Тръпнещи в очакване на новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от chegevara »

има ли очакващи новата процедура ( да се надяваме че ще е май месец) :y:
то надали ще е нова самата процедура , но да видим какво ще ни пуснат от Канада
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от spaneva »

Искаш да се преброим ли :D
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от chegevara »

кои като бройка , кои като опит , кои като напредък
които как иска :D
то няколко човека само си чешем езиците
няма ли нови ?
вижте в провинция Квебек кво става, стотици са :y:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от Leda78 »

Пишете ни и нас към тръпнещите :D

Наистина за Френската процедура има повече хора - учат френски и чакат с години. А за федералната няма особен интерес. Донякъде според мен е заради професиите, че са по-не - административни... от друга може би федералната има слава на мнооого бявна процедура. Въпреки че отдавна не е така по моите наблюдения
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от marinaii »

И ние чакаме новата процедура.
Макар че, ако няма промяна в списъка с професиите, пак не можем да кандидатстваме. :|
В тази статия се говори за новости около skilled workers за 2015, но явно това са само предложения: http://www.cbc.ca/news/politics/skilled ... -1.2514673"
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от chegevara »

според мен те си дават изявления и предложения за който няма написано черно на бяло и два реда,
единственото което предлагат хубаво е ускоряване времето на разглеждане на документите , но надали ще направят такава система за емигрантите че всички работодатели да търсят в нея своите работници и да се чакат интервюта и т.н. то тогава времето за емиграция може да е и с години да чакаш.
мисля че си чешат езиците честно казано.
Успех в следващата програма и дано са вътре желаните от нас професии
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от bobchentse »

Австралийската система е подобна от известно време насам-

Intending migrants can then be found and nominated for skilled visas by Australian employers or state and territory governments, or they may be invited by the Australian Government to lodge a visa application.

From 1 July 2012, all intending migrants interested in the points based skilled migration or business investment and innovation visa programs will be required to submit an EOI and receive an invitation in order to lodge a visa application.


http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/"
novac
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 7:25 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от novac »

Привет и от мен. И ние тръпнем в очакване. :tmi: Да не говоря, че веече сме и напълно объркани след толкова ровене по сайтове :lol:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от Leda78 »

Когато започнаха изявления, че ще го направят по австралийския модел и уж четох за него и доколкото разбрах и той беше на точков принцип като Федералната... Но също така имаха тая добавена опция, ако имаш работодател, който да заяви интерес да те вземе на работа, да те разгледат с някакъв приоритет... Та аз реших, че и Федералната ще добавят тая опция с работодателя, но иначе ще си остане точковата система. Честно казано във всеки вариант, в който добавят външни страни (освен кандидата и правителството) в системата създават условия за измами. Ето - уж нямали право да взимат пари, за да ти намерят работа, а въпросните консултанти в момента за работната виза ти взимат 10 000 долара - да, в договора ти пише, че е за това, че те представляват и бла бла, но то е ясно за какво са парите... И сам можеш да се представляваш, ама LMO сам няма как да си изкараш...

Но да видим - като гледам колко време се мотаха с предните промени, които не бяха и кой знай какво... не ми се вярва сега да променят каквото и да било... може би евентуално списъка, но дори това не вярвам всяка година да го променят...

Дано на всички професиите са в списъка и няма добавени нови затруднения :)

Novac, ако имаш въпроси, питай. Някои тук сме ветерани, за съжаление :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от Leda78 »

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid ... 1395252423"

Дано това не спре останалите програми... Малко остана и ще видим.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от chegevara »

според мен това са пак предположения без окончателно гласуване, но с времето ще видим.
малко остана успех на всички :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от Leda78 »

Тоя път май са повече от предположения... Име са измислили на новата програма, дата имат за лончването - януари, 2015. Сега въпросът е дали това ще е допълнение към старата програма - т.е.нещо като експресна процедура за имиграция прикрепена към провинциалните програми или няма да подновят нашата и докато не излезе новата, няма да имаме нищо, освен френската и тук таме някоя провинциална, която й тече срока все още...

Но при всички положения по всички програми започват да вървят в посока да избират тези с по-голями шансове за успех, а не тези, които са успели да си пратят документите първи... Дори във френската, ако им се погледне новия план за имиграция 2014 са наслагали едни квоти и приоритети на разглеждане, които преди ги нямаше - имаш ли точките, кандидатстваш и те разглеждат по реда на пристигане - сега не се получава точно така. Това не е задължително лошо - вместо пакистанеца, чииито роднини вече са там като рефюджита да спят в Сидни пред сградата на CIC и да подадат първи, ще имаме истински шанс базиран на възможности, но от друга страна - изобщо не виждам как по този начин процедурата ще стане по-бърза. Няма начин едно индивидуално разглеждане на кандидатури да върви по-бързо от шаблонно точково такова....

Както и да е - дано да подновят Federal Skilled Workers и да не се налага да чакаме до януари за поредната простотия.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от ivalin »

Leda78 написа: Както и да е - дано да подновят Federal Skilled Workers и да не се налага да чакаме до януари за поредната простотия.
За съжаление колкото и да ми е неприятно да го кажа в ефир, но ще се наложи да се чака за поредната простотия, а до кога въобще не се знае...! Да не забравяме все пак, че става въпрос за Канада, а тука и за тука се чака много... Да умееш да чакаш и да можеш да чакаш... Чакане му е майката... търпеливо и упорито... "Докато цъфнат теменугите..."
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от Leda78 »

Интересното е, че описват тоя вариант като работещ с всички вече работещи процедури. Ето Квебекарската я подновиха съвсем наскоро и единствената промяна е, че сложиха някаква квота от 6500 апликейшъна - при положение, че миналата година за 11 месеца едвам успяха да я стигнат тая бройка. Т.е. искам да кажа, че аз все още имам надежда, че ще направят така и с Федералната... Засега да я подновят, пък януари ще видим...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Тръпнещи в очакване на новата процедура

Мнение от ivalin »

Да това е настоящата политика на Канада по въпроса с емиграцията. Намалена е значително квотата за новите емигранти и са завишени критериите като владеене на езици (естествено само френски и английски), ценз на образование, професии и т.н., защото разбраха, че не постигат желаните резултати... Така държавата се пълни само с неграмотни и негодни за нищо цигани от цял свят, а за нас , които и можем и знаем как... тотална дескриминация... нормална работа през крив макарон... :worried:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Публикувай отговор