FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Абсолютно. Там ще те дръпнат, т.е. Ще получиш ПЕР защото заради канадския стаж и т.н ще имаш много точки а там дърпат по точките. Пък тук с Румъния после където доказваш стажа, ще се разберете как да се докаже.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
t.n.t.
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 10:01 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от t.n.t. »

Поздрави на всички от Калгари :)!!!
Извинявам се че чак сега пиша, но ми беше много напрегнато последните 2 седмици. Към тези които са ми писали на лични, мога да Ви кажа само едно (Нали имате интернет?) ТЪРСЕТЕ, ТЪРСЕТЕ И ПАК ТЪРСЕТЕ В НЕТА!!!!! САМО ТОВА Е ПЪТЯ!!! Не си губете времето с кафета и общи приказки, а търсете в Интернет!!! От над 500 CV-та изпратени за няколко месеца постоянно кандидатстване на поне 480 даже не ми отговориха, НО ТОВА НЕ МЕ ОТКАЗА. От останалите двайсеттина отговора реално само една оферта имах, НО СИ МИСЛЯ ЧЕ ПРЕПОРЪКАТА МИ ОТ АМЕРИКАНСКА КОМПАНИЯ (БЪЛГАРСКА В ЧИКАГО) МИ БЕШЕ НАЙ-ГОЛЕМИЯТ КОЗ!!!! Отвратен съм от сънародниците ми в чужбина!!!! Обиколил съм целият САЩ и почти цяла Европа, НАВСЯКЪДЕ БЪЛГАРИТЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ ЛАЙНАРИ!!! Аз съм патриот и съм чист българин но на всякъде е едно и също, мълчат си, не дават информация, лицемерничат, държат се надменно и те търсят само когато имат нужда от помощ!!! Полезна информация от българин в чужбина не съм получил ( с малки изключения)!!! Имам един въпрос карат ме да си заменя, тук в Калгари американската професионална шофьорска книжка за канадска клас 5 и до 2 седмици да взема клас 1, НО аз не искам, а доколкото разбрах ако не го направя ще трябва да чакам 2 години!!! Мога ли да си заменя българската за канадска клас 5 и после да изкарам клас 1? До колкото разбрах не мога да го направя с българскат, а само с американската. Лек ден
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

skwestarz написа:Моля за вашия съвет. Минаха повече от 120 дни, откакто моите докумени са получени в CIC. Кредитната ми карта не е charged. Написах email на CIC. Ако документите бяха непълни или имам отказ дали вече не би трябвало да отговорят. Отчаяна съм. :(
Четейки поста на skwestarz се питам не се ли удържа сумата независимо от решението, което е взето? По принцип според мен първо се взема таксата и после се разглежда досието... Или не съм права? В нейниятслучай,разбира се е късмет, че не са и събрали и такса.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Пиши да ги питаш - минали са 90 дни така че може - аз преди съм писала на този мейл и отговарят <CIO-Sydney-Search-Enquiry@cic.gc.ca>

Ако искаш, ще ти пратя и писмото което им писах - пиши на лични.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

moonlight79 написа: Четейки поста на skwestarz се питам не се ли удържа сумата независимо от решението, което е взето? По принцип според мен първо се взема таксата и после се разглежда досието... Или не съм права? В нейниятслучай,разбира се е късмет, че не са и събрали и такса.
Не се удържа винаги такса. Първоначално ти отварят кандидатурата и я проверяват за задължителни реквизити - IELTS, WES, всичко ли ти е попълнено, всичко ли ти е подписано, дали има още квота по твоята професия, ако няма квота - дали нямаш опит по друга професия, по която да те пишат - т.е. имаш ли задължителните реквизити, за да преминеш нататък. Ако ги имаш - теглят парите.

Следва по-сериозен преглед - дали задълженията ти отговарят на тези от техния НОК, дали нямаш прекъсване в стажа и т.н. - ако всичко е наред, пращат документите ти към Румъния, които трябва да проверят да не си излъгал нещо и дат и пратят покани за медицински и след това покани за визи и визи. Ако канадците намерят несъответствие, мисля, че връщат парите. Ако, обаче, си вече на етап Румъния и румънците намерят несъответствие, т.е. нещо си излъгал някъде, ти звънят за допълнителни документи, могат да те викнат на интервю и т.н. и могат и да ти откажат и няма да ти върнат парите.

При нас 2011та, когато ни върнаха документите, бяха отворили кандидатурата и бяха отбелязвали като Check, какво имаме и т.н. И явно сме се издълнили на квотата, защото пари не бяха изтеглили изобщо. Получихме писмо по мейла, че са ни върнали документите заради запълнена квота и после получихме и по пощата и документите в пакет с оригинално писмо, че са ги върнали заради запълнена квота.

Това са впечатления лично мои и от случаи във форума и от случаи от голямата таблица... Ако ги следи човек - на кого кога и как са отказали и дали са му изтеглени пари, може да си извади изводи каква е процедурата горе-долу. Но все пак - нямам описание на процедурата, пратено от канадците - да знаете... :lol:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Както винаги обстоен и точен отговор от Leda78 :clap:
Сега доста неща ми се изясняват.
Няма нужда да ти изпращат описание на процедурата ти ги разкри ;)
Благодаря!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Хаха :) Дали? ...

Нещо не мога да ги разкрия по отношение на Express Entry-то още как действат, обаче...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

А PER кога се изпраща? Когато разглеждането на документите е вече на етап Румъния или докато са все още в Канада, тоест преди да ги изпратят :^)
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

PER се дава след втория, по-обстоен преглед, още в Канада.

Румънците получават документите след PER-а и са verification екип - проверяват дали данните, въз основа на които канадците са ти дали ОК, са верни. И след това румънците действат и техническата част - медицински и визи.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Здравейте!
Каква е таксата за издаване на виза по старата процедура? Търсих я, но не можах да намеря информация.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

за възрастен 490 CAD, ДЕЦА- БЕЗПЛАТНО
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Благодаря chegevara!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Здравейте!
Имам следния въпрос. Аз съм водещ кандидат и при мен няма промяна в обстоятелствата от момента на кандидатстване. При моят съпруг обаче има промяна. Към момента на кандидатстване беше безработен, но преди месец-два започна работа. Трябва ли да уведомя виза офиса? Ако да как да го направя по имейл или направо да изпратя копие от договора му и обяснително писмо? От др страна пък защо да го изпращам като не е водещ кандидат и по принцип не се изпращат нотар заверени копия при кандидатстване...
Ако някой е имал следния казус моля да сподели!
Благодаря!
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Аз отговорих вече на лични на въпроса ти ама и тук да кажа, все пак може да е от помощ и на други кандидати.
Пишеш CSE (Bucharest), че си еди кои си и имаш промяна в апликацията си. Те ще ти отговорят добре на опашката си и не ни занимаваи докато не се свържем с вас. :)
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от v_green »

Здравейте на кой адрес бих могла да изпратя документите и да прескоча онлайн процедурата? Има ли такава опция тази година? Благодаря!
Публикувай отговор