Кой до къде е по Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

Има ли хора който са пуснали документи по федералните изисквания от 05/2013 и кой до къде е стигнал.
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от vel »

Аз. :)

Получих Positive Eligibility Review наскоро.

П.С.:
Има много добър международен тракер (с преобладаващо присъствие на азиатци), но може да отговори на доста въпроси. Особено с оглед на активността в нашенския форум.
"

Общата тема е в: http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... 774.0.html"

>900 страници е...
Because I choose to...
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Plan_B »

Една добра новина :y: , въпреки стачките имаш вече резултат.
BTW кога изпрати пакета с документите, нашите са с дата 2.07 и си чакаме ...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

Стачки няма, или поне не такива от които да зависи FSWP на ниво взимане на пари, даване на PER и пращане към виза офис.
https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... tOEE&gid=0"
vel е в този списък под името Vel_BG документи от 14.05.
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

Plan_B написа:Една добра новина :y: , въпреки стачките имаш вече резултат.
BTW кога изпрати пакета с документите, нашите са с дата 2.07 и си чакаме ...
Ако сте по 2147 с дата от 02.07 на пакета получен в CIC при текущата скорост на работа и забавянето поради увеличаването на молбите най-ранното разглеждане и получаване на одобрение може би ще е около средата на септември.
Започнаха добре и след това се замотаха...
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

колко време ви замотаха за приравняване на дипломите във фирми като WES и подобни???
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

То само WES се ползва, другата е много бавна - при попътен вятър и много парички/~500$/ става за около 2 седмици. На финала ти дават 2 листа рециклирана хартия за 500$ ; ]
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от vel »

dzverum написа:То само WES се ползва, другата е много бавна - при попътен вятър и много парички/~500$/ става за около 2 седмици. На финала ти дават 2 листа рециклирана хартия за 500$ ; ]
Същата работа при мен... ~2 седмици, $400+ и много нерви (беше ми последния документ, който ми трябваше) са равни на 2 плика (единият за Канада, другият за спомоен).
Между другото на мен ми бяха изпратили само 1 плик и аз се разправях с тях кога и как ще си получа другия, за който са ме таксували и след около 2 месеца (края на юни) ми го пратиха пак със същия куриер. Та, малко са смотани откъм обслужване и доста често правят грешки според другите форуми, но пак си остават най-бързия и евтин вариант... Поне за сега.
Because I choose to...
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Plan_B »

Със сигурност има забавяне при WES. Пример: дипломите изпратени в края на май -получен отговор (но само по имейл) 14 дни по-късно + още няколко дни докато пристигне на хартия по куриер. Иначе може да си тракваш статуса онлайн, през това време.
Последно промяна от Plan_B на Пет Юли 26, 2013 3:23 am, променено общо 3 пъти.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

Ако не знаех, че заради бавния хостинг може да удариш бутона 5 пъти преди да разбереш, че постваш щях да те нарека спамър! :rofl:
F*ck Google, ask me!
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Plan_B »

хаха :rofl: да, трупам бройка
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от vel »

Няма ли други хора, кандидатствали по FSWP??? Да не излезе, че сме 2-3 души от България, ахахаха, не ми се вярва, но явно нещо хората не им се споделя тук. Доста безмълвен форум, ми се струва... :wasntme:
За сметка на това относно процедурата за Квебек е доста по-активна.
Because I choose to...
stunbg
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:17 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от stunbg »

Здравейте, решил съм да кандидаствам. Намерих в нета тази фирма "CISS - Canada Immigration Support SVC" http://www.canadaimm.com" .
Попълних формата "Federal Skilled Worker" за да проверя предварително дали имам някакъв шанс. Получих писмо от тях, че имам големи шансове. Въпроса ми е дали някой я знае тази фирма, понеже ми предлагат, ако искам, да ми пратят договор и да започнем процедура по подаване на документи.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Koko »

stunbg написа:Здравейте, решил съм да кандидаствам. Намерих в нета тази фирма "CISS - Canada Immigration Support SVC" http://www.canadaimm.com" .
Попълних формата "Federal Skilled Worker" за да проверя предварително дали имам някакъв шанс. Получих писмо от тях, че имам големи шансове. Въпроса ми е дали някой я знае тази фирма, понеже ми предлагат, ако искам, да ми пратят договор и да започнем процедура по подаване на документи.
За тази фирма за пръв път чувам, затова ще се въздържа от каквото и да е мнение.

Защо не опиташ все пак да направиш теста който е в официалният сайт и да провериш дали събираш точките по критериите посочени там? Един пример - в сайта на въпросната фирма не видях нищо за това че езика се оценява на база резултати от тестове като ИЕЛЦ и ако не си държал подобен тест няма как да знаеш колко точно точки за език ще получиш.

Друг вариант - но тово зависи от тебе колко информация за себе си си готов да напишеш - ако можеш да посочиш какъв точно ти е профила, като образование, стаж, отговаря ли професията ти на изискванията, възраст, език и т.н. Мисля че пишещите във форума могат да ти дадът някаква идея дали наистина покриваш изискванията и какви са ти шансовете.

Не на последно място, но трява да отбележа очевидното - ако покриваш изискванията, то тогава за какво ти е фирма? От друга страна, ако не покриваш изискванията то тогава фирмата едва ли има реален начин да компенсира липсата на точки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

stunbg написа:Здравейте, решил съм да кандидаствам. Намерих в нета тази фирма "CISS - Canada Immigration Support SVC" http://www.canadaimm.com" .
Попълних формата "Federal Skilled Worker" за да проверя предварително дали имам някакъв шанс. Получих писмо от тях, че имам големи шансове. Въпроса ми е дали някой я знае тази фирма, понеже ми предлагат, ако искам, да ми пратят договор и да започнем процедура по подаване на документи.


Лично аз те съветвам да четеш от тук http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp" всичко което те интересува е вътре.
ако нещо имаш въпроси питай :y:
Публикувай отговор