FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Изникна ми следния въпрос, след като дадох днес договорите и трудовата книжка за превод. Значи на договор съм проектант по еди кои си наш "нок", на трудова книжка ме водят инженер проектант, а в реферънс летъра се написах с живописното Electrical Design Engineer :D (то съм си и такъв де). Дали би било проблем разликата в тази длъжност, защото на превода ще бъде може би само Design Engineer или нещо такова.
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Искам да задам въпрос към CIC, не можах да намеря мейл, на който да пиша и писах към офиса в Букурещ. И те естествено ме препратиха към официалните страници. Има ли мейл, на който да пиша, не мога да намеря нищо :^)
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

dzverum, работя във банка- предлагаме Visa Electron кредитна, може твоята банка да не предлагат, това не означава не се предлага кредитна карта виза електрон.
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Тони, как е възможно по трудов договор да си една длъжност, а по трудова книжка друг?! На мен нещо не ми се връзва.

Иначе и мен ме интересува твоя въпрос, тъй като точно моята длъжност не я виждам никъде в буквален превод в техния регистър, но отговаря дословно по длъжностна характеристика на нок 0112 human resources managers.
Моята длъжност се води "управител социална дейност", по роли и задължения отговарям на "manager, training and development" и на още няколко също, но да кажем, че това избера. Трябва ли да изписвам моята си специалност просто на английски "Social Activities Manager" или трябва да посоча тази , на която тя отговаря по техния NOC. В документите за попълване на work expirience искат да въведа име на длъжността и кореспондиращ нок. Какво да пиша там? Manager, training and development?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Всъщност може би зависи от кода, 2008 съм бил проектант, после съм станал инженер проектант, като се е сменил и кода за длъжността ни. Не ми пука пиша си електро проектант, с диплома за електро не мога да съм ВиК проектант...

От imm0008_3e стигнах до извода, че искат да си припозная длъжността по техния нок и номера на нока. Там написах Electrical Design Engineer по нок 2133, и след това писах вече моята длъжност тук, която по книжка би трябвало да е Design Engineer/Design Engineer, Electrical (тук ще чакам превода да ги стиковам), така или иначе нямам толкова място за писане така че засега само Design Engineer. :D Тъпото там е че графата с опита е 4 или повече, та аз искам 6 или повече да взема макс-а, но явно такъв е реда...
Те така, другите дето са пращали да кажат какво мислят по нашия казус. :beers:
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Tigarche написа:dzverum, работя във банка- предлагаме Visa Electron кредитна, може твоята банка да не предлагат, това не означава не се предлага кредитна карта виза електрон.
Не само ти работиш в банка, питай какво точно означава електрон и как работи. Също питай и какъв е механизма на работа както и дали може да се блокира сума от тази електрон карта.
Моля не подвеждайте хората, ако не сте сигурни в нещо.
Ще ви оставя пак да си четете сами маи, аз нямам нужда да давам акъл...
F*ck Google, ask me!
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

Никого не подвеждам и няма кого да питам при положение, че аз предлагам кредитните карти.............. ти се изказа, че била дебитна а това не е вярно.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Ще успееш ли да си платиш таксата с тази карта? Прати ни линк да видим къде има кредитен електрон?

Всъщност ето и инфо защо не минава в Cic: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_Electron"
Последно промяна от dzverum на Съб Юли 26, 2014 2:47 am, променено общо 1 път.
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Отделно спора за плащането да задам един леко глупав може би въпрос.
Как си пишете длъжността из документите, включително и в писмото от работодателя - по трудов договор или по техен нок. Аз стигнах до извода, че трябва да си е по трудов договор т.е. навсякъде пиша само Design Engineer, а само в imm0008_3e да пиша длъжността по техния нок - Electrical Design Engineer , но все пак не бих отказал и съвет...
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

dzverum, заповядай: https://www.postbank.bg/bg-BG/Individua ... parameters" и приключвам по темата, това че CiС не я приемат не означава, че няма.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Това е дебитна карта с кредит от вашата банка. Наричайки я кредитна отново подвеждаш хората. Не случайно всички кредитни екстри са изписани само за visa classic. Системата за обработка е различна поради тази причина тези карти не се поддържат за онлайн плащания в Австралия и Канада.
И аз приключвам спора, но моля ви четете внимателно и задълбочено преди да мятате бомби и някои да гори след това!
F*ck Google, ask me!
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

haha............пълни глупости.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Обади се на някой от технически отдел да ти обясни как точно стават плащанията с електрон и кредитна карта. В линка от уики май пише, но няма кой да чете...
F*ck Google, ask me!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от klisurov »

Tigarche написа:haha
wikipedia написа:Visa Electron is a debit card available across most of the world, with the exception of Canada, Australia, Ireland and the United States.
Мисля, че това в червено е същественото.
Ако някой е успял да плати таксата с VISA Electron,
не е лошо да сподели с карта на чия банка е успял.

BTW работил съм в IT на Росексим Банк от юни 2001 до юли 2003.
Когато Любомир Каримански се зае да създаде собствен картов център на банката, минах от IT в Картов Център.
Участвах в свързването на банката с VISA, MasterCard и БОРИКА.
Еднолично организирах от техническа гледна точка преминаването на банкоматите от БОРИКА, както и включването на нови такива към мрежата на банката.
Междувременно Кюлев купи ДЗИ и преименова банката на ДЗИ.
Когато го разстреляха, жена му продаде банката на Пощенска и в края на декември 2006 напуснах.
Не съм участвал в интегрирането на банкоматите към системата на Пощенска и не знам дали нещо от изграденото от мен е запазено.

VISA Electron е дебитна карта.
След като работиш за банка, знаеш, че по всяка сметка може да се "закачи" "овърдрафт".
Но това няма да промени атрибутите на картата от дебитна на кредитна.
В Канада има кредитни и дебитни карти.
Дебитните карти са INTERAC, като за ползване извън Канада имат и "логото" на PLUS.
До момента не съм срещнал организация (банка или финансова институция), която да предлага Maestro или някой от продуктите на VISA Debit, с изключение на Virtual Visa Debit.

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Благодаря за отделеното време г-н Клисуров!
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор