FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Започнах да се чудя дали не е по-добре да не форсирам нещата и да подам догодина с Express Entry. Ето тук има някакво догадки какво ще представлява програмата.
http://moving2canada.com/immigration-to ... ess-entry/"

С няколко думи се очаква:
Да се подават документите онлайн
Да се приемат кандидати според степента им на квалификация и опит, а не според поредността на подаване
Ще се стремят процедурата да бъде оптимизирана и да отнема около 6 месеца

И т.н.

Който се интересува да прочете линка, аз лично съм малко притеснена, защото има много неизвестни и май ще се мъчим за тази година. С моите само 3 години опит по търсената професия не се чувствам особено конкурентна на световния пазар... :)))

Leda78, tonny благодаря за съветите. Аз им писах вчера, ако не отговорят днес ще им звънна да се помоля, дано да се смилят :D
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Това, което пропускаш за Express Entry е, че те преценяват кого и кога да извикат в зависимост от нуждите на трудовия им пазар. Сега ако хванеш квотата - си вътре. А тогава - ако те извикат, решат че имат нужда от тебе, тогава си вътре... като цяло казват, че Express Entry ще е основано на австралийския модел - а той е доста по-скъп, с по-високи изисквания за език и изобщо по-труден.

Разбира се, най-големият проблем е, че реално всичката информация, която имаме е основана на догадки. Все пак тенденцията като цяло е да затягат положението (въпреки че тая година с увеличената квота ме учудиха) - вдигат изисквания за език и т.н. Затова аз не бих рискувала... :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Subsa
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 5:38 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Subsa »

Дипломата, въпреки, че е 2 години за магистър ми я признават.
Реално не мога да взема магистър за 2 години ако нямам 4 години бак., така, че е 6г. - 23т
възраст - 12т
Проверих си стажа, имам 4+ години и вдигнах 2 точки от това, което бях заложил
Трябва с жената да си налягаме парцалите за тоя тест, защото съм заложил, че тя трябва да изкара поне CLB4, за да вземем 5 точки
а аз трябва да покрия минимума и да станат 69 общо

"Апостилът е специално удостоверение с печат за заверка (легализиране) на документ от държавата, в която документът е издаден. Притежаващите апостил документи се освобождават от всякаква допълнителна форма на легализация.

Употребата на апостил като форма на легализация на документи се регламентира от Конвенцията за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове, подписана в Хага на 5 октомври 1961 г. "

Апостил правя на Българския вариант на дипломата, не на преведения, както си го написала и тогава ходя при преводач?
Те заверяват бг варианта, отделно преводача си заверява енглиш варианта
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Не съм писала да заверяваш в МОН преведения вариант. Бъркаш нотариалната заверка с превода - в МОН слагаш апостил върху нотариално заверено копие на бг език. След като вече имаш и апостил - превеждаш при легализиран преводач (т.е. такъв дето се е клел, че ще превежда вярно и бла бла - навремето имаше списък на сайта на външно министерство кои са легализирани - аз мога да препоръчам моите - страхотно надеждни хора - Транстекст се казват, на Жолио Кюри се намират срещу Интерпред - виж горе-долу колко страници са ти за превод по принцип за всички документи - че са бая, тъй като всяко нещо, което не ти е на БГ в документите, трябва да е преведено от легализиран преводач - и можеш да се разбереш с тях за цена тотал).
Последно промяна от Leda78 на Пон Юни 09, 2014 7:31 am, променено общо 1 път.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Leda78 написа:Това, което пропускаш за Express Entry е, че те преценяват кого и кога да извикат в зависимост от нуждите на трудовия им пазар. Сега ако хванеш квотата - си вътре. А тогава - ако те извикат, решат че имат нужда от тебе, тогава си вътре... като цяло казват, че Express Entry ще е основано на австралийския модел - а той е доста по-скъп, с по-високи изисквания за език и изобщо по-труден.

Еее, това вече ме отказа съвсем. Ще бързам значи да събирам документи.

За IELTS звъннах да се помоля да ме запишат ако има места, обещаха по-късно днес да ми кажат. Аз пак гледах датите за изпита, дори и да успея да пътувам до София /имам познати, които ще ми гледат бебето по време на изпита/ на тази дата мъжа ми снима сватба в Бургас. Оказва се, че и за август и септември датите сме ангажирани. Само този 10 юли ми е шанса....стискайте ми палци да ми позволят да се явя! :(
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Хайде, и аз да се отчета - нашите документи вече пътуват! Стискайте палци :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Леда, стискам много силно! Чакам с нетърпение да се похвалите! :)

Влизам да се похваля, че от Британския съвет ми се обадиха и ще имат две места за мен и мъж ми. :))) IELTS на 10-ти юли! Ей сега вече се панирах! :D

Да питам за апостила хората, които не живеят в София лично ли са ходили или някой друг им ги пуска. Фирма за легализация от Варна има ли, която би се ангажирала, за да не ангажирам аз познати?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Leda78, дано ти и Че успеете, че след вас и ние. :y:
EkaterinaSt, разбирам че сте малко ентусиазирани и доста объркани, но не стреляй на хаос с въпросите. Щом ще ви допуснат сядайте и учете имате точно един месец (не губете време сега с легализация и други документи). Запишете ли се трябва да мислите само за изпита и как да се подготвите подобаващо. Според мен той е не малка пречка. Иначе фирми за легализация има много във Варна, до там да я докарате. ;)
Успех! :rock:
Subsa
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 5:38 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Subsa »

Леда,
Аз съм се объркал като писах последния текст.
Благодаря за подробното разяснение, беше ми полезно, за увереност.
Знам за къде ми говориш, аз съм от Дървеница и там има най-близо такива, вероятно ще използвам твоите. Там има и нотариус, проблема е че куцам с единия крак заради сухожилие и ще видим, дали може да вървя утре.
Стискам палци да те нареждат по-бързо за виза.

Ние тотално се отказахме от САЩ, защото това е държава, където приемат Сульо и Пульо. Хора без образование, без елементарна култура, понякога, отиват там без мн. зор. От там престъпността е висока, заплащането пада и т.н.
Трябва да се емигрира в държава, където има сито за тези неща. Това донякъде ти гарантира спокойния живот после.
Когато за едно нещо си се трудил, го цениш повече, знаете!

Някой може ли да си спомни името на другата агенция (освен WES) и с колко е по-евтина?
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

tonny, бързам за дипломата, защото за нея ще се чака. Защо да не я изпратя успоредно с подготовката за теста? ;) А за другите документи е ясно, че по-натам ще се вадят. Просто имам усещането, че вече закъсняваме и не искам накрая заради два листа хартия да отидат всичките ни усилия на вятъра.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Екатерина, бях писала от телефона, но явно не се е публикувало - защо ще се явявате и двамата на IELTS? Точки ли не ви стигат? По груби сметки, от каквото си споделяла във форума за възраст, стаж и т.н. би трябвало да ви стигат. Ако съм права - изпитът за втория кандидат е чиста загуба на пари. :!:

Субса, изборът си е ваш, но да знаеш, че във всяка държава има Сульо и Пульо... В Канада отидоха толкова рефюджита от цял свят, без език, без образование... пълчища пакистанци и индийци... В Торонто казват, че е много паки град, а Ванкувър доста китайски... И там се стрелят банди и разпределят пазара на амфетамини, но както в САЩ това се случва в определени квартали и тн... Не ме разбирай поглешно, аз съм убедена, че е по-добре от тука, иначе нямаше да кандидатствам, но просто недей да имаш нереалистични очаквания. Тръгнете за САЩ и докато ви тече процедурата за Канада вече ще сте се убедили на живо харесва ли ви в САЩ или не. Това остава моя съвет към вас.

Кате, пак към тебе - този път по изключение, не съм съгласна с Тони. Намирай първата фирма за легализации, давай им дипломата и си я искай с нотариално заверено копие с Апостил и преведена от легализиран преводач до седмица максимум. ЗА да се ориентираш за цена - имай предвид, че всеки документ е 15лв - т.е. диплома плюс приложение е 30лв, нотариалната заверка е към 15тина лева и тя (дано не бъркам, че аз повечко документи тогава заверявах) и превода ти е максимум 12лв на страница. Сметни си и път и занимавка и прецени колко пари да дадеш на фирмата и дали си заслужава. А освен това ги натискай за срока - не им давай повече от 7 работни дни. След това пращай към WES с куриер и плащай за международен куриер за връщане - в момента само те са ти 20 работни дни. Хубаво е това да се движи, докато си учиш за изпита. Тони е наплашен от тоя изпит, че се явява за 4ти път, момчето, ама е добре паралелно да се движат нещата - особено, ако ти само ще си дадеш дипломата и ще чакаш да ти я върнат и няма да се занимаваш повече....

Благодаря на всички за пожеланията! :handshake:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Subsa
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 5:38 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Subsa »

Кате как ви стигат точките, без ielts от втория кандидат?
При вас как изглеждат тези редове?
От образование - 23
IELTS 4*4=16***
WORK EXP - 13
възраст - 12
нямам валидна оферта за работа - 0
Adaptability - 5 ако жена ми изкара IELTS
69 points

нямаме роднини, никой не е работил там, не сме учили там

Евентуално ако дам по-добри показатели на теста, може да не занимавам жената да учи, ама тя си обича да учи.
Имам 2 години стаж по същата специалност на 4часа на ден или 800-850 часа на година. Това не го зачитат, нали?
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Леда, ами не стигат. :)

1.Език - слагам минималното ниво, не съм перфектна с английския, а и няма да имам време да се подготвя така че реално дори ще се радвам ако получа 6.0 на модулите. По 4 точки на модул = 16точки
2. Образование - бакалавър - 21 точки /доколкото разбирам post-secondary diploma for a program of three years or longer/
3. Стаж - 3 години - 11точки
4. Възраст - максимални 12 точки
5. Работа - 0 точки
6. Adaptability - имам леля в Торонто - 5 точки

и като сумирам стават 65 :(
Затова ако и той ми даде 5 точки за езика е ок :) Дано, дано да закърпи CLB5 и аз CLB7.

Ледичка, :* Благодаря за насоките безкрайно! Хората пари правят от това нещо, а ти безвъзмездно колко много помагаш! :) Живот и здраве някой ден ще черпим за помощта! Още утре се изстрелвам към някоя фирма за легализация и преводи и им давам задание. :)

Subsa публикувах преди да видя поста ти. :) За стажът ти, не го отписвай съвсем, мисля, че се приравнява към full time job и ако си бил на 4 часа, смяташ си два дни за 1 работен, две години за една и така. Поне аз така го разбирам, ама по-компетентните да кажат. :) А за половинките - така или иначе ще го говорим всички този език, да се явяват и те, кой бяга от точки :) /особено когато не му стигат :$ /.
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

Leda78 написа:Хайде, и аз да се отчета - нашите документи вече пътуват! Стискайте палци :)
Стискаме !

Пътуват за Wes или за CIO ?

По кой нок сте?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

"

За CIO - 1112 или 0112 nelkyl. Ekaterina, имате шанс само изкарайте добър Ielts. Независимо от резултата всички документи трябва да са готови, защото се гори за по 1-2 дни поради забавяне. 0112 тази година не е под пара и ако подадете до края на юли ще сте в квотата. Внимавайте с документите за леля ти, гледат се изкъсо и нямаш право на грешка.
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор