Стачки и в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Стачки и в Канада

Мнение от vel »

Здравейте!
За който е пропуснал все още:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... erm-ec.asp"

"Alert – Strike Action

The Professional Association of Foreign Service Officers (PAFSO) union is currently taking strike action. PAFSO union members responsible for processing visa applications have been walking out of offices in Canada and overseas.

Posted processing times for both temporary and permanent resident visa applications do not take into account work stoppages.

Anyone applying for a visa should anticipate delays and submit their application as far in advance as possible.

Contingency plans are already in place to ensure all offices remain open and are providing at least a minimum level of service. Priority will be placed on urgent humanitarian applications.

CIC continues to closely monitor the situation."
Because I choose to...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Не сме пропуснали, но аз поне никъде не видях да стачкуват хората, които обработват fswp. Стачкуват локалните виза офиси и ако си на фаза виза ще те забавят. Поправи ме, ако съм чел грешно.
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

По принцип в началото е било така (по виза офисите, не в CIC), но по разни чужди форуми казват, че и в Сидни било с намалена работоспособност.

Ето още малко инфо:

Canadian diplomats stationed in 12 missions around the world walked off the job on Thursday in a dispute with the federal government over compensation.

The diplomats are members of the Professional Association of Foreign Service Officers (PAFSO), a union and professional association representing foreign service officers working for the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD) and Citizenship and Immigration Canada (CIC).

PAFSO is demanding a wage increase, saying its members are paid less than other employees of the federal government. The Globe and Mail provides an example of the difference in division salary schedules that PAFCO is protesting:

For example, an experienced foreign service officer on the level-2 pay scale makes about $83,000 a year, which would increase to about $87,000 under the Treasury Board offer, Mr. Edwards said. That would still be about $11,000 less than the salary of employees at the same level in the commerce division.

A spokesman for the federal government disputed the claim in a response to the Globe and Mail, saying foreign service officers receive other benefits that bring their total compensation up to the level of other public servants:

Mr. Conway added that foreign service officers receive additional benefits, including partial reimbursement for dry cleaning, help in shipping household belongings, a vehicle abroad and an incentive allowance for working outside the country.

Foreign service officers abroad can receive a “foreign service premium” of $6,600 to $31,300, depending on their seniority and the number of dependants accompanying them on a posting. A smaller, post-specific allowance is meant to help diplomats with the cost of travel.

The walk-off puts the federal government in a difficult spot, as much of its foreign operations, including Prime Minister Stephen Harper's upcoming trip to Europe for the G8 summit, are dependent on foreign support staff.

Also affected will be visa and permanent resident application processing in large Canadian visa offices, including the ones based in China and India.

А иначе това може да е в полза на хора, които още не са изпратили пакета.
За който е пратил обаче е малко по-тревожно от гледна точка, че не му се разглежда заявлението докато все още не е запълнена бройката (особено за по-"търсените" кодове).
Because I choose to...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Хмм, отново не пише конкретно за федералната. Ще се забавят хората на етап визи. За изпратилите и още не също не би трябвало да има значение. Пакетите си седят на опашката и си чакат процесирането. Четем едни и същи форуми и истерията на индианците не е полезна за нас ; ]
Гледал ли си get2canada?
Последно промяна от dzverum на Пет Юни 14, 2013 5:08 pm, променено общо 1 път.
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

Because I choose to...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Стартовата страница на индианският форум си ми пратил. А го наричам така защото 70% от пишещите са от Индия и Пакистан...
Всяко инфо там е редно да се проверява.
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

Ами не знам дали е точно така... В тяхната таблица за кандидатите имат доста разнообразни Виза офиси... Като от Букорещ сме 2-3 :)
Аз се чудя, дали освен общата квота има вътрешна квота по виза офиси? Понеже то само от Индия и Китай сигурно ще запълнят бройките за 1-2 часа... За сега всички чакаме така или иначе за каквото и да е официално инфо... Само си чешем пръстите по тия клавиатури май май. :)
Because I choose to...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Виж ми мненията от днес. Изкопах документа за квотите. За Бук сме 90 човека по федералната макс и 2500 по Кебек.
Ако четеш правилно онзи форум ще усетиш как повечето с офис Лондон за пример са пако и. индианец. Има и още с офис северна америка.
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

Говориш за http://www.cic.gc.ca/english/department ... onomic.asp" , но нещо не ми се връзва... Цялата FSWP e общо 5000 места, а целия таргет на CIC е 77 000 да влязат по тази програма. Явно е, че 72 000 ще са с работна оферта и PhD.
Моето чудене е, дали за тези 5000 има подразделение за квоти по виза офиси. Евентуално ако се сметне процентно сме 0.11% от цялата програма с тези 90 места от общо 77к. т.е. от 5000 сме има няма 5.84 човека за България и Румъния.... Ай но лайк!!!
Because I choose to...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Ми но лайки туу. Гледаме мача. Ти си с достатъчно ранна кандидатура, пиши ако има развитие. Плащането с КК ли е?
F*ck Google, ask me!
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

Местя мнението в http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 72#p536772"
Да сме по-ъп-ту-дейт на по-правилното място
Because I choose to...
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

с кредитна съм да. В нашенския форум няма ли такъв data sheet?
Because I choose to...
vel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:31 am
Местоположение: Toronto

Re: Стачки и в Канада

Мнение от vel »

свалили са информацията за стачките от сайта им вече, явно всичко е ОК :)
Because I choose to...
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Стачки и в Канада

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

vel написа:свалили са информацията за стачките от сайта им вече, явно всичко е ОК :)
Не са все още ето :

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... orkers.asp"
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Стачки и в Канада

Мнение от dzverum »

Както си говорехме и преди, ето инфо от човек звъннал по телефона:
Hello bros, important info here
I just called the phone above to understand my status, the svc staff give me some important clue.
1, the rule is changed now, CIC will only announce the CAP one time, that is the time 5000CAP is reached. So if we see CIC update, it means game over.
2, the phone number above do not provide any information on your application status now, early bird can only send to email adderess above, it normally takes 15-20days before u heard any feedback.
3, CIO is not on strike, only visa office is on strike. CIO is working as normal.
4, the call center do not know why there are no cc charged yet.
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор