FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:

За CIO - 1112 или 0112 nelkyl. Ekaterina, имате шанс само изкарайте добър Ielts. Независимо от резултата всички документи трябва да са готови, защото се гори за по 1-2 дни поради забавяне. 0112 тази година не е под пара и ако подадете до края на юли ще сте в квотата. Внимавайте с документите за леля ти, гледат се изкъсо и нямаш право на грешка.
Мерси !

За сега няма ъпдейт. Според световната таблица последно на 6.5 пристигнали са били чарджанти.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Днес още не са се отразили, часови разлики, индианци, пакистанци. Чакаме...
F*ck Google, ask me!
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

dzverum написа:

За CIO - 1112 или 0112 nelkyl. Ekaterina, имате шанс само изкарайте добър Ielts. Независимо от резултата всички документи трябва да са готови, защото се гори за по 1-2 дни поради забавяне. 0112 тази година не е под пара и ако подадете до края на юли ще сте в квотата. Внимавайте с документите за леля ти, гледат се изкъсо и нямаш право на грешка.
Което ми напомня! Леля ми няма нищо на нейно име - наема, сметките и т.н. доказателства, че реално ьижее там са на имаето на чичо ми. Голяма издънка. Тя и не ходи на работа тъй, че летър от имплойър не може да ми даде. Какво правим, съвет? Евентуално да ксерокопирам брачното им свидетелство с чичо ми и да приложа сметките с неговото име?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

В гайда май си пише какво искат, като за начало сниман паспорт... Ако е гражданка не би било проблем.
F*ck Google, ask me!
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Гражданка е, но другите документи от чеклиста не мога да ги осигуря. Ще питам в cic.gc.ca

Обсъжда се скоро това, но досега го търсих и не мога да намеря в коя тема беше :( Дипломата ми за висше е с моминското ми име, а сега съм с фамилията на съпруга ми. Какво трябваше да се направи в такъв случай?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

EkaterinaSt написа:
dzverum написа:

За CIO - 1112 или 0112 nelkyl. Ekaterina, имате шанс само изкарайте добър Ielts. Независимо от резултата всички документи трябва да са готови, защото се гори за по 1-2 дни поради забавяне. 0112 тази година не е под пара и ако подадете до края на юли ще сте в квотата. Внимавайте с документите за леля ти, гледат се изкъсо и нямаш право на грешка.
Което ми напомня! Леля ми няма нищо на нейно име - наема, сметките и т.н. доказателства, че реално ьижее там са на имаето на чичо ми. Голяма издънка. Тя и не ходи на работа тъй, че летър от имплойър не може да ми даде. Какво правим, съвет? Евентуално да ксерокопирам брачното им свидетелство с чичо ми и да приложа сметките с неговото име?
Семейна данъчна декларация в която да фигурира и нейното име?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

Subsa написа: Ние тотално се отказахме от САЩ, защото това е държава, където приемат Сульо и Пульо. Хора без образование, без елементарна култура, понякога, отиват там без мн. зор. От там престъпността е висока, заплащането пада и т.н.
Трябва да се емигрира в държава, където има сито за тези неща. Това донякъде ти гарантира спокойния живот после.
Когато за едно нещо си се трудил, го цениш повече, знаете!
Неприятно ми е да го кажа, но тези аргументи не звучат сериозно. Правил ли си поне някакъв опит да проучиш какви са ти шансовете да се реализираш професионално съответно в САЩ и Канада (пък защо не и Европа), като наприменр - дали е необходимо да доучваш, дали е необходимо да членуваш в дадена професионална асоциация за да можеш да си практикуваш професията и какви са изискванията на съответна асоциация, каква е конкуренцията на пазара на труда в твоята област, съответно какво е заплащането за такава работа във всяка една от двете държави?
Другото нещо, след като така лесно сте се отказали от зелената карта - сигурни ли сте че ще успеете да покриете изискванията за имиграция за Канада и че няма никаква гаранция че ще успеете да получите статут в Канада, както и че в Канада може да се сблъскате с някои от изброените по-горе проблеми?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Относно точките за стажа - смята се стажа ви по принцип а не по специалността, по която кандидатствате! Така че, Кате, ако имаш 10 години стаж, от които 3 по специалността - за точките се смятат 10 години стаж. А сега пресметнете отново ;) Редактирам, за да не съм неточна: стажът не е нужно да е по специалността, за да го признаят за точки, но трябва да имаш доказателства за него - т.е. letter of reference от всеки работодател, плюс допълнителни доказателства - договори, трудова книжка, и т.н. - варианти за доказване много - справка от НАП и т.н. Ние пратихме писма от работодателите + договорите нотариално заверени и преведени + трудова книжка нотариално заверена и преведена. Ако липсва въпросното letter of reference (например при нас липсва за три от фирмите, защото вече не съществуват - от 2000 до 2005 стажа ми), пишете вие писмо с обяснение защо липсва и какви допълнителни доказателства прилагате.

Относно дипломата и моминското име - сега за апостила няма значение, но после към Wes пращаш преведено копие на свидетелството за граждански брак + нотариално заверено копие на дипломата с апостил и превод.

Относно Субса и неговата зелена карта - надявам се да не се разсърдиш, но за мен ти просто се страхуваш да направиш тази голяма крачка и кандидатстването за Канада е просто едно отлагане. иначе просто не виждам какво ти пречи да си подадеш за Канада и да си отидеш в САЩ да чакаш развитието на Канадската мечта... наистина не целя да те обидя - просто наистина има разлика от това да пускаме документи и да си мечтаем и наистина да стане и да трябва да тръгваме... и ние живот и здраве ще усетим разликата :y: но на темата - за мен при спечелена зелена карта си длъжен да отидеш, пък ако не ти хареса никой не те е вързал там. Да, ще загубиш едни пари в процеса, но са нищо спрямо спечеления опит и кръгозора, който ще ти се разшири безмерно (спрямо сега имам предвид). А за Европа не съм съгласна с Коко - там още 100 години ще възприемат по-добре мъже с бради отколкото емигранти българи = цигани. :lol:

Относно моята кандидатура - пътуват към CIC специалност 1123. Някой води ли статистика?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Леди, вземам 2-3 точки допълнително! :y: трябва да се изчисли де, защото част от стажа ми е на 4-часов работен ден.
Днес пуснах дипломата през една фирма за легализация, до края на месеца ще имам апостили и превод + превод на удостоверение за сключен гр брак, заради това, че дипломата ми е с моминското име. Като ги взема ги засилвам към WES и да се надяваме, че до края на юли ще пристигнат и тогава ще съм готова с другите документи от чеклиста.
За колко време се очакват нещата от WES?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

25дни календарни, но според университета! Може да отнеме повече, провери си внимателно изискванията в WES. Последно по кой NOC, че си написала HR и Public Healt Inspectors...
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Супер за точките - значи не ти трябва IELTS за съпруга ти, нали?

А за фирмата - ще ти се карам :D Нали ти казах да не им даваш повече мотане от седмица - хайде 10 дни го сложи, че то седмица отива само в МОН... Натискай ги за срока тия от фирмата, защото след това голямото ти мотане в момента е в WES, където последно срокът им беше 20 РАБОТНИ дни - това е 1 месец и като сложиш 2-3 дни пътуване натам и 2-3 дни пътуване наобратно... Направи така, че да се върнат документите от WES до взимането на резултата от IELTS - т.е. до 27 юли, т.е. добре е около 20ти юни да ги пратиш. А и тия от фирмата какво толкова ще правят - пращане до София = 1 ден, подаване в МОН на същия ден, 5 дни срок от МОН за апостилите, връщане обратно 1 ден + 3 дни за превод... Повече от 10 дни в никакъв случай не им давай. Даже са им много.

Колко пари ти взеха, ако не е тайна?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Влизам бързо да питам в празното поле /като за снимка/ оставено най-горе в апликейшъна за иелтс изпита пише "Please return to:" НЕщо трябва ли да пиша там?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Къде е това? Аз съм го попълвал само на хартия и не помня? Леда, ако се сети да каже?
F*ck Google, ask me!
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Изображение

За фирмата...нещо ми е много странно. Те първо им трябвало 3 дни да превеждат дипломата и приложението. Не се ли превежда след апостила, питам аз, не, така било?! Както и да е, предполага се те знаят по-добре от мен. Цената е 65 лева за 12 дни, нормална поръчка. Цената е само за един документ, т.е. за диплома и проложение - 130 лева без превода. През консулство се минавало освен през МОН. Експресната поръчка е 83 лева на док = 166 за диплома + приложение , много скъпо ми се видя, но нямам друг избор. Пуснах стандартна за 12 дни, но преди малко се разубедих нещо и звъннах да попитам мога ли да ми я пъснат експресна все пак и тя ми вика "Ми ох, не знаам...трябва да питам колегите от София..утре в 10:00 ще Ви звънна..." :?: Експресната е 10 дни, в МОН нямало експресна, но при консула минавала за ден вместо за 3 и се спестявали 2 дни....офф..както и да е...
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от spaneva »

Леда78, това за стажа сигурно ли е? Бях останала с впечатление, че точки за стаж се дават само ако е от скил 0, А или В от НОК-а.
Публикувай отговор