СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от BraniB »

Marior,
предполагам имате вече отговор на зададения въпрос, но и аз да напиша: Минах по този път. Както знаете проучването/ разглеждането на документите/ минава през 2 етапа- в Канада и в Румъния. Медицинския преглед го направих още в началото и формуляра беше изпратен заедно с основния пакет документи в Мисисага. В случай, че не сте правили медицински в началото, това са липсващи документи във Вашия файл (на спонсора), т.е. ще получите Вие писмо, на канадския адрес. Поне при нас беше така- за липсващите документи от изпратените в Мисисага, пращаха на адреса на мъжа ми в Канада писмо.
Тъй като изтече една година, първоначално направените медицински прегледи не важат, ето защо на имейл от Букурещ получих покана за втори медицински.
След като файлът бъде препратен към Букурещ, съпругата Ви да си следи пощата......... 15 месеца поне!
goro15
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 07, 2015 12:53 pm

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от goro15 »

Здравейте на всички ,не знам дали е точно за тук въпросът ми , но ще се радвам ако някой -помогне с отговор.
Синът ми живее в Канада , семеен е и има постоянна работа. В момента подготвяме документи за семейно спонсорство на мен , съпругата ми и дъщеря ми / тя е на 18 / . Бих искал да знам има ли определена сума за доходите на синът ми , защото във сайта на CIC не видяхме такава.
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСТВО НА СЪПРУГ/СЪПРУГА

Мнение от BraniB »

Здравей goro15,
Не съм много сигурна, но си мисля, че може да има проблем със спонсорството на дъщеря Ви. Спонсорство на брат/сестра може да се прави ако са непълнолетни (при Вас е така) и ако няма кой да се грижи за детето (а във Вашия случай, Вие със съпругата си сте живи и здрави);
Също така, дали не става въпрос за "супер виза"- за Вашето спонсорство (като родители на канадски гражданин). Проверете дали процедурата е активна- беше спряна.
Най-добре е синът Ви да се обади в емиграционния отдел и да попита- както за мин. финансови средства, така и дали може да спонсорира сестра си. Процедурата е скъпа и дълга, затова попитайте по телефона (в Канада)- дават информация.
Публикувай отговор