FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

Юробанк ( Пощенска) предлага дебитна Visa Electron и кредитна Visa Electron.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от klisurov »

Tigarche написа:Юробанк ( Пощенска) предлага дебитна Visa Electron и кредитна Visa Electron.
Съветвам те да прочетеш още веднъж и да размислиш върху следния текст:
The main difference between most other Visas and the Visa Electron is that with the Electron all the funds be available at the time of transfer. Other Visa debit cards have the ability to be overdrawn.
Би следвало да правиш разлика между кредит и овърдрафт.

Имам (канадска) кредитна карта с определен кредитен лимит.
Имам (канадска) "дебитна" карта, с определен овърдрафт лимит
(реално е chequing account с прикачена карта).

При канадска кредитна карта има:
Credit Limit;
Current Balance: сумата (с положителен знак), усвоена от кредита;
Available Credit: = Credit Limit - (Current Balance + Authorized Transactions)

При канадска дебитна карта има:
Authorized Overdraft
Current Balance: сумата, която съм депозирал в сметката
Available Balance: = Authorized Overdraft + Current Balance

Това, че по втората мога да ползвам пари,
които нямам в наличност (пари на версия),
по никакъв начин не я прави кредитна.

Ето още една тема за размисъл:
TD Debit Card Advance
TD Debit Card Advance is a discretionary overdraft service we offer with our personal checking accounts that may help you avoid debit card declines.
... continue to use your debit card as usual. We may authorize ATM transactions or one-time debit card purchases even if you don't have enough money available in your account. Overdrafts will be paid at our discretion.
Би ли споделила, ти по какъв начин (с каква карта) плати таксата?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

Аз таксата още не съм я платила, но възнамерявам да го направя с AMEX.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Мдаа, тигърче, по-добре си плати с амекс (търсих специално в гугъл да видя, че е American Express :lol: ). Не че нещо, ама дзверума по принцип винаги е прав, клисуров и той, но тия двамата в комбинация щом ти казват едно и също по-добре недей плю срещу вятъра...

Тони, пишеш си навсякъде позициите както са ти преведени в документите с доказателства а срещу тях слагаш кодовете, на които отговарят по канадската NOC. Най-отгоре където те питат по кое искаш да те класифицират пишеш позицията и NOCa както си е по списъка с професии. Ако нещо не обясних добре - питай.

относно договори и кодове при нас - най-много ги вълнува какво пише като задължения в писмото - reference letter. :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Здравейте. Какви документи трябва да изпратя до WES?
Нотариално заверено и преведено копие на дипломата и приложението от магистратурата или
Нотариално заверено и преведено копие на дипломата и приложението от магистратурата и бакалавъра
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Според мен кандидатствай с най-високата степен, в случая магистъра. Не мисля, че има нужда от асесмънт и на бакалавъра, но нека и другите се изкажат.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Зависи. Ако е с различни бакалавър и магистър не знам как стои въпроса. Знам, че за да асеснът основно гледат часовете - затова прилагаш приложението с часовете. Ако видят часове за една година само магистратура. .. знам ли | нека някой с отделни дипломи да каже - моята е една.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Аз съм чел инструкциите и съм карал по тях:
All degree certificates or diplomas
e.g. Bakalavar, Magistar, Diploma za Visshe Obrazovanie, Kandidat na Naukite, Doktor
AND
For completed programs, the Diploma Supplement containing a complete record of all courses taken and individual grades obtained for all post-secondary study
sapfira80
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 2:05 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от sapfira80 »

Здравейте, аз съм нова тук, то ще се види и от мненията които съм пускала - 0 бр. Немога да открия дали моята работа отговаря на списъка с професиите. Ако имам номера на професията от НОИ написан на трудовият ми договор има ли някакъв ориентир къде точно да го търся приблизително във техният NOC?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

sapfira80 написа:Здравейте, аз съм нова тук, то ще се види и от мненията които съм пускала - 0 бр. Немога да открия дали моята работа отговаря на списъка с професиите. Ако имам номера на професията от НОИ написан на трудовият ми договор има ли някакъв ориентир къде точно да го търся приблизително във техният NOC?
Извинявай, но по коя процедура всъщност кандидастваш?
Видях съобщението което си ми пратила, но за съжаление не мога да ти отговаря на въпроса, от друга страна имай предвид че това тук е дискусията за Федералната процедура, а не за Квебек.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
sapfira80
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 2:05 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от sapfira80 »

Koko написа:
Извинявай, но по коя процедура всъщност кандидастваш?
Видях съобщението което си ми пратила, но за съжаление не мога да ти отговаря на въпроса, от друга страна имай предвид че това тук е дискусията за Федералната процедура, а не за Квебек.
Koko, немога да се ориентирам и по двете процедури. Трябва да преценя къде имам най-голям шанс, мисля, че е по федералната но това, което ми е вписано в длъжностната характеристика не мога да го съотнеса към професиите.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

sapfira80 написа: Koko, немога да се ориентирам и по двете процедури. Трябва да преценя къде имам най-голям шанс, мисля, че е по федералната но това, което ми е вписано в длъжностната характеристика не мога да го съотнеса към професиите.
Колкото повече информация за себе си дадеш - като професия и образовия - толкова по-голяма вероятност има да получиш повече помощ около процедурите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

Koko написа:
sapfira80 написа: Koko, немога да се ориентирам и по двете процедури. Трябва да преценя къде имам най-голям шанс, мисля, че е по федералната но това, което ми е вписано в длъжностната характеристика не мога да го съотнеса към професиите.
Колкото повече информация за себе си дадеш - като професия и образовия - толкова по-голяма вероятност има да получиш повече помощ около процедурите.
и колко повече си осмисли информацията за себе си и започне да търси информация от тук - http://www.cic.gc.ca/" , толкова по бързо ще стане от колкото да пита и да чака някой да отговори.
без да си прочел няма как да разбереш по коя процедура да се ориентираш.
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

Да се включа и аз по темата с к.карти. Благодаря на Dzverum и Klisurov за мненията. За съжаление малко късно го научавам документите са изпратени отдавна...
Между другото мин. година отново ползвахме същата карта, но тогава reach-наха cap-a, след кaто ни върнаха документите бяха нанесли малки корекции по тях (например в графата Given Name etc.), но не и върху Fee Payment формата...Най-вероятно не са й обърнали внимание, а и CIC агентите едва ли са добри банкови специалисти ...
Както и да е догодина с Visa Classic :).
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

може пък да имате успех и да ги дръпнат ( силно ви го пожелавам)
няма ли начин да платите допълнително да ви дръпнат паричките и да не чакате догодина
документите разгледани ли са ви вече ?
на коя дата са получени?
Публикувай отговор