IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Varda »

Lagrimma написа: Здравейте, и ние сме на същото дередже, само дето още нямаме йелтс. Да питам самостоятелно ли се готвихте за теста?
Лагримма, мъжът ми беше на курс към Британския съвет, колкото да опознае формата и малко да се стегне, че покрай децата няма време нищо да чете. Аз така и не успях да се готвя (бебето е на година, а баткото на 3) само слушах английски новини всеки ден и гледах примерни изпити в Ютюб. Има и малко фрии онлайн материали от Брит.съвет, и това ползвахме основно. Успех!

чудя се има ли смисъл да се явявам на изпит по френски, след като не съм водещ, а и от 10 години не съм го ползвала. Писмено съм много зле. С португалски работя :)
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Petia Torlakova »

Varda написа:
Lagrimma написа: Здравейте, и ние сме на същото дередже, само дето още нямаме йелтс. Да питам самостоятелно ли се готвихте за теста?
Лагримма, мъжът ми беше на курс към Британския съвет, колкото да опознае формата и малко да се стегне, че покрай децата няма време нищо да чете. Аз така и не успях да се готвя (бебето е на година, а баткото на 3) само слушах английски новини всеки ден и гледах примерни изпити в Ютюб. Има и малко фрии онлайн материали от Брит.съвет, и това ползвахме основно. Успех!

чудя се има ли смисъл да се явявам на изпит по френски, след като не съм водещ, а и от 10 години не съм го ползвала. Писмено съм много зле. С португалски работя :)[/quote

Varda, моят съвет е да не се явяваш на френски - няма смисъл да даваш 300 лв. за 3-4 точки... Аз се явих на ТЕФ, като целта ми беше да получа допълнителни точки - единственото, което стана е да изгубя 6 месеца, които трябваше да посветя на английския...
Предтои ми отново явяване на ИЕЛЦ и ако не изкарам CLB 9 ще се гръмна... хаххахаах Мисля да се запиша на уроци, за да съм сигурна, че ще изкарам необходимия резултат... :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от penevg »

в полза на всички които търсят добър учител в София, бях на курс в Св. Кирил и Методий при един Американец, слаба работа, в последните 2 занятия той отсъстваше и дойде някаква жена, българка, страшна, за 2 занятия научих за изпита,колкото и на половина не можах при янкито, жената е много добра,разбрах,че води курсове там, фамилията и почваше с Д,само това се сещам, но ако поразпитате там,ще ви кажат,сега виждам в сайта им, Таня Дулева, аз изкарах 6.5 , но на писането за 2 занятия вдигнах нивото от 5.5 на 6.5. Знае много, занимавала се е с изпита,подготвяла е много хора, това каза тя като се представи там.Ако в бъдеще ми се наложи ще търся контакт с нея. Успех на всички.И апропо, Йелтса е лесната част,от там нататък изваждането е голямо, трябва поне над 430 точки да събирате ,за да си струва да пробвате. Ако не ви стигат точките,прегледайте провинциалните номинации, там има възможност,но пак е пари и време.
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от aneta.stoyanova »

Здравейте, наскоро започнах да се готвя за иелтс и засега решавам сама в къщи слушане и четене, нивото ми е някъде 7.5. Искам учител да ме подготви за писане и говорене, а и да ми помогне да си вдигна малко нивото на другите - все пак едва ли на изпита ще изкарам колкото вкъщи на спокойствие. Гледах това, което е препоръчал пеневг, но учителката дава часове само през деня в работните дни. Естесвено търся нещо подходящо за работещи - вечерта или уикенда. Ще ходим аз и мъжа ми, който също ще се явява. Може ли някой да ми препоръча частен учител, школа, курс и т.н за София?
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Petia Torlakova »

aneta.stoyanova написа:Здравейте, наскоро започнах да се готвя за иелтс и засега решавам сама в къщи слушане и четене, нивото ми е някъде 7.5. Искам учител да ме подготви за писане и говорене, а и да ми помогне да си вдигна малко нивото на другите - все пак едва ли на изпита ще изкарам колкото вкъщи на спокойствие. Гледах това, което е препоръчал пеневг, но учителката дава часове само през деня в работните дни. Естесвено търся нещо подходящо за работещи - вечерта или уикенда. Ще ходим аз и мъжа ми, който също ще се явява. Може ли някой да ми препоръча частен учител, школа, курс и т.н за София?
Здравей, аз и мъжът ми ходим в учебен център Дарби (намира се на центъра, до св. Неделя), часовете ни са всеки вторник от 18:30, като за един учебен час от 45 мин. плащаме 30 лв. общо за двамата. Не използваме учебници и по време на часовете работим само с реални ИЕЛЦ тестове. Преподавателката е едно младо, симпатично момиче, има страхотен английски и ни подготвя специално за ИЕЛЦ. До този момент сме доволни, научихме доста специфични неща (които са по-скоро трикове как да се възползваш от времето и това, което ти е вече дадено като информация), но ще видим какво ще направим на самия изпит. :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Публикувай отговор