ще се възприеме за реклама, но вижте фактите - паспорти до Румъния и обратно (тъй като трява да предплатите и връщането на паспортите до вас):
- ups - 150лв (пратката се води една, така че е за всички паспорти)
- визов център София - 110лв на паспорт!!!
- Еконт - 30лв за всички паспорти (все пак пратката се води една). Отивате в офис на Еконт с паспортите и всички останали документи, които изискват за визата, подписвате пълномощни за всички, има проследяване по интернет. Пратката се връща в същия офис, от който сте ги пуснали,т ака че изберете си удобен офис.

Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Здравейте!
Изпратихме документите до Сидни и изниква въпросът има ли начин да следим онлайн как протичат нещата по нашият case? Мога ли да се регистрирам някъде в офиц сайт на емиграционните, така че да виждам как вървят нещата. Има ли и др, които като нас са подали документи през декември :^)
Успех на всички!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

moonlight79, можеш да си следиш текущия статус в сайта им, но това става след като получиш т.н. PER. В него ти дават UCI номера ти с който си проверяваш статуса. Докато не ви дръпнат парите и не получите въпросното писмо сте в неведение. Може да хвърляте по едно око в сайта форума на канадавиза има си специална тема за тазгодишните кандидати. Също така има и техен списък по който също може да се ориентирате кога долу горе да очаквате дърпане на пари и т.н.
Успех!
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от partenieva »

tonny може ли линк към това инфо -

Може да хвърляте по едно око в сайта форума на канадавиза има си специална тема за тазгодишните кандидати. Също така има и техен списък по който също може да се ориентирате кога долу горе да очаквате дърпане на пари и т.н.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Разгледайте внимателно различните sheet-ове от втория линк. Има доста статистика, по която може да се ориентирате. Поне винаги се ъпдейтва до коя дата са стигнали в тегленето на парите... и ще сте доста наясно.
Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Много благодаря за инфото :) От това, което виждам в sheet-овете със статистиката наистина има доста кандидати, които като нас са се сетили да пускат документи в последната минута :D
Голямо чакане ще падне и дано не ни претупат заради новата процедура.
Leda78 ти след колко време получи PER?
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Документите ни пристигнаха в Канада на 12 юни, а PER взехме на 8 октомври (1 седмица след тегленето на парите).
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Leda78 написа:Документите ни пристигнаха в Канада на 12 юни, а PER взехме на 8 октомври (1 седмица след тегленето на парите).
Здравей, интересува ме какво се случва след като получиш PER и ти изпратят документите в Букурещ? От там искаха ли ти някакви допънителни документи? Явява ли се на интервю?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Не. Месец след PER директно получихте покани за медицински. Румъния проверява истинността на всичко написано и на всичките ви документи. Допълнителни документи искат, ако нещо ги усъмни или си забравил някакъв документ или пък нещо не им пасва и не разберат. Същото е и с интервюто. При нас не е имало такъв момент, явно...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Честита нова година на всички! Бъдете здрави и успех през 2015!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
t.n.t.
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 10:01 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от t.n.t. »

Здравейте,
имам един въпрос, прочетох че пишете че си проверявате статуса до къде Ви вървят нещата с документите, можете ли да ми напишете от къде го правите този чек и/или дадете линк? Аз не съм по програмите а съм с работна виза, прегледа ми беше на 21.11.2014 в Грийнберг, наел съм си канадска агенция и те ми казват че трябва да получа много скоро след нова година документите, НО така като чета във форума това "до 18 месеца" направо ме втрещи :o .....................Благодаря предварително!!!
Публикувай отговор