новата процедура за 2014????

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от mortigur »

partenieva написа:Благодаря. Това за документите го разбрах.А сега парите , които сме внесли как мога да ги ползвам пак или те също са безсрочни?
Ако правилно съм чела - първоначално изпращаш всички документи без свидетелството за съдимост и мед. изследванията.
В моя случай през 2009 година им отне почти 6 месеца да ми ги върнат. Надявам се да стане при вас по бързо.
Taxation is theft.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от ivalin »

Koko написа:В скоби казано през 2010-та нещата далеч не бяха толкова лежерни нищо че документите се обработваха в друг офис, но се питам въпросните приятели ли са ви заблудили или вие не сте разбрали какво ви приказват всъщност.
Все пак предвид че са ви върнали документите защото НОК-а е запълнен и не са ви взели парите, може да се каже че сте се отървали евтино, но дано да си направите нужните изводи и следващият път подхода ви към канадската бюрокрация да бъде различен.
Koko е абсолютно точен. А що се касае до парите, на нас 2008 г. им отне 1 г. докато ни ги върнат, но ние не сме ги и чакали, за да си пуснем документите отново.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от tonich »

partenieva написа:...При тях доста лежерно е било всичко, даже са им звъннали да ги питат да ли ще продължат процедурата след като имат одобрение. Толкова са се били отплеснали. И те така изпратили само тези документи и след това каквото са им поискали допълнително.
Нищо "лежерно" не е имало.
Позвъняванията по телефона бяха част от мерките на имиграционните тогава за редуциране на натрупаната "опашка" от чакащи към 2008. Имаше хора с подадаени документи от над 5 години, които трябваше да бъдат подсещани и подканяни да завършат процедурата. Това е голям срок и някои хора променат приоритетите си през това време. Имаше и такива, които вече бяха отказали, но и такива, които успешно приключиха. Резултатът бе намаляване на времето на процедурата дори до 1 година, заради силно редуцирата "опашка" от чакащи. След това дойде рецесията и продължителността пак тръгна, макар и плавно, нагоре.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от ivalin »

tonich написа:Нищо "лежерно" не е имало.
Позвъняванията по телефона бяха част от мерките на имиграционните тогава за редуциране на натрупаната "опашка" от чакащи към 2008...
Точно така tonich нищо "лежерно" нямаше, а що се отнася до редуцирането.... незнам какво и колко са редуцирали, но процедурата си беше съвсем хард, както и сега и е абсолютно вярно и това, че продължителността й стана на 1 г.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от tonich »

ivalin написа:..що се отнася до редуцирането.... не знам какво и колко са редуцирали...
Ами от отколо средно 3.5 години до 1 година времетраене. Това всичкото в рамките на 2 - 3 години.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
j0e33
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 5:29 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от j0e33 »

Здравейте,

И аз съм новопостъпил във форума. Интересува ме сайт от който мога да следя кога започва новата процедура(Федералната) за тази година.

Още една молба към тези с опит, но може би трябва да разнищя моя случай.
Аз съм с английски и френски език, но за съжаление нямам нужните сертификати - B1 по френски(от 5-та езикова гимназия Варна) а по английски нямам никакъв. За сметка на това съм на ТИ с английският и мисля че ИЕЛТС ще изкарам. Завършил съм Мениджмънт на хотели и ресторанти в Колеж по туризъм към ИУ Варна. Приятелката ми( от вчера вече годеница) е на абослютно същото положение освен английският. На нея ще и трябва повечко време да вземе сертификат. Имаме приятели които са в Квебек и до там.

И ето го въпроса: Може ли някои да даде съвет да започваме ли курсовете за езикови нива. Горе долу колко време отнема за да се изготви целия нужен комплект документи, и съответно сайт от който да проверя точно какво е нижно.
Ще благодаря предварително тъй като виждам доста хора се отзовавът в помощ на новодошлите.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от chegevara »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp"

тук е цялата информация по процедура 05.2013 - 04.2014

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"

необходими документи по същата процедура

Всичко зависи от вас за колко време ще съберете документите и само на водещия кандидат му трябва IELTS.
j0e33
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 5:29 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от j0e33 »

Мерси ЧЕ(ГЕВАРА),

От отговорът ти разбирам че все още мога да кандидатствам само че според мен няма да ми стигне времето за да се сдобия с нужните сертификати. Също така булката иска сватба затова си мислех да кандидатсвтаме за следващия период 05.2014 - 04.2015(ако все пак е този период)за да не се налага промени по вече издадените сертификати(най-малкото смяната на имената й и адресната и регистрация т.16 от check list ). От check list-a който изтеглих виждам че повечето неща които се издават тук в България за има няма и месец ще се съберат.
За останалите които се теглят от сайта им, могат да бъдат разпечатъни и попълнени за има няма и няколко часа.

Но тук искам да попитам относно: "Complete IMM 0008 and IMM 5669"
( http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... y-step.asp" )
Разпечатвам, попълвам на ръка и прилагам като тръгна да изпращам целия комплект документи. Тъй като не съм запознат но разглеждайки нужното разбирам че ще е обемна цялата документация. Нека някой с опит да каже горе долу колко страници излизат приблизително.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от chegevara »

нахвърлям ти ги на бързо нещата че обема е доста голям:
1.ако има нова процедура от май ще разберем след април,ако има промени мисля че те ще са главно относно специалностите в NOC листата и някой дреболии относно документите но това е нормално.
2.Първо започвате със сертификата за език http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp" виж таблица за минимални изисквания , проверка дали професиите са ви търсени .
3.събирате всички документи,другите ги попълвате в страницата на Канада (има обяснено как) накрая ви дава бар код и чак тогава ги разпечатвате!
плащате таксите и тогава изпращате пакета към адреса към който трябва.
Извинявай че ти го казван но е нужно четене подробно дори и между редовете ( прочети подробно и тогава питай, там като заминеш никой на готово няма да ти даде нищо)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

j0e33 написа:Здравейте,

И аз съм новопостъпил във форума. Интересува ме сайт от който мога да следя кога започва новата процедура(Федералната) за тази година.
А защо питате за Федералната процедура? Ако работите по специалността си (хотелиерство, както сте написали), не сте eligible за нея - най-напред отидете на сайта и вижте критериите за елиджибилити по Федералната, първият е професията. После са другите изисквания. При това има таван за апликациите. А също ви трябва и оценка на дипломата от акредитирана канадска организация. Какво общо тука има броят страници на апликацията? Мисля, че това ви е най-малкият проблем.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... =jobs#jobs"

Какъв ще е новият списък и ще има ли промени, засега не е ясно.

Ако имате Б1 на френския, можете да опитате с повишаване на нивото за Кебекската процедура. Всъщност сега видях, че за хотел мениджмънт (Techniques de gestion hôtelière) за Кебек дават 0 точки, така че не знам, но пробвайте, идете на сайта и си сметнете точките, и сам ще видите дали събирате достатъчно за праговете.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf"
j0e33
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 5:29 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от j0e33 »

Здравей Дейзи 2,

Избрали сме федералната процедура най-вече заради владеенето на английски, тъй като френският не ни е толкова силен език. За съжаление неработя по специалността си която съм завършил. Относно оценката на дипломата малко се притеснявам тъй като кожа който съм завършил не е от най-престижните или известните в БГ. От 2010 до този момент работя като International Sales Representative and customer care of ferrous and non-ferrous metals and scraps. (Търговски представител и грижа за клиента на черни и цветни метали и скрап). От линка който си ми дала(http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/" ... =jobs#jobs ) дори не откривам подобна търсена професия.

Относно 2-рият линк който ми изпращаш ми е малко тъмна индия ....
j0e33
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 5:29 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от j0e33 »

1.ако има нова процедура от май ще разберем след април,ако има промени мисля че те ще са главно относно специалностите в NOC листата и някой дреболии относно документите но това е нормално.

2.Първо започвате със сертификата за език http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp" виж таблица за минимални изисквания , проверка дали професиите са ви търсени .


ЧЕ,

Би ли ми пуснал линк къде мога да го видя тоя НОК лист

А относно сертификата за език немога да сметна отсега точки просто защото нз какво ще изкарам на ИЕЛТС
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от chegevara »

1.това са минималните точки който трябва да имаш на ielts по таблицата.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
това са търсените професии за 2013-2014 г.
отвори си първия линк от по горни мой мнения и започвай на ред да четеш,към всяко изискване има линкове който те водят в следващите стъпки напред и нагоре към верните за теб отговори.
казах ти прегледай всичко и питай относно неясноти, не се сърди но с това може ли или онова може ли не става пък ще по тренираш reading - а си.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

j0e33 написа:Здравей Дейзи 2,

Избрали сме федералната процедура най-вече заради владеенето на английски, тъй като френският не ни е толкова силен език. За съжаление неработя по специалността си която съм завършил. Относно оценката на дипломата малко се притеснявам тъй като кожа който съм завършил не е от най-престижните или известните в БГ. От 2010 до този момент работя като International Sales Representative and customer care of ferrous and non-ferrous metals and scraps. (Търговски представител и грижа за клиента на черни и цветни метали и скрап). От линка който си ми дала(http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/" ... =jobs#jobs ) дори не откривам подобна търсена професия.

Относно 2-рият линк който ми изпращаш ми е малко тъмна индия ....
Разбирам :) При така изложените от вас факти вие не сте за федералната процедура - именно защото вашите професии не са в списъка на търсените - нито тази, която сте завършили, нито тази, по която сте работили. Какъвто и език да имате, е безсмислено да подавате по нея. Именно - няма такава професия в списъка на търсените. Това е официалният сайт, друго меродавно няма. Или чакате да сложат професията ви в новия списък (ако има такъв и ако я сложат) след края на април, или се насочвате към друга програма.

За втория линк - това е списъкът на професии и точките, които те носят, по процедурата за Кебек (не федералната, а тази на провинция Кебек) - пратих ви го да видите къде попадате по тази процедура. При нея се събират точки в зависимост от различни фактори - имат си отделен сайт http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/index.html"

И пак ще повторя - нивата за език са ви последващата грижа, първата ви грижа са професиите. Не че е маловажно, просто ако не сте в списъка, няма значение колко добре знаете езиците. Това за федералната, за Кебек е сбор от точки и няма ограничен списък с професии, но пак има значение професията, защото различните професии носят различен брой точки ( в линка, който ви е тъмна Индия, са точно точките, които носят за Кебек различните професии), а също и само език от Б2 нагоре носи точки за език.

P.S. Списъкът, който аз ви пратих, е същият, който Команданте ви е пратил (и е от същото място) - само че в неговия има и бройките заявления до момента. И както сам виждате, И В НЕГО вашата професия (нито едната от двете) я няма.
Последно промяна от Daisy2 на Пон Фев 24, 2014 10:53 am, променено общо 2 пъти.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

chegevara написа:1.това са минималните точки който трябва да имаш на ielts по таблицата.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
това са търсените професии за 2013-2014 г.
отвори си първия линк от по горни мой мнения и започвай на ред да четеш,към всяко изискване има линкове който те водят в следващите стъпки напред и нагоре към верните за теб отговори.
казах ти прегледай всичко и питай относно неясноти, не се сърди но с това може ли или онова може ли не става пък ще по тренираш reading - а си.
Команданте, не въвеждай човека в заблуждение, той не е за федералната в този й вид в момента. Няма значение какъв му е ИЕЛТС-а, професиите му не стават. Самият той е видял, че в списъка няма таква търсена професия. Това означава точка, финито, енд ъф гейм. По тази програма в този й вид.
Публикувай отговор