Нова кандидатура и документи към WES

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Gutter
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 3:32 am

Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от Gutter »

Здравейте,

надявам се да бъда част от малкото общество на форума за напред.
Към момента се подготвям за участие в FSWP.
Разгледах подробно изискванията по програмата и даже се записах на Ielts...
Следваща стъпка е да получа Credential Assesstment Report за дипломата си, която копирах, заверих пред нотариус и получих Апостил от МОН. Остава да бъде преведен. Съгласно сайта на WES изискват копия, а не оригинали, като споменават, че документи с Апостил ще бъдат връщани. Моля някого, който е преминал през тази заверка да ми сподели какво точно е изпратил и какво са му върнали за да не се налага да изкарвам по няколко пъти едно и също.
( също така много полезна би ми била информация с кой куриер изпратихте документите към WES, в сайта има опции за $30 и $100, кое използвахте вие?)

Надявам се да не съм много закъснял с реакцията си, тъй като програмата ще бъде в напреднала фаза, когато успея да подготвя всички документи. До момента моят Noc е на една трета зает...
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от vladibkolev »

Здравей
Аз съм на ново втори ИЕЛТС (първия не ми стигна резултата).
Аз направих копие на дипломата + приложението към нея, заверих копията при нотариус, после дадох заверените копия
в МОН да ми сложат правоъгълен печат (заверка). После тези копия ги занесох да ми ги преведат една фирма, след като ми ги преведоха ги занесох във Външно министерство за апостил (вече и заверката и апостила се правят на едно място в МОН, по мое време бяха и в МОН и МВНР). Но преди превода се минава задължително през МОН за заверка, защото преводачите трябва да преведат и печата на МОН. После след като всичко беше готово ги пратих към WES с ЕМС куриерска служба на "Български пощи" за 4 работни дни ми пристигнаха и цената е доооста под UPS, DHL и тнт. мисля беше около 40лв. пакета. При плащането на WES избрах 100$ това е с UPS на обратно към България и пристига на адрес пак за два-три работни дни. Предпочетох да платя 100$, защото това е с куриер и става бързо, опцията за 30$ мисля, че е с някаква регистрирана пощенска кутия и нямам инфо за нея. А варианта опцията за без пари което е включено в цената за WES го забрави - това е наземна поща и може да ги получиш към Великден някъде. Това е от мен.
Поздрави
Успех
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Gutter
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 3:32 am

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от Gutter »

Здравей,

благодаря ти за отговора. Би ли споделил какъв резултат постигна първия път на Иелтс и с какви усилия? Кога ти е следващата дата за теста?
Относно WES аз получих директно Апостил от МОН и предполагам, че няма нужда да ходя отново, но пък преводачът ми каза, че след превода трябва да се ходи до Министерство на Външните работи за заверка на превода, което ми се стори безумно и имам сериозни съмнения относно услугата по превода.
Ти сам ли ще кандидатстваш? Аз ще правя двоен application.

Успех с подготовката за Иелтс!

Поздрави.
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от vladibkolev »

Моя превод си го заверих и нз дали е задължително и предпочетох да не рискувам. А на ИЕЛТС имам 5.0 с мноооого слаба подготовка. Кандидатствам със цялото семейство.
Поздрави
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от silvestar99 »

Здравейте,ние също сме решили да пускаме документи но не съм много наясно от къде да започна.Четях в официалният сайт,но много неща не са ми ясни,ще съм ви благодарна ако ми кажете с какво първо да се заема? :|
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от succes »

Gutter написа:Здравейте,

надявам се да бъда част от малкото общество на форума за напред.
Към момента се подготвям за участие в FSWP.
Разгледах подробно изискванията по програмата и даже се записах на Ielts...
Следваща стъпка е да получа Credential Assesstment Report за дипломата си, която копирах, заверих пред нотариус и получих Апостил от МОН. Остава да бъде преведен. Съгласно сайта на WES изискват копия, а не оригинали, като споменават, че документи с Апостил ще бъдат връщани. Моля някого, който е преминал през тази заверка да ми сподели какво точно е изпратил и какво са му върнали за да не се налага да изкарвам по няколко пъти едно и също.
( също така много полезна би ми била информация с кой куриер изпратихте документите към WES, в сайта има опции за $30 и $100, кое използвахте вие?)

Надявам се да не съм много закъснял с реакцията си, тъй като програмата ще бъде в напреднала фаза, когато успея да подготвя всички документи. До момента моят Noc е на една трета зает...
Какво е WES/FSWP?
Gutter
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 3:32 am

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от Gutter »

FSWP е federal skilled worker program, т.е. програмата, за която става дума в този отдел на форума.
WES е world education service, т.е. службата, която дава приравняване на дипломата.

Всъщност не съм сигурен, че аз трябва да давам съвети за програмата, но поне мога да кажа аз с какво започнах и то скоро:

1. Заверих копие от дипломата си и отидох в Мон, където срещу 36лв. получих Апостил, т.е. заверка на дипломата, която доказва, че е легитимна и оригинална.
2. Дадох това за превод и сега май трябва да мина през Мин.на външните работи за последна заверка.
3. Трябва да изпратя превода заедно с документа с апостил към WES за приравняване, което май отнема не малко време.
4. Записах се на теста за Ielts, даже уча...
5. Подготвям референции, които да ми бъдат подписани от стари работодатели. Добре е да са на Английски директно за да не превеждаш и заверяваш.
6. Пуснах молба за дубликат на акт за раждане, платих 10лв. вместо 5лв. и май ще дойде директно с легализация за чужбина. Дано да не трябва да превеждам.
7. Пуснах молба за свидетелство за съдимост, май трябва да се преведе.
8. Трябва да се преведат и заверят копия на трудови договори, трудова книжка и длъжностна характеристика.
9. Бая снимки май трябва да се правят.

Със сигурност изпускам доста, но поне по тези точки съм правил нещо.

Бая пара трябва да се докаже, че има в банковата сметка...

Като цяло трябва да се чете много и да се действа...и пари трябват...пък и накрая трябва и да те пуснат...хаха.
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... OC.asp#noc" - това е основата...

Ако някой види, че не съм на верния път или съм объркал някой документ моля да сподели...
Gutter
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 3:32 am

Re: Нова кандидатура и документи към WES

Мнение от Gutter »

FSWP е federal skilled worker program, т.е. програмата, за която става дума в този отдел на форума.
WES е world education service, т.е. службата, която дава приравняване на дипломата.

Всъщност не съм сигурен, че аз трябва да давам съвети за програмата, но поне мога да кажа аз с какво започнах и то скоро:

1. Заверих копие от дипломата си и отидох в Мон, където срещу 36лв. получих Апостил, т.е. заверка на дипломата, която доказва, че е легитимна и оригинална.
2. Дадох това за превод и сега май трябва да мина през Мин.на външните работи за последна заверка.
3. Трябва да изпратя превода заедно с документа с апостил към WES за приравняване, което май отнема не малко време.
4. Записах се на теста за Ielts, даже уча...
5. Подготвям референции, които да ми бъдат подписани от стари работодатели. Добре е да са на Английски директно за да не превеждаш и заверяваш.
6. Пуснах молба за дубликат на акт за раждане, платих 10лв. вместо 5лв. и май ще дойде директно с легализация за чужбина. Дано да не трябва да превеждам.
7. Пуснах молба за свидетелство за съдимост, май трябва да се преведе.
8. Трябва да се преведат и заверят копия на трудови договори, трудова книжка и длъжностна характеристика.
9. Бая снимки май трябва да се правят.

Със сигурност изпускам доста, но поне по тези точки съм правил нещо.

Бая пара трябва да се докаже, че има в банковата сметка...

Като цяло трябва да се чете много и да се действа...и пари трябват...пък и накрая трябва и да те пуснат...хаха.
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... OC.asp#noc" - това е основата...

Ако някой види, че не съм на верния път или съм объркал някой документ моля да сподели...
Публикувай отговор