IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Star Dust »

А можете ли да ми препоръчате добър учител в Бургас? Аз ще се явя на 26.10 и до тогава искам да се подготвям с частен учител, но цените на тези учители в езиковите центрове са доста завишени.
Благодаря ви!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Няма ли по-ранна дата и за кой NOC ще се изпраща?
Има стандартен курс по подготовка за IELTS, повечето пъти е за Academic, но това не пречи да се посещава и за General...
Ако се ползва частен учител трябва да е запознат със спецификата на изпита.
F*ck Google, ask me!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Star Dust »

Има, но аз гледам датите в Бургас, които са 2 за годината. Освен това няма да изпращам по НОК, а защото искам да взема ИЕЛТС. Иначе ще гледам да е за Нива 0, А и Б - тоест от 6,5 нагоре. В момента търся работа с работна виза. Няма я професията ми в списъка на федералната програма. :-( Какъв избор ми остава... Имам позната в Канада, която ми помага да намерим оферта от работодател, но каза да изкарам ИЕЛТС и да си асессна дипломата.
Къде има курсове за подготовка за ИЕЛТС? Аз питах в езикова школа и там казаха, че е по-добре с учител, защото всички са на различни нива на курса. Аз се боря за 7 или нагоре. Зная си слабите места и просто искам да има някой, който да ме наблюдава докато уча. Да ми дава есета например и после да ги оценя и да ми показва слабите места. Ако се наложи за по-ранна дата, ще ида до София.
Та, въпросът ми беше за частен учител В БУРГАС- някой да ми препоръчате?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ако има хора за изпита на 21.09 в София, да пишат да направим връзка. Може да сме си от полза. :!:
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от karelia79 »

Много моля, ако някой има файловеге за подготовка за Йелтс, да ми ги пусне като линкове. Аз ги имах в архивен файл, обаче нещо се е прецакал и много ме е яд... :@
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonich »

karelia79 написа:Много моля, ако някой има файловеге за подготовка за Йелтс, да ми ги пусне като линкове. Аз ги имах в архивен файл, обаче нещо се е прецакал и много ме е яд... :@
forum -> Търсене
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от karelia79 »

Благодаря tonich за предложението, но аз търся конкретни файлове. Линковете за тях са изтекли и вариантът е някой да ги постне отново. Видях пост със стотина линка, но не е това, което търся. И повярвай, ползвам търсачката точно по предназначение. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonich »

karelia79 написа:...ползвам търсачката точно по предназначение. :y:
:y:

Спомням си, че бяха давани линкове някъде из форума преди време, но нямах идея, че са "изтекли". ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от ivandaman »

Аз също ги бях свалил от любопитство и без да искам ги изтрих защото бяха на служебният компютър.. (при едно форматиране)

Направи ми впечатление че е British English не че има нещо лошо в това но нали все пак става дума за Канада. Няма ли някакъв North American English test. ??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Направи ми впечатление че е British English не че има нещо лошо в това но нали все пак става дума за Канада. Няма ли някакъв North American English test. ??
Не е като да няма, TOEFL е такъв, но още преди доста години имиграционните решиха, че изискват именно Йелтс, което на мен също ми се вижда абсурдно, защото е бритиш и тук никой не говори по тоя начин. Навремето приемаха TOEFL, но оттогава минаха доста години.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Marto »

Нали дават точки за език в четири категории: четене, писане, слушане и говорене? Тойфелът тества само първите 3, поне по мое време беше така, а IELTS - всичките.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от mortigur »

Линковете са си в час, ами трябва да си направите регистрация в Uz-Translations.net

Ето ви връзка от търсачката
http://uz-translations.net/?category=engbooks&cstart=2"
Taxation is theft.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Daisy2 »

Marto написа:Нали дават точки за език в четири категории: четене, писане, слушане и говорене? Тойфелът тества само първите 3, поне по мое време беше така, а IELTS - всичките.
TOEFL, откакто аз го познавам, има 4 модула точно както и IELTS:

What Is the TOEFL iBT Test?

The TOEFL iBT test measures your ability to use and understand English at the university level. And it evaluates how well you combine your listening, reading, speaking and writing skills to perform academic tasks.

http://www.ets.org/toefl/ibt/about?WT.a ... ut2_121127"

Освен другото, за добрите университети искат мин 100, разпределени 4х25. А защо канадските имиграционни признават само IELTS, не знам. Може би защото формално са поданици на кралицата :) Или по-скоро защото IELTS има и дженеръл вариант, не за академични цели, и това е, което искат имиграционните. А ТОЕФЛ е един.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Marto »

Daisy2 написа:
Marto написа:Нали дават точки за език в четири категории: четене, писане, слушане и говорене? Тойфелът тества само първите 3, поне по мое време беше така, а IELTS - всичките.
TOEFL, откакто аз го познавам, има 4 модула точно както и IELTS:

What Is the TOEFL iBT Test?

The TOEFL iBT test measures your ability to use and understand English at the university level. And it evaluates how well you combine your listening, reading, speaking and writing skills to perform academic tasks.

http://www.ets.org/toefl/ibt/about?WT.a ... ut2_121127"

Освен другото, за добрите университети искат мин 100, разпределени 4х25. А защо канадските имиграционни признават само IELTS, не знам. Може би защото формално са поданици на кралицата :) Или по-скоро защото IELTS има и дженеръл вариант, не за академични цели, и това е, което искат имиграционните. А ТОЕФЛ е един.
Aми моето време беше преди повече от 20 години ;)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

малко инфо от вътре на британското консулство за ielts
за пропусналите изпитна дата на 7 декември , ще има следваща на 12 или 13 януари и записването ще е до 3 декември
официална информация на сайта другата седмица .
Успех на всички !!!
Публикувай отговор