новата процедура за 2014????

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от никой »

Дейзи,не съм адвокат и няма да е лошо ако и друг има поглед над нещата също да сподели.Мисля си обаче че бъркаш понятията.По мое мнение става дума че разходите за ЛМО се за сметка на работодателя(когато се ползва Агенция за набиране на хора) и те не могат да се поемат от работника.Обаче тук имаме друг случай и в твоя линк изрично са показали разлика между агенции и адвокатски кантори "Employment or recruitment agencies and immigration consultants or lawyers offer different services".
Примерно,аз съм от Варна и искам да си намеря работа в София ама не ми се ходи да се занимавам и си наемам представител или адвокат да ме представлява и ми търси работа.Плащам му да се рови по обяви и да ми уреди интервю.После отивам и ме наемат ако 2-те страни сме доволни.Адвокатът ме чарджи за неговите си услуги ама ако ако ми намери работа ползвайки посредник нито адвоката,нито аз му плащаме нещо.На посредника (борса по труда както е в Бг) му плаща работодателя
Факта че има десетки такива адвокатски кантори предполога много нисък или никакъв коеф.на измама.Не че няма,но в никой случай не става за мошеници като Варненските пирамиди.
Тази жена от Индия нищо не показва!ЛМО-то е валидно за конкретна фирма и ако тя фалира примерно докато чакаш документите си ти губиш правото си за работа.Повечето адвокатски кантори предлгат ново търсене на работа.Сега много зависи какво е правела жената след като е разбрала че работата се е провалила.Пък и не се знае какъв договор е пдописала.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Leda78 »

Първо, относно Таня - момичето доста се е поинтересувало и затова е нагласена позитивно, поне моите впечатления са такива - знае какъв е климата, знае, че не е на пъпа на света (откъдето всъщност идва един вид - поне много хора така определят Лондон), знае какви пари ще взима мъжа й, знае с какво ще се занимава тя... От нейните постове (не сме си писали на лични) виждам, че си е наела и къщата преди да пристигне и изобщо всичко си е проучила. Рядко виждам човек, който тръгва с такъв ясен план за действие и с толкова реални очаквания, така че от мен има едно :y: :y: :y: Не мога да я нападам, защото й харесва - тя е знаела какво я чака, настроена е позитивно, какво по-хубаво от това.

По същата тема ме впечатли и едно изказване на Дейзи:
Daisy2 написа: Но питащите тук обикновено са с образование и някаква самооценка, и не са склонни, в общия случай, да работят като готвачи или шофьори.
Първо на това изказване да кажа, че опитът на мои познати, както и разговори на лични и в самия форум с доста съфорумци, мога да кажа, че при заминаване в Канада всички ние заминаваме без образование, без стаж и без език и това, човек, който заминава, по която и да е процедура, трябва да го знае. (тук не визирам програмисти и сие). За да си стигнеш "самооценката", ти трябва в общия случай канадско образоние, канадски опит и да свикнеш и да се нагодиш към канадския английски/фрески език, за да спреш да звучиш "чуждо". По моето скромно и оптимистично мнение - ако тръгваш подготвен, това можеш да го постигнеш за около 2-3 години, ноооо с много ясен план - "ще бачкаш ли, ще учиш ли" (както се казваше в един клип на Тутурутка). Като гледам Дейзи си чете доста, така че може и да си направи такъв план :y:

Наистина разликата във взимането на LMO и отиването с TW e основно в това, че си ограничен за това къде да работиш и за колко пари, за определен период от време. Разбира се, разликата е и че ти реално още не си подал документи за PR... Но погледнете го от друг ъгъл - ако отиваш в Албърта примерно и тия 2-3 години наваксване като учене и език и т.н. ги направиш там, паралелно с уговорена работа с условия, които си сметнал че те устройват... ами според мен вариантът не е никак лош. В този смисъл, повечето които сме с white collar jobs, дето сме се хабили да градим кариери в БГ и не сме работили нито ден на по-"бачкаторска" работа, сме ... се прецакали, защото щяхме да имаме един доста по-бърз и сигурен път към Канада :)

Лошото е само, че с тези "консултанти" към момента по справки с хора, които реално са ги ползвали, услугата струва около 10 000 долара, което много надвишава разходът ти за друга процедура... Но не знам дали са authorized или не... Както и не съм виждала реален договор (мога да помоля приятел да ми го прати обаче...) да видя за какво черно на бяло ти ги взимат тези пари. Басирам се, че не пише, че е за намиране на работа... Но също така съм сигурна, че са си намерили начин да го опишат така, че да е легална услугата им. Но ако имаш запис или нещо подобно, в което да казват за какво ти искат тези пари, мисля, че можеш да ги осъдиш като стой та гледай... Само мое мнение - този път не е базирано на източници - обикновено чета преди да пиша, но сега въпросът ми изникна в дискусията и не съм подготвена с източници и четене...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от tanyatais »

Благодаря Леда78. Не съм предполагала,че си чела постовте ми .
Просто дадох един по бърз вариант ,на нас ни отне 7 месеца от наемане на агнцията до стъпването в Канада и за нас,пак натъртвам за нас , това ни беше пътя към целта .Реално не сме си паднали под нивото грам ,само където сме ограничени ,но това се знаеше предварително и няма защо дори да го споеменавам.
Отделно каквото работеше мъжа ми в Лондон, сега го прави същото,но с друг шеф :) ,каквото работех аз, го правя същото .
Промяна има само в местожителството за този момент.
Мъжът ми учи усилено за лиценз за технически ръководител ,което допълнително вдига ставката му автоматично на привлекателна сума ,а аз изчаквам още някой и друг месец докато ни тръгне процедрата по СИН за ПР и вече съм уговорила в тукашния университет магистратурата ,която ще ми отвори кариерни врати. Отваряне на фирми е следващата стъпка след ПР .
На път сме да си купим и къща до Коледа, вече сме говорели с mortgage advisor and credit history advisor и това е пътя ,който си бяхме начертали и следваме .Бавно е ,тежко е началото , студено е ,но това е пътя ,който ние избрахме съзнателно и дори понякога на маса да помрънкаме шеговито или да се оплачен във Фейсбук от поредната wind chill warning прогноза, това е. Кой както го разбира.
Аз само показвам,че има и друг път.
Има и хора дошли тук с други съдби, с много трудности с работни визи, с много неизвестни и премеждия, но има и други ,които не са изпитвали тези несгоди. В крайна сметка всички са тук ,с ПР , с къщи и с работи, какво като началото им е било ужасно трудно ?
Резултатът е същия. :y:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Leda78 »

Няма за какво, Таня. Не съм търсила точно твоите постове - просто наглеждам форума от 2011 насам (оттогава е нашата одисея и нестихващи опити за кандидатстване :) и съм попадала на разни твои постове. И ми е направило впечатление, че си много целеустремена - а както се знае - единственото, което ти е нужно, за да стигнеш някъде, е да си сигурен къде искаш да отидеш. Така че, искрено ти желая успех и съм сигурна в него!

Единствено, ако приемаш съвети и мнения, за къщата бих те посъветвала да изчакате малко - в смисъл пропътували сте хиляди километри, стигнали сте на другия край на света, постоянно срещам постове за това, че тази част на Канада не е най-приятната... аз на твое място поне на екскурзия бих обиколила и други части на Канада, преди да пристъпя към закупуване на къща. Може пък другаде да ви хареса повече - а след има няма година ще сте свободни да живеете и работите, където си поискате. А през това време може да си пробвате бизнеса, който сте измислили в тази провинция и за живеете в имоти под наем... Ако там работи, значи в по-развита провинция, още по-добре ще върви. Ти си знаеш, разбира се много по-добре, аз просто споделям как бих постъпила аз.

Но по темата, която обсъждаме. Ако не е проблем за теб, можеш ли да споделиш агенцията, която ползвахте дали е от т.нар. и упоменати на официалния сайт authorized consultants или не? Също така - цената около 10 000 долара ли е - ако нямаш против да я уточниш или поне да ни ориентираш? И също така - в договора какво пише? За какво реално ви вземат въпросните пари? Също - вие по провинциална програма ли бяхте или по Skilled Trades? Благодаря предварително!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от tanyatais »

Леда, благодаря. Отговорих ти на лични ,ако имаш още въпроси питай :) :handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

Leda78 написа:
Наистина разликата във взимането на LMO и отиването с TW e основно в това, че си ограничен за това къде да работиш и за колко пари, за определен период от време. Разбира се, разликата е и че ти реално още не си подал документи за PR... Но погледнете го от друг ъгъл - ако отиваш в Албърта примерно и тия 2-3 години наваксване като учене и език и т.н. ги направиш там, паралелно с уговорена работа с условия, които си сметнал че те устройват... ами според мен вариантът не е никак лош. В този смисъл, повечето които сме с white collar jobs, дето сме се хабили да градим кариери в БГ и не сме работили нито ден на по-"бачкаторска" работа, сме ... се прецакали, защото щяхме да имаме един доста по-бърз и сигурен път към Канада :)

Лошото е само, че с тези "консултанти" към момента по справки с хора, които реално са ги ползвали, услугата струва около 10 000 долара, което много надвишава разходът ти за друга процедура... Но не знам дали са authorized или не... Както и не съм виждала реален договор (мога да помоля приятел да ми го прати обаче...) да видя за какво черно на бяло ти ги взимат тези пари. Басирам се, че не пише, че е за намиране на работа... Но също така съм сигурна, че са си намерили начин да го опишат така, че да е легална услугата им. Но ако имаш запис или нещо подобно, в което да казват за какво ти искат тези пари, мисля, че можеш да ги осъдиш като стой та гледай... Само мое мнение - този път не е базирано на източници - обикновено чета преди да пиша, но сега въпросът ми изникна в дискусията и не съм подготвена с източници и четене...
Този ъгъл е интересен :) - да си прецакан, че не си водопроводчик (примерно), защото това би ти отворило път към Канада :) Но пък при такова положение и изходът е ясен (поне за мен е ясен, ако наистина смяташ така)- караш курсове към някое професионално училище в БГ, стажуваш 1 година в някоя фирма за ВиК и voilà! Пътят ти е отворен. Всъщност, като прочетох съседната тема, по-добре да се каже - шансовете стават достатъчно значими.

За това дали са оторизирани - много лесно се проверява в сайта на СИС. Иначе по принцип, тези консултанти не са магьосници, макар и някои да се рекламират като такива. Ако професията ти е "прокълната бяла якичка", не ми се струва вероятно да могат да ти осигурят ЛМО по нея, независимо от цената. И както вече многократно се писа, случаят на Таня е друг - нейният съпруг, както и самата тя написа по-горе, си е дърводелец. И преди, и след Канада.

В сайта на програмата на Съскачуан (и на другите северни е подобно) може да видиш кои професии имат шанс за ЛМО. http://www.saskimmigrationcanada.ca/int ... led-worker"
http://www.saskapprenticeship.ca/designated-trades/" Избираш си някоя от тях и действаш.

Колкото до законността, не смятам, че бъркам нещата, но това няма значение. То и проституцията е извън закона в много държави, пък предлагането на тези услуги процъфтява. Има ли търсене, ще има и предлагане.
novac
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 7:25 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от novac »

Привет и от мен. Отскоро започнахме да събираме документите си по федералната процедура за FSW. Направих копия на дипломата си за висше образование и на приложението й. Сдобих се и с апостил, но преди да ги преведат реших да се поразровя отново в сайта, за да избера окончателно организацията, която ще ги завери. От всичко, което изчетох ми се струва , че трябва да си извадя и академична справка. Поне за International Credential Assessment Service of Canada. Та въпросът ми е дали е задължително да си извадя такава справка. |(
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от batpe6 »

Здравейте на всички , след много ровене и търсене попаднах на следната страница http://www.globalrecruiter.ca/occupatio ... ork-permit" в която пише че следните професии нямат нyжда от LMO :?:
ще дадете ли мнения ???
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

batpe6 написа:Здравейте на всички , след много ровене и търсене попаднах на следната страница http://www.globalrecruiter.ca/occupatio ... ork-permit" в която пише че следните професии нямат нyжда от LMO :?:
ще дадете ли мнения ???
Мнение: става въпос за специфична програма на Албърта, не изобщо за Канада:

http://www.albertacanada.com/opportunit ... e/faq.aspx"

http://albertacanada.com/files/albertac ... m-pipe.pdf"

What is the Alberta Occupation-Specific Pilot?

The Alberta Occupation-Specific Pilot allows employers to hire foreign workers in one of the following occupations without needing a Labour Market Opinion (LMO): steamfitter/pipefitter, estimator, welder, heavy-duty equipment mechanic, ironworker, millwright and industrial mechanic, and carpenter.

Срокът за подаване е до 31 юли 2014.
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от batpe6 »

Благодаря за пояснениет Daisy2 , значи Алберта ..... |( ееее...ми ако е по-лесно да се замине за там , там ще е .
Щеше ми се да е БК , защото имам хора които да ми помогнат в началото , пък и получавам доста отговори от работодатели които искат да започна работа веднага , но в момента който разберът че не съм в Канада и губят интерес (явно не ми четът Ресюмето докрай кадето пише че съм в България.) !!!
Дали някой незнае фирма която да разполага с фиктивни оферти за работа с които да замина ?!?
По този начин заминах 2 пъти за Щатите !!!
Благодаря на всички предварително за оказаната помощ и подкрепа :y:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Leda78 »

Чакайте, чакайте... искате да кажете, че хората дават по 8000-10 000 долара, за да им намерят работа в Риджайна, да им изкарат LMO, когато могат да си кандидатстват съвсем спокойно по интернет за работа в Калгари, примерно, и ако някой реши да им прати оферта, да си подадат документи и да отидат? Вярно, че Калгари е 750км по-наляво, :lol: но все пак вярвам, че тук има някаква уловка...

Едната част от "уловката" е че
the worker will require an approval letter from AIT for the Alberta Qualification Certificate Program before being eligible to participate in the pilot
- за това ще попрочета повече, но надали е толкова невъзможно. Все пак става въпрос за някакво сертифициране - хората са наясно, че не си там, така че надали ще са някакви тотално невъзможни условия да го получиш.

А другата уловка може би е, че няма работодател, който да ти изпрати оферта, ако още не си в Канада. Това не ми звучи толкова невъзможно - ако офертата не го ангажира да се занимава с LMO и един куп документации, мисля, че надали ще е проблем да се добереш до оферта. (сигурна съм, че старите форумци ще ме изядат с парцалите за този ми оптимизъм :lol: )... Относно фиктивни оферти - аз лично не вярвам, че е възможно. Нали ще се обадят да проверят?... :!:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Daisy2 »

Leda, тази програма на Албърта действа от 2009 (мисля) и сега е продължена за още една година. Казва се The Alberta Occupation-Specific Pilot. Цялата информация я има на сайта им - изисквания, форми, процедури.

Има резон и във въпроса ти, защо хората плащат луди пари за Съскачуан, като я има тази програма в Албърта, и в предположението, че вероятно има нещо, заради което плащат. Нямам идея какъв е отговорът. Разучи информацията и може да откриеш ниша за теб/вас в нея. Ако имаш желание, може да я сложиш тука :)

E, не е съвсем спокойно, поразрових сайта на AAIT и този approval/certification изглежда доста трудоемка процедура, искат опит и проверяват референции от работодателите. Но не е невъзможно. И поне е значително по-евтино от посредици, така че е добра възможност, според мен, за хора с такива професии.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от Leda78 »

Непременно ще прочета и ще пиша какво съм открила.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от arogance »

Daisy2 написа: steamfitter/pipefitter, estimator, welder, heavy-duty equipment mechanic, ironworker, millwright and industrial mechanic, and carpenter.

Срокът за подаване е до 31 юли 2014.
Tези професии са супер специфични и си имат юниони и специфични сертификати, които да се изкарат за да се работи.
Шанса да си намерите работна оферта със стаж от Бг клони към нула.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: новата процедура за 2014????

Мнение от batpe6 »

arogance написа:
Daisy2 написа: steamfitter/pipefitter, estimator, welder, heavy-duty equipment mechanic, ironworker, millwright and industrial mechanic, and carpenter.

Срокът за подаване е до 31 юли 2014.
Tези професии са супер специфични и си имат юниони и специфични сертификати, които да се изкарат за да се работи.
Шанса да си намерите работна оферта със стаж от Бг клони към нула.
Здравей arogance , за България спор няма че дърводелството е коренно различно , но във моя казус ( дърводелец със стаж 4 год. в САЩ , регистрирана фирма там ) не знам как да взема някакъв сертификат за да кандидатствам по програмата !!!
Който има някаква информация го умолявам да ми помогне , аз пък ще го удавя в бира ;)
Публикувай отговор