СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от tonich »

Лили Иванова написа:Тоник,
Изтриха ми първият отговор до теб но ще го напиша пак малко по меко. На този форум си от 2007 сигурно е доста възбуждащо. Исках да получа някаква статистика колкото и относителна да е. Вместо това освен Диана нищо съществено but the regular БГ мозък. Тоник недей бе човек не го ръси наляво и надясно че явно нямаш много за губене.
14 месеца не са легално време а статистика. Dead line е ясно дефинирана за Мисисага например и го спазват. Интересно как Китай си намали времето сега е 7 месеца беше над 18. Ми защото не се заяждат по форумите а задават ясно формулирани въпроси на когото трябва. Също не слагат кутии със сирене на профайлите си. Хакни и една ракийка там.
Букурещ никога не е бил в стачка. Останалите посолства на rotating shifts 1 час на ден което не е довело до кой знае какъв backlog.
Конкретният въпрос към МП би трябвало да бъде защо времето е 14 месеца ако случаят разбира се clear. Кое е вярното 14 месеца статистика или statement в citizenship act който overrule (би трябвало). Ще оставя на Тоник да го намери нали знае всичко от 2007.
Това ми е последното влизане тук. Има много по адекватна информация дори по пакистанските форуми.
Булка, не знам всичко, защото не е необходимо - на официалния сайт има цялата информация, която те интересува.

Аз просто предложих да ги съдиш до дупка тея мекерета канадски. Шом правят престъпление - в затвора! :devil:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от optics »

Е в грешка сте.
Не е булка, говори в мъжки род в първото си писание.

***

Пич, стегни се. Ако си в тоя форум за да получиш информация, имай търпение.
Може един от 100 да я знае тая информация и може да не ти е видял въпроса.
Или да не е имал време да отговаря. Като искаш нещо да получиш ще търпиш.
Като нямаш нерви да търпиш, нищо няма да получиш.
Може и въобще да няма такъв човек дето знае каквото те интересува.
Това прави ли всички останали тъпи ?

***

Хора дето считат форумите за черна кутийка отговаряща на всякакви въпроси,
и се цупят от първия път в крайна сметка стигат точно до същия извод до който
Лили стигна скоростно за няколко дни - че форума бил тъп.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от diana_13 »

Исках да получа някаква статистика колкото и относителна да е.



И аз това се опитвах да направя,откакто съм в този форум....мислех,че форумите са за това-обмяна на информация от хора в едно и също положение(естествено,че неочаквам някой от вас да ми реши проблемите),както например има друга тема ''хора подали документи 2013-та...'',макар че става въпрос за съвсем различна процедура по имиграция,там всички се разбират и си споделят опит и информация с точно формулирани дати и т.н. Защо като стане дума за спонсорство и нещата така загрубяват незнам.....лепят се етикети и се сипят едни обиди....недейте бе хора,не с лошо.....нека като се пусне такава тема,да пишат хора,които наистина в момента са се захванали с тази процедура и реално имат какво да споделят,защото нешата се променят постоянно...
rosenjelev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Ное 19, 2013 5:00 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от rosenjelev »

[quote="miro_m"]Здравеите,
интересува ме как се движи процедурата за спонсорство на съпруга в момента.Колко е средното време по етапи и за колко време се получава писмото за виза.
В моят случаи-подадени документи в Мисисага-средата на Март.2013,получени резултати от медицинските в Букурещ-началото на Октомври.2013.Все още чакам писмо за Виза.... :(:(:(

Близо 8 месеца минаха вече и не е ли време да им званна на тези в Букурещ ?[/quote

здравей мойте документи ги пуснахме март мисуага април бяха в букурещ и ит тогава октомври месец им пратих декларации за съжителство стана вече 8 месеца чакам жена ми е там с детето защото такива са изискванията за да отида . но се бавят и гледам времето се увеличава . писах им на букурещ но още няма отговор . жена ми им писа и бяха и отговорили че не са разгледали още случая това беше в началото на октомври . сега нямам никаква информация . проверявам статуса в офицялния сайт само така мога да помогна http://www.cic.gc.ca/english/my_application/status.asp"
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от balbi »

Можете да видите, че официалното време за обработка на документи е 14 месеца за посолството в Букурещ като това време варира разбира се и всичко си го пише на официалния сайт:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp"
rosenjelev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Ное 19, 2013 5:00 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от rosenjelev »

[quote="miro_m"]Здравеите,
интересува ме как се движи процедурата за спонсорство на съпруга в момента.Колко е средното време по етапи и за колко време се получава писмото за виза.
В моят случаи-подадени документи в Мисисага-средата на Март.2013,получени резултати от медицинските в Букурещ-началото на Октомври.2013.Все още чакам писмо за Виза.... :(:(:(

Близо 8 месеца минаха вече и не е ли време да им званна на тези в Букурещ ?[

здравей , не се отчайвайте ако не са отговорили още . моите документи ги подадохме началото на март и началото на април бяха в букурещ тъй като женами ще ражда скоро пуснахме и за визитор виза преди 5 дена днес получих съобщение и обаждане от букурещ че трябва да си спра визитор визата за да ми издадат перманентна карта и да се обадя в мисисуага да ми променят статуса за платена втора вноска. тъй като октомври месец ми искаха допълнителни документи доказващи че с приятелката ми живеем на семейни начала и имаме дете искаха още двама човека да го потвърдят писмено тогава платихме и втората вноска от 490$ . и сега от букурещ искат да спра едната виза а от канада да потвърдят плащането или статуса при тях да се промени на платена 2-ра вноска за да ми поискат паспорта и да ми го върнат с карта .случая при нас може би е по особен защото имаме дете и чакаме второ жена ми взе бележка от доктор в канада за бременноста и я приложи към туристическата виза като опомена че чакам за друга виза и причината да искаме туристическа е че наближава термина за раждане . в крайна сметка от подаването на перманентната виза са минали почти 11 месеца което беше срока за издаване когато подавахме . направи си сам изводите как се движат нещата .
п.с. канадското правителство обяви че техните посолства работят на пълна пара от тази година . желая здраве и успех на всички
rosenjelev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Ное 19, 2013 5:00 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от rosenjelev »

[quote="miro_m"]Здравеите,
интересува ме как се движи процедурата за спонсорство на съпруга в момента.Колко е средното време по етапи и за колко време се получава писмото за виза.
В моят случаи-подадени документи в Мисисага-средата на Март.2013,получени резултати от медицинските в Букурещ-началото на Октомври.2013.Все още чакам писмо за Виза.... :(:(:(

Близо 8 месеца минаха вече и не е ли време да им званна на тези в Букурещ ?[

здравей , не се отчайвайте ако не са отговорили още . моите документи ги подадохме началото на март и началото на април бяха в букурещ тъй като женами ще ражда скоро пуснахме и за визитор виза преди 5 дена днес получих съобщение и обаждане от букурещ че трябва да си спра визитор визата за да ми издадат перманентна карта и да се обадя в мисисуага да ми променят статуса за платена втора вноска. тъй като октомври месец ми искаха допълнителни документи доказващи че с приятелката ми живеем на семейни начала и имаме дете искаха още двама човека да го потвърдят писмено тогава платихме и втората вноска от 490$ . и сега от букурещ искат да спра едната виза а от канада да потвърдят плащането или статуса при тях да се промени на платена 2-ра вноска за да ми поискат паспорта и да ми го върнат с карта .случая при нас може би е по особен защото имаме дете и чакаме второ жена ми взе бележка от доктор в канада за бременноста и я приложи към туристическата виза като опомена че чакам за друга виза и причината да искаме туристическа е че наближава термина за раждане . в крайна сметка от подаването на перманентната виза са минали почти 11 месеца което беше срока за издаване когато подавахме . направи си сам изводите как се движат нещата .
п.с. канадското правителство обяви че техните посолства работят на пълна пара от тази година . желая здраве и успех на всички
hot_85
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 9:53 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от hot_85 »

здравейте всички моя случай е подобен, ние подадхме документи март месец 2013 година и до момента нямаме никакво движение по случая някой в този срок получил ли е нещо,някаква вест от посолството в Букорещ
random_user_201
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 04, 2012 4:08 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от random_user_201 »

Да се отчета и аз за статистиката: подадени документи за мен и детето ни през март 2013, получени в Букурещ в средата на май.
Медицински направихме в края на юли 2013 - получени на 1 август 2013.
Поканите за визи дойдоха към края на май 2014 и след няколко дни получихме визи със срок до 1 август 2014 /докато важат медицинските/.
През това време съм пращала няколко пъти писма до Букурещ с допълнителна информация или нови документи, които са ми искали, като съм се старала да отговарям и съдействам максимално бързо. Всичко съм пращала с куриер към Букурещ.
Така че, имайте предвид, че визите обичайно ги дават до изтичане на една година от медицинските.
Още малко ни остава до пътуването, след дългото чакане много малко време остана за подготовка.
hot_85
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 9:53 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от hot_85 »

Благодаря за бързия отговор ,моят случай е подобен ,като срокове ,но до момента не са ми искали никакви допълнителни документи от Букурещ ,Медицински направих февруари 2013
апликацията ми дори не е в процес до този момент,документи получени в Букорещ април 2013 година изминали са 14 месеца това е обезпокояващо за нас
random_user_201
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 04, 2012 4:08 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от random_user_201 »

hot_85, виж в тази тема http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 6&start=45" един добър човек ми беше дал телефони и имейл за контакти с Букурещ, може да им пишете да се поинтересувате. Вярно е, че всеки случай е различен и специфичен, но мисля, че и вашата процедура трябва да приключи скоро. Аз като си проверявах в сайта също до последно стояхме със статус медицински получени. Свидетелство за съдимост важи 6 месеца, със сигурност ще ти поискат ново. Проверявай си имейла да не пропуснеш писма от Букурещ.
hot_85
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 9:53 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от hot_85 »

Благодаря за бързия отговор.От все сърце пожелавам на всички по бърза процедура.Нашата процедура е по дълга от 14 месеца и до момента статуса си стои до медицински получени имам чувството че сме забравени
marior
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 11:05 am
Местоположение: sofia

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от marior »

Здравейте,
Отново се сблъсквам с канадската имиграционна процедура след години и не ми е особенно приятна и занимателна, но ....., ще се наложи , единственото нещо, което ме озадачава е че в checklist-a присъстват медицински като прирекуизит при подаване на първичните док-ти до Мисисага, а ясно си спомням , че не това бе случаят преди. Въпросът ми е, относно мед-те кога се правят , след подаване док-те се чака покана за мед-ки и тя се получава на адрес в Бг за съоругата ми ( живееща там ) или на моя адрес в Канада.
Благодаря много , предварително на някои минал по пътеката и отделил време да пише.
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от BraniB »

Marior,
предполагам имате вече отговор на зададения въпрос, но и аз да напиша: Минах по този път. Както знаете проучването/ разглеждането на документите/ минава през 2 етапа- в Канада и в Румъния. Медицинския преглед го направих още в началото и формуляра беше изпратен заедно с основния пакет документи в Мисисага. В случай, че не сте правили медицински в началото, това са липсващи документи във Вашия файл (на спонсора), т.е. ще получите Вие писмо, на канадския адрес. Поне при нас беше така- за липсващите документи от изпратените в Мисисага, пращаха на адреса на мъжа ми в Канада писмо.
Тъй като изтече една година, първоначално направените медицински прегледи не важат, ето защо на имейл от Букурещ получих покана за втори медицински.
След като файлът бъде препратен към Букурещ, съпругата Ви да си следи пощата......... 15 месеца поне!
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от BraniB »

Marior,
предполагам имате вече отговор на зададения въпрос, но и аз да напиша: Минах по този път. Както знаете проучването/ разглеждането на документите/ минава през 2 етапа- в Канада и в Румъния. Медицинския преглед го направих още в началото и формуляра беше изпратен заедно с основния пакет документи в Мисисага. В случай, че не сте правили медицински в началото, това са липсващи документи във Вашия файл (на спонсора), т.е. ще получите Вие писмо, на канадския адрес. Поне при нас беше така- за липсващите документи от изпратените в Мисисага, пращаха на адреса на мъжа ми в Канада писмо.
Тъй като изтече една година, първоначално направените медицински прегледи не важат, ето защо на имейл от Букурещ получих покана за втори медицински.
След като файлът бъде препратен към Букурещ, съпругата Ви да си следи пощата......... 15 месеца поне!
Публикувай отговор