FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

When you are born a king, you live a kings life. but you weren't born king here. If you have the life of cakes on silver platter then stop with the greed and live that life where you are. Starting a new life means you start from zero. if you are gifted and educated the way you say you are then upgrading and finding a job in your field is easy. you're not as smart, educated or gifted that's why you're having trouble. I'm not educated nor talented but I'm hard working, dedicated and I made the right choices. I went from nothing to a dishwasher/kitchen helper in Japan then to a janitor then to a dishwasher/line cook to a manager and now I'm a business owner. I run a 4 million dollar business but I still wash dishes when I have to even clean the public washroom, because I can do it and no body is better at what I do than I am. So even if I have to start from zero again I'm not a single worried. I have done it before I can do it again. No king is born a king in every life, but a true king will always rise to power.
Коментар под темата. Какво очакваш ако си г.ъ.з ще бъдеш такъв в България и навсякъде по света. Ако ли не ще успееш навсякъде по света, с известна доза късмет разбира се. С доучване, вяра и малко късмет нещата мисля че се получават.

И този път съм съгласен с Коко, това няма да промени намеренията ни да мечтаем за визи...
:beers:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Това сме го чели много пъти - особено за хора, които имат добро положение в собствената си страна.

Моето мнение е, че ако тук си на страхотна административна работа (или както е този индиец - преподавател) - имаш доста приравняване, яко съревнование и ти трябва доста късмет, за да станат нещата... И трябва да си готов за това. Това го казва всеки и няма причина да не им вярваме. Но пък може ти да имаш този късмет, може ти да се представиш по-добре от останалите и нещата всъщност да ти се получат почти бързо :) Но все пак, ако смяташ да работиш това, според мен трябва да си подготвен за това, че отнема време и вместо да се отчайваш, да действаш по плана си без отклонения.

Мисля, че Канада е добро място за хора, които искат да работят за себе си. Там го няма страха, че няма да ти платят, че ще те излъжат и тн. Системата работи, законността работи. Което не мога да кажа за България. Поне аз съм с такова впечатление. Аз бих опитала нещо такова, вместо да се опитвам с години да стана мениджър на нивото, на което към тук. Това отново е инвестиция с време и пари, но ... цялото заминаване е риск, така че аз бих рискувала. В края на краищата какво толкова - ще пробваш за няколко години - ако наистина имаш добра кариера тук, тя няма да изчезне с това, че няколко години не си работил в БГ, даже напротив - тук сме чуждолюбци и ще се издигнеш в очите на бъдещите ти работодатели, ако си работил в чужбина... Рискуваш само пари, а не живота си и това не трябва да се забравя. Разбира се, това е мое мнение - не го казвам с цел да повдигам спорове :y:

Повече ме вълнува защо хора, които твърдят, че тук живеят добре и че там след 3 години все още не са на същото ниво от което са тръгнали, също така казват, че не биха и помислили да се върнат... Може да пусна една подобна тема, като поема риска, че ще ме изядат с парцалите и може да стане тема с доста спорове :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

Leda78 написа:
Мисля, че Канада е добро място за хора, които искат да работят за себе си. Там го няма страха, че няма да ти платят, че ще те излъжат и тн. Системата работи, законността работи. Което не мога да кажа за България. Поне аз съм с такова впечатление. Аз бих опитала нещо такова, вместо да се опитвам с години да стана мениджър на нивото, на което към тук. Това отново е инвестиция с време и пари, но ... цялото заминаване е риск, така че аз бих рискувала. В края на краищата какво толкова - ще пробваш за няколко години - ако наистина имаш добра кариера тук, тя няма да изчезне с това, че няколко години не си работил в БГ, даже напротив - тук сме чуждолюбци и ще се издигнеш в очите на бъдещите ти работодатели, ако си работил в чужбина... Рискуваш само пари, а не живота си и това не трябва да се забравя. Разбира се, това е мое мнение - не го казвам с цел да повдигам спорове :y:
С този абзац специално няма да се съглася напълно - и в Канада можеш да се окажеш в ситуация че са те излъгали или не са ти платили, макар че вероятността това да се случи е доста по-малка, но и няма гаранция че след това ще успееш да си потърсиш успешно правата по седебен ред.
Ако под това да работиш за себе си имаш предвид собствен бизнес - системата наистина работа но и конкуренцията е такава че да се пробие изисква много повече време и много повече усилия, без гаранция какъв ще е крайният резултат.
Ако правиш кариера в дадена област и излеснеш от тази област за няколко години, шансовете след като е изминало толкова време да се върнеш да работиш в същата област и на същото ниво позиция не са толкога големи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Koko написа:
С този абзац специално няма да се съглася напълно - и в Канада можеш да се окажеш в ситуация че са те излъгали или не са ти платили, макар че вероятността това да се случи е доста по-малка, но и няма гаранция че след това ще успееш да си потърсиш успешно правата по седебен ред.
Ако под това да работиш за себе си имаш предвид собствен бизнес - системата наистина работа но и конкуренцията е такава че да се пробие изисква много повече време и много повече усилия, без гаранция какъв ще е крайният резултат.
Ако правиш кариера в дадена област и излеснеш от тази област за няколко години, шансовете след като е изминало толкова време да се върнеш да работиш в същата област и на същото ниво позиция не са толкога големи.
Е, по принцип навсякъде има вероятност да те излъжат. Това е ясно. Но, както казваш, по-скоро е изключение, а тук по-скоро е правило... Гаранция нямаш никъде. На мен ми е много забавно някой като каже - ти си на сигурна работа тук - работата е сигурна, докато не те извикат от Човешки ресурси и не ти кажат, че я няма вече...
А бизнеса е като с намирането на работа - някои твърдят, че такава няма и се лутат с месеци и години, а други без работа не остават.
Аз лично съм си дала срок 3 години да разбера и избера ще го бъде ли в Канада или не. За 3 години съм сигурна, че нищо няма да се промени фатално в моята област... Но все пак си е до област, де... Има области на работа, в които нещата се променят за месец.

Не коментираш, че има хора и не бих казала, че са изключения, които твърдят, че са на по-нисък стандарт, отколкото в БГ, но за нищо на света не искат да се върнат... ;)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Имам въпрос :y: Имам 2 години стаж като търговски агент. Това е напълно различно от професията, с която кандидатствам, но предполагам трябва да имам референция за нея. Не мога да намеря по кой НОК да я впиша.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от valioiko »

Какъв по-точно ти е въпросът?

Аз въпрос не виждам... |(
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Зависи търговски агент на какво... При тях нещата са доста по-раздробени отколкото при нас - ние сме едни всичколози, както във всичко, така и в работата..може би тези двете... но пак казвам - зависи на какво търговски агент.

0113 Purchasing managers - ако по-скоро купуваш отколкото продаваш
0121 Insurance, real estate and financial brokerage managers - ако продаваш застраховки или някакъв вид недвижима собственост или пък финансови услуги...

Пак казвам - много зависи.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

kadima написа:Имам въпрос :y: Имам 2 години стаж като търговски агент. Това е напълно различно от професията, с която кандидатствам, но предполагам трябва да имам референция за нея. Не мога да намеря по кой НОК да я впиша.
Според мене е този

0621 Retail and wholesale trade managers

Retail and wholesale trade managers plan, organize, direct, control and evaluate the operations of establishments that sell merchandise or services on a retail or wholesale basis. Retail and wholesale trade managers are employed by retail and wholesale sales establishments or they may own and operate their own store.

http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... &val1=0621"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

valioiko написа:Какъв по-точно ти е въпросът?
Аз въпрос не виждам... |(
:D :D :D
Много ме развесели този коментар.

Kadima, тук трябва да се включи Леда, в крайна сметка трябва да опишеш характеристика доближаваща се до тази по нока, за да ти признаят точки. Ако не ти пука за тях изобщо не я споменавай в документа за работата. Така беше при мен, не ми се наложи да описвам предните си длъжности, защото няма да взема точки за тях и това ми спести доста главоболия.
В крайна сметка зависи дали шефа ти е готов да си сложи подписа и печата на фирмата върху какво да е за да изпълни условието на НОК-а.
Какво стана с преразглеждането писаха ли ти 6 на писането?

ПС: Аз докато напиша и отговорили вече. :D
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Принципно не ми трябва тази професия за точки. Включени са двете години трудов стаж в трудовата ми книжка и реших, че може да ми трябва референция и за тази длъжност. Ако може и без нея още по- добре. А търговският агент е за продажбата на стоки на дребно, вземах заявки от магазините, сега сигурно има по- модерно име, но съм далеч от тези неща.
Чакам си преразглеждането вече 9 седмица, то стана историческо. Към края на седмицата ще ги безпокоя отново от британския.
И другия път ще си формулирам въпросите по- добре :handshake:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Този филм и аз го гледах в началото, не се притеснявай. В документа за личните данни пиши всички длъжности през последните 10 години, а в този с които искаш да докажеш стаж и взимаш референции описваш само тези длъжности, за които смяташ да вземеш точки.
Не се обиждай за коментарите преди това, майтап от време на време да става, този път на твоя гръб. :P
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Благодаря, tonny :) . Няма проблем, прав си беше човекът :rock: Аз вече толкова съм изперкала с тез документи, че и това ми е малко :D
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Kadima, заставам на мнението на Коко - това е NOC-а, който ти трябва.

Моето мнение е, че ако можеш да покажеш стаж по повече професии от списъка на 50-те, направи го. Не знаеш по коя професия ще те сметнат и къде ще е по-голям шанса в края на краищата. Разгледай длъжностните характеристики на тази длъжност в нета и на официалната страница, която ти е дал Коко и прецени. Ако фирмата са съгласни да ти подпишат длъжностна характеристика - действай. Също така - ако прилагаше трудова книжка и ако изобщо я има иниформацията в НОИ (т.е. Не е била някаква длъжност в сивата икономика, която не се води никъде) вече не е "ако искаш"... Имай предвид, че проверяват - защо мислиш, че им трябват имената ти на български ... Правят ти пълен бекграунд чек... Така че за да няма разминаавания в попълненотои реалността, аз бих я включили тази длъжност.да не говорим, че както казах, може да ти донесе и позитиви.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Благодаря на всички за отговорите. Мисля, че намерих в 0621 моята длъжност и няма да има проблем да я включа, пък и шефът е мъжът ми и няма да се дърпа много :D .
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

kadima написа:Благодаря на всички за отговорите. Мисля, че намерих в 0621 моята длъжност и няма да има проблем да я включа, пък и шефът е мъжът ми и няма да се дърпа много :D .
Хм, да не навлизаме в лични отношения, но като знам какви акробатични неща хората (не че аз :D ) изискват от жените си понякога, знам ли какво ще иска твоя за тези референции. :rofl:
Публикувай отговор