IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Feel_free »

tonny написа:И от мен едно мерси на Feel_free, намерих начин да сваля от оня сайт без да им плащам. :D

Tsetso84, бомба си само така. Кажи как ще си облечен да преписвам от тебе. :P
В Road to IELTS има 2 примерни теста, може да ги направиш и тях, има и 3-ти които е заключен. Ако искаш мога да ти го дам и него.
Направи целия free Road, доста е полезен според мен.
:y: tonny, Tsetso84 - да се наспите хубаво преди изпита, закусайте леко, бъдете спокойни и да ги разбиете с най-високите оценки! Успех! :y:
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Цецо, ако още не си се оправил с паролите, заповядай:

5
4
1 - Тук е само учебника. Аудиото не съм го свалила.

Линковете ще са активни една седмица. Enjoy :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Малка клюка за тези, които ще се явяват на 8 март във Варна.
Устния ще бъде петък и събота, Tsetso84 предполагам това те интересува, както и всички, които работим, заради отпуска и т.н.
Към края на другата седмица уж ще разпратят програмите...
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

хора, не е добре работата, вчера направих един "пробен" с тази жена, при която се готвя, да видим какво ще направя и познайте как се издъних много сериозно на reading-a - само 21 верни от 40-те :swear: какво ще правя на 8-ми и идея си нямам, другите компоненти добре, обаче е понеже записа се чуваше добре, а на writing-a ми се паднаха благоприятни (за мен) теми. не знам за вас, но на мен падне ли ми се тема , по която така или иначе нямам мнение..... няма какво да стане, та да изсмуча от пръстите, така че дано е нещо, по което имаме какво да напишем....
А да попитам по-вещите в ситуацията , кога ще разберем кога ни е speaking-a ?
още нещо за reading-a : имате ли някаква тактика при решаването на въпросите със заглавията и параграфите, това ми е най-кофти ... :@
Успех с подготовката на всички :) и благодаря за материалите, които публикувате :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Мда, много лош резултат дори за човек, които тепърва тръгва да се подготвя за този формат.
Не знам как са те подготвяли и ти самия, но този резултат е наистина трагичен...
Колко теста реши от кембриджките и кои решава днес с малкото познати.
Реши ли 2-та теста от Road-a. Тях ако решиш с добър резултат няма да имаш проблеми на изпита. ;)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Здравейте,

За всички готвещи се - най-важното е да се правят много много тестове, сигурно вече сте го разбрали. От време на време поствам всички материали, които имам събрани за изпита, за да могат да ги ползват и останалите в този форум, които се готвят за изпита - заповядайте:

Файл : IELTS.zip
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=329c060b8c"

Файлът е активен до 11.03.2014. Ако някой има нужда от него, след като се изтрие, да ми пише на лични да го кача пак.

И още нещо много важно и полезно - този учебник тук - http://englishwithphil.ru/1ielts/Ace_The_IELTS.pdf" много важен за хора, които се готвят точно за този изпит - подготвя те как да се справяш с "капаните" на самия изпит. Започнете с него и почнете минете към тестовете.

Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

Tsetso84 написа:хора, не е добре работата, вчера направих един "пробен" с тази жена, при която се готвя, да видим какво ще направя и познайте как се издъних много сериозно на reading-a - само 21 верни от 40-те :swear: какво ще правя на 8-ми и идея си нямам, другите компоненти добре, обаче е понеже записа се чуваше добре, а на writing-a ми се паднаха благоприятни (за мен) теми. не знам за вас, но на мен падне ли ми се тема , по която така или иначе нямам мнение..... няма какво да стане, та да изсмуча от пръстите, така че дано е нещо, по което имаме какво да напишем....
А да попитам по-вещите в ситуацията , кога ще разберем кога ни е speaking-a ?
още нещо за reading-a : имате ли някаква тактика при решаването на въпросите със заглавията и параграфите, това ми е най-кофти ... :@
Успех с подготовката на всички :) и благодаря за материалите, които публикувате :)
Цецо,а имаш ли идея защо е такъв резултат?Не схващаш логиката в решаването или не разбираш достатъчно езика?ЗА частта вярно/невярно/не е указано не мога да ти дам съвет макар да я минах доста добре.Там логика не намерих а карах малко на вътрешен глас.За параграфите обаче мисля че следват абзаците по последователност.И в 90% от случаите отговорът е в първия или последния ред.Друго интересно примерно На мен 40 въпрос ми беше да избера заглавие на целия текст 4та част за новозеландска тъкан открита преди векове и бла-бла до сега.Всички бяха много еднакви.
Като решаваш теста паникьосваш ли се щото е важно да не се?Основно се отнася за рийдинга поне при мен.Съвет за спийкинга:дръж се страшно самоуверено.Аз още с влизането казах че ми е приятн да се запонзаем, ръкувах се и това всичко до започване на записването.И после в разговора много ползвах "Let me see..., "Wow", "It`s hard to say" дори после дискутирахме свободно като аз не се съгласих с нейното мнение и й цитирах книга.Те се впечатляват от това.За 9 да го знаеш ако се спечеш ще си смъкнеш 1 единица.Ако сбъркаш кажи "Oh, what am I saying".Важно е да не се стои сковано аз седях с кръстосани крака обърнат леко настрани подпрян на бюрото все едно сме там на кафе.Естествено всичко в нормалните рамки на културно поведение,не човек да се прави на хванат от гората.
Ти май беше писал че ходиш на учител ако не се бъркам.При само половина решени на рийдинга добре ще е да се замислиш има ли смисъл от тоя човек.Ако сам се готвиш залягай повечко.Аз сам се готвих и изкарах доста висок бал.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

ACE the IELTS, е наистина добро четиво за подготовка. Научих доста полезни неща от него. За съжаление не можах да намеря редактираното издание от 2012г без пари, а и се отказах да го купувам тъй като реших че няма да ми помогне кои знае колко след този. Та от към съвети и тайни от кухнята на самия изпит, това асо е доста добро.
За проблема на Цецо не съм убеден че даскала е виновен за тоя колапс точно на част четене. Принципно би трябвало той да си прави тестове слушане и четене в къщи и да си подобрява оценките сам. Услугата на учителя е за писане и говорене, почти всички така правят, и накрая правят проверочен като Цецо вчера. За съжаление неговия резултат не е такъв, какъвто е очаквал и според мен грешката е в броя решавани тестове. Може да вървя в грешна посока, но това е моето тълкуване на неговия проблем.
За говоренето, никой това е доста полезно като информация. :rock:
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

някой има ли допълнителни материали освен от cambridge ielts или road to ielts?
трябва ми допълнителни listening,reading.
Благодаря.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Чегевара, в тези материали, които съм качила аз има над 15 учебника с тестове - има и доста listening & reading.

:y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

chegevara написа:някой има ли допълнителни материали освен от cambridge ielts или road to ielts?
трябва ми допълнителни listening,reading.
Благодаря.
Споменах че се подготвях сам и честно казано изобщо не съм обръщал внимание на изданията кое какво е и от коя година е.Пък и не мисля че има кой знае какво значение.Ако те вълнуват пиши ми на лични и дай мейл да се пробвам ти ги пратя че не съм нясно с това качване по разни сайтове а и не съм в Бг.Мисля че ще се вместят в обема на пощите.
Имам доста но основно ползвах на Оксфорд академик и учебник на McGraw Hill който е с отлично аудио + разни други.Това първото на Оксфорд академик е с по-лош запис но бях писал че аз се поставях в по-тежки услловия и затова съм доволен от всички.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

Още няколко скромни съвета от мен, които аз ползвах. Ефективни и елементарни за говоренето 1.Кажете поне веднъж изречение с "I wish I had" или "I wish I had studied" вариянтите. 2.Кажете поне веднъж условно наклонение от "If I were/wrote/stood" и "If I had been... I would have given" 3.Покажете че знаете разлика между герундий и инфинитив "I stopped smoking" и "I stopped to smoke" 4.passive voice независимо от времето 5.Много е ефектно съчетаването на always + present progressive, което се използва само когато се оплакваш или недоволстваш,а иначе не е правилно в други случаи. 6.Сег. продължително перфектно също показва добро ниво,а е лесно за ползване "I have been reading for ..... (time)"
Понеже всичко е свободен разговор винаги могат да се вмъкнат и повишават нивото.Ясно е че не са магически трикове ако човек бърка друга елементарна грамтика.Но има ли повечко от базата знанич тея чалъми по-горе добавят поне 1 единица.
Усмихвайте се и не стойте като наказани или все едно живота ви зависи от изпита!!!Като ви искат в началото документи подавайте с "Of course", "Be my guest" и други интересни а не само с "Here you are" или пък хептен без никакви думи.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Leda78 написа:Чегевара, в тези материали, които съм качила аз има над 15 учебника с тестове - има и доста listening & reading.

:y:
по твоите материали съм ги минал и почнах академичните да ги правя но лисенинга са малко и бързо се минават.
горе долу на ден правя по 5 теста + едно есе и писмо
горе долу връзвам от 40 въпроса между 30-35 верни като има и тестове който съм правил с 28.
дайте идея как да тренираме спикинга че само тормозя приятели от Канада и Австралия да говорим по скайпа на английски.а и есетата не знам дали стават тъй като сам се готвя и на брой думи ги докарвам но дали стават за нещо не знам.
в учебниците има примери но на доста от тях имат 4,5 или 6 точки
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Че те моите материали са бая - браво! :y: Щом си ги минал тях, се считай готов. Относно speaking-а - най-доброто е да отидеш на няколко часа при учител, който подготвя специално за IELTS и да говорите. Също така - има стандартни теми - добре е да си ги развиеш.

Този учебник ACE THE IELTS чете ли го какво пише за speaking-a? Аз си признавам, че точно за speaking-a не съм го чела, ама сигурно ще е идейно за подготовка
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Цецо, беше ме питал за есето и казах, че не се сещам. Е сега се сетих за 2-то, докато разглеждах паднали се есета на различните изпити. Моето се е паднало в Индия по същото време по което се явявах миналата година...99% съм сигурен че е това, оставям си 1% грешка. :)

In some countries today young people are less respectful and polite to others. What could be the reasons behind such behavior? What can be done about it?
Публикувай отговор