FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

А какво да кажем за това, че по Федералната процедура не се работи горе-долу от юни месец.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

MurAhm написа:А какво да кажем за това, че по Федералната процедура не се работи горе-долу от юни месец.
MurAhm,

Последно даже март-април изпратиха масово искане за медицински и до там. Ще чакаме новата вълна. Вие оправихте ли документите с Букурещ?
Landed: 25.06.2016 Toronto
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Появи ни се вторият ред.
We started processing your application on January 16, 2015.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Моя приятелка днес ми звънна да се похвали, че е с втори ред от днес.
Като влязох в ecas установих, че и аз съм с втори ред от днес (сутринта нямах). Явно нашият офицер се е върнал от отпуска :lol:
Landed: 25.06.2016 Toronto
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Явно, че наистина сме при един и същ служител. Забелязах, че същото се случва и при Квебекчани. В 1-2 дни всички получават медицински или покани за виза.
Дано да работят под пара и да си получим медицинските през септември.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Преди около месец сънувах датата 10.09 и знам, че в съня ми беше свързана с процедурата :lol: Ха дано да съм предсказала медицинските!
Landed: 25.06.2016 Toronto
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Моля подпишете петицията! Да направим опит да размърдаме процедурата! :?:

https://www.change.org/p/citizenship-an ... entry-apps"
Landed: 25.06.2016 Toronto
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Здравейте!
Обръщам се към тези, които са получили своето искане за медицински с въпроса: Как точно го получихте? По имейл ли Ви беше изпратено или с обикновена поща? Очаквам с нетърпение отговора, горещо надявайки се да не е с обикновена поща ;) .

От подалите документи през Октомври 2014 има ли такива, които да са получили искане за медицински?
Много се проточи процедурата...

Благодаря на всички решили да споделят!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

По емейл!

Ще получиш емейл за всеки член от семейството.
Заглавието и изпращача са - Do Not Reply - Ne Pas Repondre <Client-update-mise-a-jour@cic.gc.ca>

До колкото виждам в canadavisa има човек от Румъния, който е получил мед края на миналата година, и е подал началото на октомври. Скоро време трябва да дойде и вашия ред... :)
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Получихме медицински на 04.02.
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Поздравления, MurAhm!

Както изглежда сте почти на финалната права ;)!

Благодаря, tonny!
Много е успокояващо да знаеш, че не чакаш по редовна поща. Миналата година изпратих на приятели в Канада картичка с мартенички - още ги чакат :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

Честито MurAhm! Дано бързо мине и последния етап, и да се похвалиш скоро с искане за паспорти! ;)
Landed: 25.06.2016 Toronto
MimiBg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 25, 2015 7:48 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MimiBg »

Привет на всички!
Днес получихме дългоочакваното искане за медицински. Получихме го точно, както каза tonny. В допълнение трябва да представим ново свидетелство за съдимост и обновена информация за членове на семейството, месторабота и гражданство. Това документ по образец ли е или се попълва като свободен текст? За информация на чакащите - ние сме от октомврийската група - документите са получени на 15.10.2014г. :)
PavelS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 12, 2016 4:09 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от PavelS »

Ние вчера изпратихме паспортите по Еконт, след като на 11-ти по мейла дойде покана за изпращане на паспортите и заплащане на RPRF. Иначе документите заминаха на 17-ти октомври 2014-та, на 4-ти ноември са получени, а обработката е започнала на 17-ти януари 2015. Постоянно следях форума, но реших само да чета, да не пиша, не за да не споделя, а да не "урочасам" процедурата. При мен заплащането на първата такса за обработка на документите стана с дебитна карта Visa Electron, тоест, това, което е изписано, че е задължително картата да е кредитна и не Electron, не е било съвсем вярно. Попълних във формуляра данните на тази карта понеже преди това с нея напазарувах сума ти неща от нета, включително от Канада, дори от сайтове, на които пишеше, че приемат изрично само кредитни карти и не приемат Electron, и въпреки това нито веднъж нямам заради това отказана транзакция. Та просто един хубав ден през януари си теглех заплатата и видях, че парите са изтеглени, едва след това прочетох тук, че не може с дебитна карта или с Electron. Явно има разлика от банка до банка и от карта до карта, а и от банката ме увериха, че няма да има проблеми, стига сумата да я има в наличност. Така и стана. Проблем става, ако курсът на канадския долар се качи, а сумата не е малка и една стотинка означава поне 60-70 лева отгоре, още повече, че транзакциите стават по по-неблагоприятен за нас курс и ако дори също една стотинка да не стига, банката ще откаже плащането. Както и да е. PER писмото дойде на 3-ти февруари, после искане за допълнителни документи от Букурещ (понеже жена ми има вуйчо в Канада, та вадихме заради починалата баба удостоверение за наследници още за първоначалното изпращане, с written explanation, но в крайна сметка тези 5 точки отгоре не ни ги признаха, защото вуйчото -uncle e първи братовчед на майка и, а не е брат. После почна голямото чакане, на 16-ти декември поискаха ново доказателство за Proof of Funds, a веднага след това и искане за медицински, които направихме на 22-ри декември. Въпреки, че жена ми е бременна, д-р Савчева реши рентгенът да се направи. Накара ни да преведем епикризи от две операции, но явно не е имало проблеми с тях. След нова година, поискаха ново доказателство за парите поради това, че CIC са променили сумата леко нагоре. И в двата случая им пратих банково удостоверение за наличност към момента, друго "за период от три, шест и повече месеца" не съм давал, не са ми и искали такива работи, и добре, понеже парите и в двата случая ги взехме от друг човек. Дори в началото бяха по сметка на жена ми, а сега на моя. Сега ще се мисли как ще се набавят, защото тези мангизи в действителност са необходими в началото. Та...вижда му се края, но сега следва да се стягаме да летим в много оперативен порядък, понеже после за летене става късно, а да се чака до лятото раждане, добавяне на бебето към кандидатурата, респективно още документи, доказване на по-голяма сума и т.н. е по-лошият вариант. И следва първоначално да отидем в провинция, в която 3-те месеца за начало на здравно покритие не важат, примерно Алберта или Манитоуба, защото застраховките бременност и раждане не покриват.

А относно референциите от работодателите - сам си ги написах така, че максимално да съответстват на техния NOC, дадох ги на бившите си шефове да ги сложат на съответната фирмена бланка, да се подпишат и подпечатят и нямаше никакви проблеми, а на сегашната работа сам си взех бланката, написах я, шефката на отдела ми се подписа, взе и сложи печат, без баш шефовете да разберат и въпросът с това приключи.
Последно промяна от PavelS на Вто Фев 16, 2016 10:36 am, променено общо 7 пъти.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Sunflower »

От обед и аз съм с медицински и искане за ново свидетелство за съдимост!
Мими, нямат ли предвид updated Schedule A - тяхна форма си е, но виж как точно е написано в писмото! На мен миналата пролет ми я искаха.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор