FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

Ами по-горе писах - още на 8.05. са получени, като гледам м/у-народния форум вече са минали на по-далечни дати. Не знам дали имат практика да се свързват с кандидати когато има проблем с картите...по-скоро едва ли го правят.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

По темата с картите... картопритежателите на виза кредитна от алианз, днес ги питах, кредитна класик си е и може до 4 бона да извърши на ден независимо дали е в страната или извън. Поне според нашия клон. :)
sapfira80
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 2:05 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от sapfira80 »

Koko и chegevara, повярвайте, ми че преди да задам въпрос във форума или да пиша на ЛС съм изчела информацията. Но дилемата при мен е следната: по трудов договор се водя като "специалист финансова дейност", а задълженията по длъжностна характеристика са същите както и на "оперативен счетоводител". Това е разписано по документи. Няма нищо финансово във смисъла на финанси. Няма как да променя договора на "оперативен счетоводител". Затова незнам кой е кода на професията. :sweat:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

sapfira80, ако има по техния НОК "специалист финансова дейност" или нещо, което да се доближава стреляй в тази посока. Никои няма да ти търси трудова характеристика нашенска... За това всички казват, че е мн важно писмото от работодателя, там описваш характеристиката ти по техния нок един вид, но с други думи. ;)
Нали разбираш, че не изпращаш трудовата си характеристика, а ти си я пишеш, чувал/а ли си за 2-та руски учени натамъненко и нагаждаков. :)
sapfira80
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 2:05 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от sapfira80 »

Мерси, tonny!
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

А писмото от работодателя не трябва ли да е от самия работодател? Подписано и подпечатано?

Да не те отчайвам, но ако задълженията ти се различават от на търсените професии не мисля, че ще приемат кандидатурата ти. Доколкото помня длъжността, на която са те водили е сред 50-тте нока, но гледай и по длъжностна характеристика да отговаря, основно това гледат, а не наименованието на длъжността.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

sapfira80 написа:Koko и chegevara, повярвайте, ми че преди да задам въпрос във форума или да пиша на ЛС съм изчела информацията. Но дилемата при мен е следната: по трудов договор се водя като "специалист финансова дейност", а задълженията по длъжностна характеристика са същите както и на "оперативен счетоводител". Това е разписано по документи. Няма нищо финансово във смисъла на финанси. Няма как да променя договора на "оперативен счетоводител". Затова незнам кой е кода на професията. :sweat:
Според мене попадаш в тази категория - 1111, не е лошо обаче да провериш колко апликации вече има по нея, доколкото знам това е една от професиите които се запълват бързо.

http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... val65=1111"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Писмото от работодателя на английски ли да бъде или може и да е на български и да се преведе. Ако решат да звънят да проверяват нещо очаква ли се от работодателя ми да знае английски...щото не знае. :)))
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

Koko написа:
sapfira80 написа:Koko и chegevara, повярвайте, ми че преди да задам въпрос във форума или да пиша на ЛС съм изчела информацията. Но дилемата при мен е следната: по трудов договор се водя като "специалист финансова дейност", а задълженията по длъжностна характеристика са същите както и на "оперативен счетоводител". Това е разписано по документи. Няма нищо финансово във смисъла на финанси. Няма как да променя договора на "оперативен счетоводител". Затова незнам кой е кода на професията. :sweat:
Според мене попадаш в тази категория - 1111, не е лошо обаче да провериш колко апликации вече има по нея, доколкото знам това е една от професиите които се запълват бързо.

http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... val65=1111"

давам ти следния съвет - сайта който ти е изпратил Коко е много полезен - влез в него , отиди на на всички професии започващи с 1...(те са свързани с финанси), влез във всяко по отделно и си тЪрси в главния Нок има под нокове и може да се намериш.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

chegevara написа:
Koko написа:
sapfira80 написа:Koko и chegevara, повярвайте, ми че преди да задам въпрос във форума или да пиша на ЛС съм изчела информацията. Но дилемата при мен е следната: по трудов договор се водя като "специалист финансова дейност", а задълженията по длъжностна характеристика са същите както и на "оперативен счетоводител". Това е разписано по документи. Няма нищо финансово във смисъла на финанси. Няма как да променя договора на "оперативен счетоводител". Затова незнам кой е кода на професията. :sweat:
Според мене попадаш в тази категория - 1111, не е лошо обаче да провериш колко апликации вече има по нея, доколкото знам това е една от професиите които се запълват бързо.

http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... val65=1111"

давам ти следния съвет - сайта който ти е изпратил Коко е много полезен - влез в него , отиди на на всички професии започващи с 1...(те са свързани с финанси), влез във всяко по отделно и си тЪрси в главния Нок има под нокове и може да се намериш.

да и според мен си 1111 accountant
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Кате, няма проблем да е на български, но трябва да е с копие от лицензиран преводач към него.

Сапфира, по-добре разгледай къде можеш да се вместиш като длъжности вписани в реферънс летъра - те това гледат реално, а не точно да ти отговаря наименованието на длъжността.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Аиде да се запиша и аз със изпратени документи. :dance:
Другата сряда започва и за мен 80-90 дневното чакане...дано не съм омазал нещо. :D

Благодаря на Че и Леда за указаната помощ с попълване на документите. :drinks:
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

успех Тони и готви много бира да черпиш.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Няма проблем, но при едно условие... На варненско капанче ... на плажа. :D
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

Има голяма тапа с PER писмата противоположно на предни години.

Едва от скоро започнаха да обработват PER писма с приети от CIC документи - дата 7.5.
Дърпането на пари е станало преди месец-месец и полвина на тези апликейшъни.

Успех на всички.
Публикувай отговор