IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Anna.N, благодаря за подробното описание на изпита! Пожелавам ти скоро да се похвалиш с отличен резултат!
Tonny, благодаря и на теб за забележката относно писането. Наистина съм споделила, че няма да го тренирам специално за изпита. Преди да се запиша (събера увереност, за да се запиша) за IELTS ходих на курс по общ английски, където тренирах писане по различни теми и още там се стремях да го правя по възможно най-бързия начин. Като цяло се вмествам във времето, но няма да имам време за проверка. За специфичните изрази също съм наясно - това ми е 3-ти (и най-слаб) чужд език и имам опит в това. Спелингът ми е проблем (като влияние от другите езици), но се надявам да успея да постигна ниво, носещо ми точки. (Аз съм по Квебекската процедура така че за писане и четене ми трябват 5-ци - по-висока оценка не ми носи повече точки).
Най-трудно за мен е говоренето...изобщо не знам как ще се справя :(
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от clairee »

verano,
Аз също съм по процедурата за Квебек и се явявах през зимата на теста. Не съм съгласна, че говоренето е толкова лесно. Аз изкарах високи оценки на всички останали модули, с изключение на него. Причината е, че просто не се сещах какво повече да кажа. Имах усещането, че не съм на тест по английиски, а ме изпитват, дали съм си научила някакъв урок. Моят съвет е да си разработиш възможно най- много от примерните въпроси, защото наистина няма време да го измислиш в момента. Също така има думи и изрази, носещи по-висока оценка. Грешка, която аз допуснах е, че си изговорих много бързо всичко, което се сетих. Така или иначе 5-ца не е сложно да се хване, не се притеснявай.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Sunflower »

И аз да се включа по темата. Ако френският ви е на по-високо ниво от английския защо не пуснете документи по експрес ентри? Аз съм по федералната 2014, но водещият ми език е френския, на IELTS се явих само за точки, тъй като нямам придружаващ катдидат. Аз се явих без особена подготовка, но най-трудно ми бе на говоренето. Точно, защото не се бях подготвила да разтягам локуми. И получих 5.5, а на другите компоненти по 6 и 6.5.
Landed: 25.06.2016 Toronto
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от clairee »

Това също е вариант може би. До този момент си мислех, че за федералната тр. задължително английски над 6. Сега започнах да проучвам express entry. Благодаря за инфото :)
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Sunflower »

clairee написа:Това също е вариант може би. До този момент си мислех, че за федералната тр. задължително английски над 6. Сега започнах да проучвам express entry. Благодаря за инфото :)
Над 6, ако ти е като първи език.
Landed: 25.06.2016 Toronto
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Здравейте! Преди малко ми мина устната част, от която най-много ме беше страх - въпросите ми бяха лесни, но бях много притеснена и се надявам това да не ми е попречило. Иначе говорих много и със сравнително добро темпо (даже от притеснение малко по-бързо от обикновеното) - предимно изпитващата ме прекъсваше. Първата част беше въпроси около това дали уча или работя, имам ли време за себе си, какво правя когато имам време за себе си, кога съм учила математика, смятам ли че е добре да се учи математика, с какво помага математиката на хората. Втората част беше образователно пътуване когато съм била ученичка. (Тук говорих доста глупости, но нали идеята е да се говори). Третата част беше за образованието - дали родителите трябва да обучават децата си вкъщи, как трябва да им помагат, трябва ли възрастните да учат, компаниите трябва ли да пращат служителите си на обучения, кой трябва да плаща тези обучения, какво мисля за обучението в домашни условия на възрасните, как домашното обучение ще се развие в бъдеще, има ли недостатъци домашното обучение,какво мисля за хората, които в един момент решават да изоставят кариерата си и да започнат всичко отначало.
Утре ми е другата част от изпита. Надявам се да се справя :) .
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bossa nova »

verano написа:Здравейте! Преди малко ми мина устната част, от която най-много ме беше страх - въпросите ми бяха лесни, но бях много притеснена и се надявам това да не ми е попречило. Иначе говорих много и със сравнително добро темпо (даже от притеснение малко по-бързо от обикновеното) - предимно изпитващата ме прекъсваше. Първата част беше въпроси около това дали уча или работя, имам ли време за себе си, какво правя когато имам време за себе си, кога съм учила математика, смятам ли че е добре да се учи математика, с какво помага математиката на хората. Втората част беше образователно пътуване когато съм била ученичка. (Тук говорих доста глупости, но нали идеята е да се говори). Третата част беше за образованието - дали родителите трябва да обучават децата си вкъщи, как трябва да им помагат, трябва ли възрастните да учат, компаниите трябва ли да пращат служителите си на обучения, кой трябва да плаща тези обучения, какво мисля за обучението в домашни условия на възрасните, как домашното обучение ще се развие в бъдеще, има ли недостатъци домашното обучение,какво мисля за хората, които в един момент решават да изоставят кариерата си и да започнат всичко отначало.
Утре ми е другата част от изпита. Надявам се да се справя :) .
Успех ти пожелаваме! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Благодаря за подкрепата! Стигна ми времето за всичко - на слушането само се разсеях някъде по средата иначе не беше много трудно, четенето беше лесно (дори ми остана време) и писането успях да завърша (без да си го проверя). Сега вече ще чакам резултат :)! Успех на следващите!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

Здравейте,

Гледам , че резултатите излязоха.. Там където си мислех, че съм се справила най-зле (слушането) имам най-висока оценка :D
Средно 7.

Аз лично никак не съм доволна от себе си , но това е.

Успех на скоро явяващите се!
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от AndreiBC »

Здравейте и аз да кажа нещо аз съм решил да хващам писледния влак за тази година има изпит на 5 декември готвя се с частен учител преподавателката е много добра и ми дава съвети как и по бързо относно четенето да се справям дори и да не разбирам текста и къде да търся отговорите чак след това ако ума непознати думи да си ги изваждам и да ги уча.движим се по учебник за аилтс в мимента сме на секция 1 и 2 трябва да ви кажа че наистина не е нужно да разбирате всичко защото няма да имаме физическата възможност да прочетем целия текст заради времето.относно слушането съм зле първия път нощо неможех да чуя сега съм на втора част и лека полека се подобрявам но ще видим.взех си и речник с упражнения за минимум думи за изпита който ми препоръча като упражненията са предатавени по подходящ начин за лесно запомняне на думите но пак трябва да има време да ги прави човек.имали някой за декември
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Излезе ми резултата! Общата ми оценка е 7 :)! Успех на всички!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от valioiko »

Нали знаете, че "общите оценки" нямат никакво значение и точки се дават за постигнатите ресултати по отделните модули?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от valioiko »

Явих се на 29.08

Listening: 8.5
Reading: 8.0
Writing: 7.5
Speaking: 9.0
Overall: 8.5

За писането малко ме е яд, ама сам съм си виновен.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Sunflower »

Браво! Страхотни резултати! :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

Аз съм пак на 26.09. Този път поучих, да видим дали ще има резултат :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор