IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

само 2 - ма ли сме били на 15?????????
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

някой има ли представа преди 2011 по федералната какви са били изискванията за ИЕЛТС ?
промяна има ли някаква в смисъл завишени или занижени?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

chegevara, благодаря!
Чак пък да го анулират не ми се вярва..най-много да ти резнатнякоя десета от точките. Времето ли не ти стигна?
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

бе нещо се омотах и не знам доста си беше напрежение макар че изпита изглеждаше лесен но ще видим след 11 дни.цепат секундата да знаете.
а за слушането и за четенето повярвай ми вече не помня кво беше но четенето последния модул беше доста гаден.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

spaneva, кога и къде ще се явяваш, аз правя планове за следващото ми явяване. :D
Иначе аз бях на 8-ми във Варна и :
- лисъна не е кои знае какво, като на кембриджките тестове, по едно време изтървах доста въпроси, дано вържа 23 верни;
- четенето - думи от текст, T/F/NG на някво ваканционно селище, параграфи за някви чичковци кои какво е постигнал и напавил и прави нещо такова, параграфи за някаква компания кое в кои абзац и накрая историята на хвърчилото, където аз имам минимум 6 грешки, защото не си прецених времето, и накрая като казаха остават 5мин влязох в паника и ги написах еи така да не е празно...
- писане
писмо - да благодаря за организирането на някакъв празник в университет, да предложа ястие от нашата традиционна кухня, да предложа някаква игра или нещо такова
есе - Някои хора мислят че парите се използват за enjoy, други за future, дискутираите и даите мнение.

Не е от оня ден, ама може пак да ти е от полза.
Най-важното е времето найстина и наи не стига на четенето за мен. Имай го това в предвид.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Eee, Тони, защо така ново явяване? Мислиш, че няма да събереш точките ли? Не, че на мен не ми минават такива мисли...
Аз съм на 5-ти април в София. Дано да не подценявам четенето, но там съм ОК според мен. За сметка на това съм абсолютно убедена, че няма да ми стигне времето за писането. За говоренето направо не ми се мисли - паниката е тотална :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ами сигурно няма да ги събера на четенето, затова казвам най-важно е времето.
Ще се разминем значи, аз гледам към източна БГ, В.Търново или Бургас. Тъкмо вчера им дадоха титлите най-добрия град...ще имам възможност да разбера защо. :D
Не се надценявай и аз съм добре на четенето, НО...
На говоренето се отпускаш и си лафиш с тях няма нищо паниращо. Само не трябва да се спичаш, друго не знам с какво да помогна.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

тони да не забравиш утре да се похвалиш за резултата :beers:
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bobchentse »

chegevara написа:някой има ли представа преди 2011 по федералната какви са били изискванията за ИЕЛТС ?
Към август 2011:

http://web.archive.org/web/201108240310 ... nguage.asp"

:)
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

Здравейте на всички :) Аз си видях резултата, и съм ОК с него, чак не ми се вярва за някои от компонентите и се моля да е вярно , това, което виждам : Listening : 6.00; Reading: 6.5; Writing : 6.00; Speaking: 7.00 - overall : 6.5
И искам да кажа, че за мен в този изпит също като при други изпити си има много голяма доза късмет! Между другото, за четенето се тревожех много, понеже и на мен въобще не ми стигна времето и много се забатачих с това хвърчило и простотии и особено и параграфите със заглавията ми беше много кофти..... та си мислех, че ще съм най-зле там, а то....... същевременно мислех, че писането ми е ок, а пък там имам 6.00 ..... върви разбери кое как се оценява, само се моля резултатите ми наистина да са такива като пристигнат по пощата :) Благодаря ви за подкрепата и за помощта, която указахте :) Супер сте :rock: Пожелавам успех на всички, на които им предстои да се явяват те първа , а на останалите кажете от сега напред какво правим.... ? Честно да кажа, аз малко взех да се колебая от тук на къде .... Давайте мнения и идеи :) Надявам се всички да сме с положителен резултат :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Мне, аз пак не го взех...И пак ме порнаха на говорене (5,5) и писане (5), не знам вече какво да подобрявам там, за да повиша успеха...Да кажем, че на говоренето бях точно след болест и гласа ми го нямаше и жена ми не ме разбираше на БГ какво говоря, представям си изпитващите какво са разбрали на EN :D
По големия ми проблем продължава да бъде писането, явно тотално греша, за да получавам такива ниски оценки.
Приемам всякакви съвети, укори и каквото и да е за подобряване на модула писане.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

тони,кофти резултат но явно трябва да промениш основно ученето.Каква система ползваш,по-колко време на ден,как ти е граматиката?Ти сам как се оценяваш?Разбирането е по-лесно от говоренето ама все пак като гледаш филми без субтитри с акцент разбираш ли ги?
Съвет за писането е трудно да се даде.Явно ти се губи цялостната логика на идеята за писане.Ползваш ли различните стилове за писане?Академично-официален за есето.И полуофициален за другото.Обаче,замисли се дали да не отделиш време за общо вдигане на нивото си.Ако си с недобър англииски само с ИЕЛТС уроци няма да стане работата и само пари ще хвърляш за нов изпит
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Гледам свободно филми с и без акцент. Нямам кои знае какви проблеми със слушането, разбирането и граматиката до колкото този изпит ги изисква. Не може да се каже че съм на академично ниво, но си разбирам всичко от модулите. Като цяло имам проблем с писането на есета, дори и на български ако трябва да е, пак ще се чудя какво да напиша. Това ми е проблема. Говоренето като се замисля направих някои времеви грешки и на 2-та част малко се поумотах, и в комбинация с пресипналия ми глас, кои знае какво са чули и разбрали. Там не се притеснявам, само писането ми е проблема. Слушане и четене не коментирам, защото 2 пъти поред ги зимам с добри резултати.
Що се отнася до времето, да малко е защото се прибирам в 6 от работа и ме чака един малчуган на годинка, а след като заспат с жената вече е станало 9 и трудно се учи по това време след цялата какафония през деня...
И за уроците ше търся телефона на учителката ми от 1-я път и ше говоря с нея да земем някои урок на писане и говорене.
Не знам вече идеите ми се изчерпват.
никой написа:Явно ти се губи цялостната логика на идеята за писане.

С две ръце съм съгласен с написаното и това искам да променя.
никой написа:Ползваш ли различните стилове за писане?Академично-официален за есето.И полуофициален за другото.

Определено не, а това другото кое е?
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

Споко, ще го оправиш! Запиши се на уроци според мен! По себе си съдя, че докато работиш на пълен работен ден и имаш семейство, много лесно изместваш или неглижираш ученето, при мен ако ня бях уроците нямаше да се справя! За писането заучи вариантите на структурите за типовете есета, а пък за писмата - също много лесно можеш да им заучиш моделите и вече като ти се падне темата ползваш заучената структура, но с идеи за конкретната тема...... нещо такова, ако ме разбираш какво искам да кажа....... Не казвам , че е лесно, но не е невъзможно! Ще се справиш следващото явяване! А за говоренето и аз лично мисля, че не са писали високи оценка, като знам ние с тази женица колко хубаво (поне за мен) си поговорихме и не че ми е нисък резултата, но...... не дават как да е високи оценки.....
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

тони,ти ме уби брат с писането ;) Сега сериозно.Навсякъде е казано че при есето се пише академично и ползваш по-сложни думи,синоними и разни витиевати фрази.Да кажем примерно provided that, juxtapositions,elicit,ominous,perplex,swap,counterfeit a не there is, it is , bad-good,make,change,false и разни такива елементарни думи.Отвори сериозна западна медия и виж ка се пише.Не ползвай първо лице защото никой като пише статия не пише "аз видях еди какво си".Много важно е да не ползваш съкращения. пише се do not, а не don't примерно.Хубаво е да се пише в passive voice и много ценят свързаната мисъл между абзаците.Това е най най общо.Пък за писмо до съседи или шефове си има обръщения които са 100процента важни.Там вече ползваш съкращения i първо лице.
Добре че разбираш ама 5.5 на говорене не е добре.2-3времеви грешки са си много за 20-ина изречения.Писах ти за герундия и инфинитива и условното наклонение.Мяташ ги в някоя фраза и си готов с 1 единица отгоре.Помисли за граматиката те много я гледат не е просто ей-така.Мой съвет е да си винаги със слушалки щом можеш.Слушай до повръщане езика и ще ти се набие в главата.Спи със слушалки също помага.Гледай филми с англ.надписи BSPlayer сам ги сваля.Така си тренираш слушане,четене и разбиране заедно.Спираш като видиш нещо неясно и си търсеш отговор докато не го разбереш.Иначе ходенето всеки път на изпит е малко стреляне напосоки а парите едно на ръка
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Публикувай отговор