FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
pepi11
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 02, 2014 6:39 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от pepi11 »

Здравейте на всички , някъде във форума прочетох че на изпита за IELTS-сертификата се взимат под от внимание от канадците само speaking and listening частите. Някой знае ли как седят сега нещата ,дали е так ?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Като ти го поискат ще разбереш как се изпраща! Как да ти кажем нещо за офис, който ти дори не споменаваш? Какво пише в документите за PCC? На кой етап може да бъде и трябва да бъде изпратено?
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

pepi11 написа:Здравейте на всички , някъде във форума прочетох че на изпита за IELTS-сертификата се взимат под от внимание от канадците само speaking and listening частите. Някой знае ли как седят сега нещата ,дали е так ?
Дай да видим къде точно го пише това? Аз доколкото съм чел и пише в официалните документи си пише Band 6.0 на всички модули. И само от интерес как ще събереш точките с IELTS 6.0?

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp"
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:Като ти го поискат ще разбереш как се изпраща! Как да ти кажем нещо за офис, който ти дори не споменаваш? Какво пише в документите за PCC? На кой етап може да бъде и трябва да бъде изпратено?

Става въпрос за виза ифис Тел Авив.

Тъй като след 18 години сме били в БГ над 6 месеца се налага PCC от БГ. Ние не искаме да чакаме да ни го поискат и чак тогава да се чудим какво се прави.

а отговори като "Като ти го поискат ще разбереш как се изпраща!" не помагат. ако незнаеш поне не коментирай
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Ха, ха, ха! Много добре знам, затова и ти казах да погледнеш какво пише в гайда, както и в IMM5612, check list!
Манишма то ю ту!
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:Ха, ха, ха! Много добре знам, затова и ти казах да погледнеш какво пише в гайда, както и в IMM5662, check list!
Манишма то ю ту!

В гайда и в IMM5662, check list пише че са валидни за 6 месеца след издаването им и не е задължтилено от сега да се подават.
Имайки предвид че тук просес таймс са над година и докато дойде време за медикалс пак ште трябва да се вадят.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

За да не съм празнослов:
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"

Под точка 18 е отговора на въпроса ти!
Не се заяждам, просто имам желанието да четете повече, защото после никой няма да Ви е виновен, ако сте пропуснали нещо супер дребно и заради това сте получили отказ...
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

nelkyl написа:
dzverum написа:Ха, ха, ха! Много добре знам, затова и ти казах да погледнеш какво пише в гайда, както и в IMM5662, check list!
Манишма то ю ту!

В гайда и в IMM5662, check list пише че са валидни за 6 месеца след издаването им и не е задължтилено от сега да се подават.
Имайки предвид че тук просес таймс са над година и докато дойде време за медикалс пак ште трябва да се вадят.
Ммм, валидни 6 месеца до момента/ако пратите сега и Ви изтеглят през август, ще са си валидни/, когато Ви изтеглят мисля... Ако сте с НОК, който е под пара пращайте без тях. Когато влезете в CAP и сте изтеглени пуснете запитването за PCC и чакайте офиса да Ви ги поиска. Това май е най-лесният вариант и най-бърз!
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:За да не съм празнослов:
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"

Под точка 18 е отговора на въпроса ти!
Не се заяждам, просто имам желанието да четете повече, защото после никой няма да Ви е виновен, ако сте пропуснали нещо супер дребно и заради това сте получили отказ...
Прав сте за което казвате, но PCC не са мандатори за подаване а стронгли рекомедед, за това не се получава отказ.

В Виса Офис Тел Авив по късно се искат ако получиш медикалс.
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

nelkyl написа:
dzverum написа:За да не съм празнослов:
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"

Под точка 18 е отговора на въпроса ти!
Не се заяждам, просто имам желанието да четете повече, защото после никой няма да Ви е виновен, ако сте пропуснали нещо супер дребно и заради това сте получили отказ...
Прав сте за което казвате, но PCC не са мандатори за подаване а стронгли рекомедед, за това не се получава отказ.

В Виса Офис Тел Авив по късно се искат ако получиш медикалс.

How to obtain a police certificate
Bulgaria
Do I need to provide a police certificate when applying for permanent residence?
Yes.

How and where do I obtain one?

If you live in Bulgaria
You should apply in person for a Police Clearance Certificate at the Regional Court where you are registered.

The completed application form is to be accompanied by the following documents:

identity document
birth certificate
power of attorney or certificate of inheritor (when a certificate is requested for another person)
legal proof of name change, if applicable
Same or next business day service provided to most resident citizens who apply in person.

Further information, including instructions for the fee payment, can be found on the Bulgarian Ministry of Justice website.

If you live outside Bulgaria
You may apply at the Bulgarian embassy responsible for your country of residence. You may also authorize a representative in Bulgaria, with a power of attorney or a certificate of inheritor, to apply for and receive a Police Clearance Certificate on your behalf.
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:
nelkyl написа:
dzverum написа:Ха, ха, ха! Много добре знам, затова и ти казах да погледнеш какво пише в гайда, както и в IMM5662, check list!
Манишма то ю ту!

В гайда и в IMM5662, check list пише че са валидни за 6 месеца след издаването им и не е задължтилено от сега да се подават.
Имайки предвид че тук просес таймс са над година и докато дойде време за медикалс пак ште трябва да се вадят.
Ммм, валидни 6 месеца до момента/ако пратите сега и Ви изтеглят през август, ще са си валидни/, когато Ви изтеглят мисля... Ако сте с НОК, който е под пара пращайте без тях. Когато влезете в CAP и сте изтеглени пуснете запитването за PCC и чакайте офиса да Ви ги поиска. Това май е най-лесният вариант и най-бърз!

мерси, най добре да се пита виза офиса и БГ посолството дали и то може да свърши тази услуга. НОК-а е под пара.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Колко време отнема през посолството? Ако сте родени в София и се използва пълномощно отнема 2 работни дни, като след това трябва да се преведе от заклет преводач и сте готови, но пак казвам, ако сте от НОК който се запълва бързо пращайте веднага без свидетелството, не можете да си позволите това време. На какъв етап сте с ECA от WES?
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:Колко време отнема през посолството? Ако сте родени в София и се използва пълномощно отнема 2 работни дни, като след това трябва да се преведе от заклет преводач и сте готови, но пак казвам, ако сте от НОК който се запълва бързо пращайте веднага без свидетелството, не можете да си позволите това време. На какъв етап сте с ECA от WES?

понеже нок-а се запълва бързо подадахме тази седмица до CIC. Wes от преди няколко месеца извадихме.

Вие на кой етап сте в момента и по кой NOC ?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Има ли конкретно инфо, по което се ориентирате, че NOC-а се запълва бързо? Ясно ми е, че административните NOC по-бързо се запълват, но преди имаше линк към един ъпдейт с бройките, а сега не го намирам. Реших, че е защото много скоро отвориха процедурата и още не са правили ъпдейт, но може би просто не съм го намерила. Ако е така - постнете линка, който следите, моля.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор