СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от miro_m »

Здравеите,
интересува ме как се движи процедурата за спонсорство на съпруга в момента.Колко е средното време по етапи и за колко време се получава писмото за виза.
В моят случаи-подадени документи в Мисисага-средата на Март.2013,получени резултати от медицинските в Букурещ-началото на Октомври.2013.Все още чакам писмо за Виза.... :(:(:(

Близо 8 месеца минаха вече и не е ли време да им званна на тези в Букурещ ?
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от def34 »

Средно 14 месеца, при пълен комплект с документи...

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp"
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от diana_13 »

miro_m написа:Здравеите,
интересува ме как се движи процедурата за спонсорство на съпруга в момента.Колко е средното време по етапи и за колко време се получава писмото за виза.
В моят случаи-подадени документи в Мисисага-средата на Март.2013,получени резултати от медицинските в Букурещ-началото на Октомври.2013.Все още чакам писмо за Виза.... :(:(:(

Близо 8 месеца минаха вече и не е ли време да им званна на тези в Букурещ ?
И да им званиш, никакъв отговор няма да получиш :(((( Аз чакам вече 10 месеца и нищо :((( Документите ми бяха получени на края на януари 2013-та,а медицинските- март месец.Току що видях,че са удължили срока на 14 месеца и съм направо потресена....сега на края на ноември ми изтича срока на медицинските и направо незнам какво ще става,като още нямам виза...и имейли пускахме и на тях не ми отговарят...:((((
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от miro_m »

Преди ниаколко години средният срок за получаване на виза беше около 6 месеца.
След изтичането на медицинските дали ще ни карат да правим нови-това би било забавяне с още около 2 месеца...:(:(:(
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от diana_13 »

Ами да беше...аз като пуснах документите максимума беше 9 месеца,сега е 14 и няма гаранция,че няма да го увеличат още...тва е ненормално,все пак сме по спонсорска процедура...а за медицинските това ме притеснява най-много,питахме нашия имиграционен адвокат,той каза,че по принцип и да са изтекли медицинските до 2-3 месеца може и да дадат виза,може и да ни накарат повторно да ги правим...пак те решават...:(
Лили Иванова
Изгонен от форума
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 7:53 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от Лили Иванова »

Диана,

14 те месеца моге би не би трябвало да те притесняват. Не сам много сигурен но на прятел с които сме в едно пологение (подадени март 2013) му отговориха скоро да си чака 9 месеца (кам времето на подаване са били толкова). На мен састо ми отговарят (засега :)) с обичаинят булшит. Сащо така изобсто не сам сигурен доколко тези времена са вярни от течите снеакъ дефиниции не е много ясно как ги калкулират и каде са им останалите 20%. Не ми се вирва някои да е чакал 13 или 14 месеца при разбира се цлеар доцументатион. Поне така се надявам. Затова сам тук в този форум ако моге някои да сподели опита си. (не какво пише на ЦИЦ сите). Всицки знаем какво пише там. Састо ако някои има опит контакваики МП. Чул сам доста различни версии но аз лично мисля тези дни да поговоря с него. Това което правят е абсолутно престапление в 21 век. Не ме интересуват всицките им фрауд....етц. Проверката става с едно натискане на копче дори и от БГ в наше време.

Мод: конвертирах го на кирилица този път аз. Другия път Лили Иванова да си конвертира 6liokavitcata сама или ще бъде изтрито !
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от tonich »

Лили Иванова написа:Това, което правят е абсолютно престъпление в 21-ви век...
Ми осъди ги в Страсбург тогава! :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от diana_13 »

Састо ако някои има опит контакваики МП. Чул сам доста различни версии но аз лично мисля тези дни да поговоря с него


Т'ва не го разбрах...
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от miro_m »

Member of Parliament
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от Mark_2013 »

miro_m написа:Member of Parliament
Това доказано работи, когато има пропуснати легални срокове от страна на правителствени институции.
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от diana_13 »

Mark_2013 написа:
miro_m написа:Member of Parliament
Това доказано работи, когато има пропуснати легални срокове от страна на правителствени институции.


Да така е...ние писахме на МП и той ни отговори,че времето е увеличено заради стачките през лятото и сега нищо неможе да направи за нас (разбираемо е...все пак не е изтекал срока...) и ако не ми дадът виза до 20-ти януари(тогава правим 1 година от пускането на документите в Румъния) тогава може да се опита да помогне.Ако някой има някаква друга информация,може да я сподели.
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от miro_m »

Тези в Букурещ ,зимен сън са заспали...направо ужас.Нямам на идея ако им хрумне и нови медицински да искат ,с колко ще се удължи срока...
Лили Иванова
Изгонен от форума
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 7:53 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от Лили Иванова »

Тоник,
Изтриха ми първият отговор до теб но ще го напиша пак малко по меко. На този форум си от 2007 сигурно е доста възбуждащо. Исках да получа някаква статистика колкото и относителна да е. Вместо това освен Диана нищо съществено but the regular БГ мозък. Тоник недей бе човек не го ръси наляво и надясно че явно нямаш много за губене.
14 месеца не са легално време а статистика. Dead line е ясно дефинирана за Мисисага например и го спазват. Интересно как Китай си намали времето сега е 7 месеца беше над 18. Ми защото не се заяждат по форумите а задават ясно формулирани въпроси на когото трябва. Също не слагат кутии със сирене на профайлите си. Хакни и една ракийка там.
Букурещ никога не е бил в стачка. Останалите посолства на rotating shifts 1 час на ден което не е довело до кой знае какъв backlog.
Конкретният въпрос към МП би трябвало да бъде защо времето е 14 месеца ако случаят разбира се clear. Кое е вярното 14 месеца статистика или statement в citizenship act който overrule (би трябвало). Ще оставя на Тоник да го намери нали знае всичко от 2007.
Това ми е последното влизане тук. Има много по адекватна информация дори по пакистанските форуми.
carlito
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 10:07 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от carlito »

здравеите.Нямам кирилитца на моя пц в момента.Досега от април месец откакто сами в Романя документите само октомври ми изпратиха да легализаирам свидетелството за брак.чета тук за медицинските че са ви дошли на 3 месец.аз моите ги изпратих с документите в цанада и нисто не е идвало при мен като медицинки.трябва ли да ме ъведомат като са в Романя.
Някои давали ли са му виза докато е бил в процедура по спонсориране,?
Благодаря!!
carlito написа:zdraveite.Niamam kirilitca na moia pc v momenta.Dosega ot april mesec otkakto sami v Romania dokumentite samo oktomvri mi izpratiha da legalizairam svidetelstvoto za brak.cheta tuk za medicinskite che sa vi doshli na 3 mesec.az moite gi izpratih s dokumentite v canada i nisto ne e idvalo pri men kato medicinki.triabva li da me yvedomat kato sa v Romania.
Niakoi davali li sa mu viza dokato e bil v procedura po sponsorirane,?
Blagodaria!!
От админа - форума има кирилизатор, във темата с правилата има и линкове към он-лайн кирилизатори.
Следващото мнение написано на латиница ще бъде изтрито директно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от pumpy »

Лили Иванова написа:Тоник,
Изтриха ми първият отговор до теб но ще го напиша пак малко по меко. На този форум си от 2007 сигурно е доста възбуждащо. Исках да получа някаква статистика колкото и относителна да е. Вместо това освен Диана нищо съществено but the regular БГ мозък. Тоник недей бе човек не го ръси наляво и надясно че явно нямаш много за губене.
14 месеца не са легално време а статистика. Dead line е ясно дефинирана за Мисисага например и го спазват. Интересно как Китай си намали времето сега е 7 месеца беше над 18. Ми защото не се заяждат по форумите а задават ясно формулирани въпроси на когото трябва. Също не слагат кутии със сирене на профайлите си. Хакни и една ракийка там.
Букурещ никога не е бил в стачка. Останалите посолства на rotating shifts 1 час на ден което не е довело до кой знае какъв backlog.
Конкретният въпрос към МП би трябвало да бъде защо времето е 14 месеца ако случаят разбира се clear. Кое е вярното 14 месеца статистика или statement в citizenship act който overrule (би трябвало). Ще оставя на Тоник да го намери нали знае всичко от 2007.
Това ми е последното влизане тук. Има много по адекватна информация дори по пакистанските форуми.
Поредната влюбена булка, дето мъжа й не я бръсне за слива у тя трябва по форумите да търси информация....Просто не знам как ще заспя тази вечер, като знам, че повече няма да влизаш тук, аще четеш само при пакитата.......
Публикувай отговор