IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

Хорааааа, кой от колко часа е на speaking ? аз съм чак в 18 :) нещо интересно да се научили :) подсказвайте :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Хм... много тъпо са те наредили чак в 18 часа. Очаквах, че ще си в събота тъй като не си от тука. Принципно знам, че такава им е политиката. Явно има доста извън града и е нямало място за всички. Аз съм от 15 часа утре.
Подобри ли резултатите на четенето?
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

в събота съм! на един и същи ден е всичко :) четенето - да, правя по около 5-6 грешки, и слушането е по-добре - днес например направих само 4 грешки,но то си зависи много от записа, акцента и дали разбирам кое къде да запиша, но си остава притеснението ми за writing-a :) там са ми най-големите притеснения. а това, че си утре е много хубаво - поне ще мине и няма да го мислиш! ако ти остане време пиши какво са те питали като излезеш утре, ще стискам палци :) късмет от мен!!! :geek: :party:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Аз съм бил със сутришните гурли явно. :D
Стори ми се че пише утре..
Това че си подобрил резултатите е супер.
Ако остане ще напиша какво са ме питали, за да знаеш да не го практикуваш него. :D
Обикновено са различни въпросите.
Дано успеем всички. :rock:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Tsetso84, моя спикинг мина вие да му мислите и да треперите там. :D
Дано не ти се падне моята изпитваща, не че знам другата как е ама моята маи си беше баш англичанка и направо гълташе някои звуци. Предните пъти така ми говориха, че ме идеше да им кажа не съм улигофрен, докато сега определено се почувствах така. :rofl:
Пита ме за нормалните неща, работа ли, уча ли, харесвам ли тв, като съм бил дете обичал ли съм, любими тв канали и разни такива тъпотии.
Картата беше любимо събитие, не бях подготвен за него и измъмрих няква тъпотия...
накрая въпроси за работа кои, как, смяна на работа, езици и разни такива тъпотии.
Иначе тя ме пита аз се кръстя, аз отговарям тя се кръсти ХАХАХА :D
Успех утре. :rock:
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

tonny написа: Иначе тя ме пита аз се кръстя, аз отговарям тя се кръсти ХАХАХА :D
Силно подозирам, че и на моят изпит ще е същото. :D :D :D
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Устен София
1 част - имената,любими предмети в гимназията,с какво са ми помогнали тези предмети за висшето.
2 част - любимо събитие от живота ми което го е променило.
3 част - ако замина в чужбина какви бариери и трудности може да имам.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

2-та и 3-тата част са едно към едно с моите на 8-ми март във Варна, странно мислех че са различни за всеки...
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Какво точно се очаква да кажеш при представянето си? В смисъл как ще отговорите на въпроса: Introduce yourself?
Как се казвате, откъде сте, семейни ли сте, образование, години?
Предполагам, че се очаква да отговоря с две-три изречения, а не да разказвам живота си, затова не ми е ясно кое точно трябва да се включи в отговора.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Според ме въртят около 15 теми от учебниците и ги комбинират,примерно 1 част от учебмик 5,2 и 3 част от учебник 9 - например го казвам , но може и да бъркам.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Слушаш точно какво иска да знае и го отговаряш без мн мн да разтягаш че си гледа часовниника и казва ок и продалжава със следващия въпрос.
всичко свършва за 10 -15 минути максимум.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Feel_free »

spaneva написа:Какво точно се очаква да кажеш при представянето си? В смисъл как ще отговорите на въпроса: Introduce yourself?
Как се казвате, откъде сте, семейни ли сте, образование, години?
Предполагам, че се очаква да отговоря с две-три изречения, а не да разказвам живота си, затова не ми е ясно кое точно трябва да се включи в отговора.
Почваш с каквото сметнеш за добре, като това, което си написала "Как се казвате, откъде сте, семейни ли сте, образование, години" би следвало да е достатъчно, ако всичкото си го кажеш правилно, разбира се :)
И примерно питаш дали би искал/а да знае нещо повече :)
Не оставяйте много изпитващия да води разговора, особено ако е в тематика, в която не ви е приятно/лесно да говорите.
В крайна сметка целта е да оценят дали разбирате правилно въпросите, до каква степен владеете езика. Не случайно въпросите, които се задавт, съдържат и различни видове времена.
Една усмивка и спокойствие също благоприятстват ситуацията.
Успех! :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

После кажете резултатите ;)
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Какво стана с писмената част? Не беше ли на 15-ти? Някакви отзиви? Ще споделите ли какво се падна?
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

1.писмото беше - да пиша до заведение че ще права ремонт в къщи и да се разберем как да го направим да е добре и за двете страни.
2.есето -за парите и щастието от тях и подобни мисловни дейности.
дали ще ми го анулират есето че заключението ми е само няколко думи и почти го няма.
Публикувай отговор