Сключване не брак с български гражданаин

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от BMO »

Здравейте
Предстои ми да сключа брак с жена от България. След това ще подам документи за да я спонсорирам за да дойде да живее с мен в Канада. Аз съм канадски гражданин.
Който е минал по тая процедура. моля да да де съвет и мнение. Има ли случай на отказана виза ?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от Marto »

BMO написа:Здравейте
Предстои ми да сключа брак с жена от България. След това ще подам документи за да я спонсорирам за да дойде да живее с мен в Канада. Аз съм канадски гражданин.
Който е минал по тая процедура. моля да да де съвет и мнение. Има ли случай на отказана виза ?
Има такива случаи, но освен ако бракът е фиктивен няма нужда да се притесняваш.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от ivandaman »

По принцип процедурата за спонсориране е една и съща за всички народности, но има един важен момент.

Пакетът с документи е различен в зависимост дали живееш в Канада или извън Канада.

Аз наскоро минах по този път (като живеещ извън Канада). Документите са доста и трябва много да се внимава с попълването им. Проблеми с жена ти по принцип не може да има (освен ако няма сериозна болест или криминално минало). Важното в процедурата е да докажеш че ти си eligible да я спонсорираш..

Попълват се два комплекта документи. Един комплет за теб: Спонсора и един за нея Спонсорираната.

Повече инфо тук:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от BMO »

А дали е възможно да я поканя на гости в Канада с посетителска виза и да сключим брак в Канада?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от pumpy »

А дали ще й дадат посетителска виза ?
А дали спонсорирането от Канада ще стане по-бързо или за по-малко от 6 месеца, колкото е посетителската виза ?
А дали няма да се заяде някой служител тук и там, че е дошла на една виза и трябва да си се прибере в България да си кандидатства по реда за спонсорство ?

Според мен доста over thinking го раздваш.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от ivandaman »

BMO написа:А дали е възможно да я поканя на гости в Канада с посетителска виза и да сключим брак в Канада?
По принцип е възможно.. Аз извадих една еднократна и две многократни посетителски визи за Канада на съпругата ми, но моят случай беше специфичен. Аз живеех извън Канада и беше напълно логично да и дадат такава виза за да ме придружава при моите пътувания до Канада..

Опитай за многократна виза... Струва 150$... Може да започнеш процедурата в Канада но трае около 2 години и през това време тя няма право да напуска страната..

Ако започнеш спонсорирането докато тя е в БГ, ще трае максимум 11 месеца..
А бе избери си правилният вариант, защото са доста..

Например ако ти дадат многократна виза. Може да започнеш спонсорирането докато тя е в БГ и след това да я доведеш в Канада и тя да изчака процедурата там..

Официално има итакъв вариант.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от BMO »

Благодаря много на всички за точните и полезни за мен отговори :)
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от Estell »

Моя приятелка отиде с поситителска виза и не се върна. Като отиде веднага сключиха брак и остана.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от BMO »

И аз нещо такова искам да направя. Да дойде тук с посетителска виза. Да сключим брак тук. Да се върне и да изчака процедурата в България. Но като чета в интернет казват, че е необходимо да се даде предизвестие за брак 3 месеца предварително. А ако дам такова предизвестие-вероятно няма да и дадат виза.
Та въпроса ми е "Има ли по бърза прецедура за сключване на брак тук в Канада" Тя да дойде с еднократна посетителска виза и да стои 2 седмици. И за това време да оформим всички документи и да сключим брак тук.
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Сключване не брак с български гражданаин

Мнение от Estell »

Тук едва ли някой ще знае отговорите не въпросите ти. Освен ако скоро не е минал през същото. Но ме съмнява такъв човек да посещава този форум. Може да попиташ хората които вече са в Канада. Тук всички сме по федералната процедура. Моята приятелка беше с ореден брак, но това беше преди 6г. някъде. От тогава нещата може да са се променили. Тя не се върна повече в България. За около месец потготви всичко, взе си 3-те деца и замина с еднопосочен билет. Дори сватбената и рокля беше в багажа. Не съм питала подробности всичко стана много набързо и тихомълком.
Публикувай отговор