FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

ЗА МНОГО ГОДИНИ НА ВСИЧКИ! ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, УСПЕХИ В НАЧИНАНИЯТА ВИ ЖЕЛАЯ! :party:

T.N.T., ето тук си проверяваш статуса - http://www.cic.gc.ca/english/my_application/status.asp"

НА първия въпрос отговоаряш - Which category did you apply for? - Permanent residence from outside Canada

На втория въпрос -
More specifically, which category of permanent residence from outside Canada did you apply for? - отговаряш или Provincial nominee program или Federal Skilled Worker - въпреки че си с оферта за работа, ти би трябвало да си по някоя от наличните програми.

После си въвеждаш някой от идентификационните номера на апликейшъна (има ти ги в поканите за медицински например) и виждаш статуса. След Медицинските при нас се забавиха 2 седмици, така че ти пожелавам подобен срок :) Не би трябвало да те бавят.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
t.n.t.
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 10:01 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от t.n.t. »

За много години, извинявам се, че чак сега пиша, но получих виза и до 2 седмици заминавам за Калгари. Благодаря на Леда и на другите които ми писаха на лични!!!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Супер! :party:

Калгари е чудесно - малко студеничко, но има доста ски :)

Успех в начинанието!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
t.n.t.
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 10:01 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от t.n.t. »

Благодаря!!! Студа хич даже не ме плаши, малко ми е тъпо само че май няма много българи там, карай ще свикна. Вие къде ще ходите?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Чудим се още. Проучвам основно Онтарио. Но докато не купим билетите - you never know, you know...

Успех в Калгари! Може и ние да дойдем да покараме скички... :rock:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Здравейте на всики. И аз се записвам в темата. Подадохме документи септември месец, получени са на 16.09. Постоянно проверявам докъде са стигнали с PER в международните форуми. Има някакво забавяне. След 4 месеца още не са ни изтеглили парите. До този момент (4 месеца) не би ли трябвало да получим вече някакъв отговор, та дори и отказ? Подал ли е някой документи през септември? Започвам да се притеснявам. :(
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от partenieva »

Здравейте,
@skwestarz : ние подадохме през септември, но до момента нямамме никакво инфо- нито PER , нито пари са теглени, нито пък ни връщат документите. Може ли да изпратиш инфо къде следиш за PER. Някъде ис форума има тракинг , но е толкова голяма таблицата , че едвам се отваря. И е пълна само с индиици , пакистанци, китайци и т.н.

На 04,01,2015 пуснахме и on-line документи. Много лесно става и е доста удобно особено като имаш всички документи.
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Здравейте, partenieva!
Следя именно този дълъг списък:
"

Донякъде се успокоявам, че има и други, които все още очакват, но има и вече получили PER, подали през септември. Не знам дали мога да подам документи и по новата процедура, има ли такава пречка при положение, че в момента чакаме резултат? Всичките ми оригинали са при тях в момента (препоръки и т.н.) Мисля да изчакам още малко, преди да им пиша. Не знам защо е това забаване, а невидението е ужасно.
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Моля за вашия съвет. Минаха повече от 120 дни, откакто моите докумени са получени в CIC. Кредитната ми карта не е charged. Написах email на CIC. Ако документите бяха непълни или имам отказ дали вече не би трябвало да отговорят. Отчаяна съм. :(
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от partenieva »

Споко, и ние сме в същата ситуация :)
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Здравейте,
днес си получихме документите обратно. Имаме отказ. Решението е взето на 20.11, но никой не ни изпратил емейл. Затова бяхме в невидение. Наистина жалко. Успех на всички!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

skwestarz написа:Здравейте,
днес си получихме документите обратно. Имаме отказ. Решението е взето на 20.11, но никой не ни изпратил емейл. Затова бяхме в невидение. Наистина жалко. Успех на всички!
skwestarz, ако не е някаква тайна - защо ви отказаха? Ако са ви отказали за някаква глупост, която бързо може да поправите и да пращате наново, пращайте по Express Entry.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Leda78 написа:ако не е някаква тайна - защо ви отказаха? Ако са ви отказали за някаква глупост, която бързо може да поправите и да пращате наново, пращайте по Express Entry.
Кандидатствах за NOC 2241 и стажът ми е при военните. Те могат да ми издадат бележка, че съм работила, но не и какви ми е били длъжностната характеристика, тъй като била с гриф. Написах обяснително писмо, в което обясних какво и как и че могат да се обадят в поделението (подадох данни и лице за контакт), но явно не са го взели под внимание. Жалко! От една страна е глупаво, защото работих 10 месеца в Канада като Electronic Technician и съм показала, че мога да работа по тази специалност дори и в Канада. Много ме е яд, но явно ще трябва да изчакам и да направя допълнителен стаж в България.
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от skwestarz »

Leda78 написа:ако не е някаква тайна - защо ви отказаха? Ако са ви отказали за някаква глупост, която бързо може да поправите и да пращате наново, пращайте по Express Entry.
Кандидатствах за NOC 2241 и стажът ми е при военните. Те могат да ми издадат бележка, че съм работила, но не и длъжностна характеристика, тъй като била с гриф. Написах обяснително писмо, в което обясних какво и как и че могат да се обадят в поделението (подадох данни и лице за контакт), но явно не са го взели под внимание. Жалко! От една страна е глупаво, защото работих 10 месеца в Канада като Electronic Technician и съм показала, че мога да работа по тази специалност дори и в Канада. Много ме е яд, но явно ще трябва да изчакам и да направя допълнителен стаж в България.
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Жалко наистина! И това при положение, че дори имаш канадски стаж... Честно казано и аз не съм изпращала длъжностна характеристика, но пък посочихме задълженията подробно в референцията от работодателя. Сега се питам дали няма да възникне същият като твоят проблем...
Все пак моето мнение е пускай по Express Entry.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Публикувай отговор