Питане отностно дипломи и стаж

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
smokov
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:51 pm

Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от smokov »

Искам да попитам дипломите за више и средно трябват ли да се заверчват в МОН ,и за трудовия стаж трябва ли служебна бележка от НОИ за справка ? По френската програма това се изисква ,а тук как са нещата?
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

smokov написа:Искам да попитам дипломите за више и средно трябват ли да се заверчват в МОН ,и за трудовия стаж трябва ли служебна бележка от НОИ за справка ? По френската програма това се изисква ,а тук как са нещата?
Да, трябва да занесеш в МОМН за заверка оригиналите и нотариално заверени копия.
За НОИ не мога да кажа, аз съм подготвил трудовите книжки.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от tot2311 »

По мое време 2010 не трябваше да се носят в министерството и съм почти сигурен че и сега не трябва.
Трябва копията да са заверени от нотариус и да са преведени от заклет преводач.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

tot2311 написа:По мое време 2010 не трябваше да се носят в министерството и съм почти сигурен че и сега не трябва.
Трябва копията да са заверени от нотариус и да са преведени от заклет преводач.
Добре де, а по какъв начин доказваш, че тази диоплома не е фалшива. С печат от МОМН точно това се прави, легализира се дипломата. Честно казано и аз не знам дали е 100% задължително да се прави това. На мен човек , който е изпратил в Канада много хора ме съветва какво точно да правя ( без да ми взима пари за това) и какви документи къде и как да ги заверявам. Все пак идеята е документите да са в идеален вид и да няма повод канадците да ги върнат.
Може би някой , който е сигурен какво точно се изисква трябва да се намеси. ;) ;) ;)
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от marinaii »

Запис да следя темата. Btw в сайта пише само:
Any document that is not in English or French must be accompanied by:

the English or French translation; and
an affidavit from the person who completed the translation; and
a certified copy of the original document.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от tot2311 »

Има 100 теми за тая легализация. Няма смисъл от нея и никой не я прави. Аз не съм я правил както и всички ми познати в Канада които са. Прочетете из старите теми и не занимавайте с министерствата.
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от FeFlina »

И за 2те програми съм сигурна в това, което са написали и че до момента няма задължително условия дипломите да бъдат легализирани. Ако някой намери задължително такова условия, ще се радвам да го покаже.
Досатъчно е да бъдат заверени от нотариус. Друг е върпосът дали по федералната процедура това ще се промени с новите условия, които всички чакаме.
Това, че масово "валят" съвети да се мине през МОМН, е вероятно с цел сигурност.
Ако се разровите във форума, ще разберете, че причината канадците да върнат дипломите с нотариална заверка, е именно заради несъответствия в имента и ЕГН от дипломата и другите документи. :)
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

tot2311 написа:Има 100 теми за тая легализация. Няма смисъл от нея и никой не я прави. Аз не съм я правил както и всички ми познати в Канада които са. Прочетете из старите теми и не занимавайте с министерствата.
Добре де, ако това гарантира по-голяма сигурност на документите, не струва пари, отнема 1-2 седмици, тогава какъв е проблема да се направи?
Аз лично съм го направил, не ангажирам никой с това. Всеки да прави каквото си иска. ;) ;) ;)
smokov
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:51 pm

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от smokov »

Благодаря колеги :drinks:
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от FeFlina »

al_bulgaria написа:
tot2311 написа:Има 100 теми за тая легализация. Няма смисъл от нея и никой не я прави. Аз не съм я правил както и всички ми познати в Канада които са. Прочетете из старите теми и не занимавайте с министерствата.
Добре де, ако това гарантира по-голяма сигурност на документите, не струва пари, отнема 1-2 седмици, тогава какъв е проблема да се направи?
Аз лично съм го направил, не ангажирам никой с това. Всеки да прави каквото си иска. ;) ;) ;)
al_bulgaria, съгласна съм с теб и изобщо не мисля, че е проблем. С две ръце съм ЗА човек да си 'върже гащите' отностно документите, за да е по-спокоен и сигурен. :-) Самата аз мисля да направя същото.
Но мисля, че е важно да се знае, че не е задължително (поне за сега) и че нотариалната заверка е достатъчна, понеже по писанията във форума се разбира точно обратното.
Лошото е, че не винаги се споделя (при върната диплома) причината за връщане на диплома. Вече стана ясно, че при някои е имало несъответствие с имента и егн- грешки при издаването, които са предпоставка от Канада да искат легализация. Също така не мисля, че и случаите на върнати нотариално заверени дипломи е голям.
По други случи (от хора, които не пишат във форума) знам, че са връщали и (нотариално заверени) дипломи от университети без акредититация, както и заради грешки в превода.
Факт е, че колкото по-добре докаже човек истиността на даден документ, толкова по-добре. Нека всеки реши сам за себе си кой би бил най-удачният вариант :-)
Успех на всички!
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

FeFlina написа:
al_bulgaria написа:
tot2311 написа:Има 100 теми за тая легализация. Няма смисъл от нея и никой не я прави. Аз не съм я правил както и всички ми познати в Канада които са. Прочетете из старите теми и не занимавайте с министерствата.
Добре де, ако това гарантира по-голяма сигурност на документите, не струва пари, отнема 1-2 седмици, тогава какъв е проблема да се направи?
Аз лично съм го направил, не ангажирам никой с това. Всеки да прави каквото си иска. ;) ;) ;)
al_bulgaria, съгласна съм с теб и изобщо не мисля, че е проблем. С две ръце съм ЗА човек да си 'върже гащите' отностно документите, за да е по-спокоен и сигурен. :-) Самата аз мисля да направя същото.
Но мисля, че е важно да се знае, че не е задължително (поне за сега) и че нотариалната заверка е достатъчна, понеже по писанията във форума се разбира точно обратното.
Лошото е, че не винаги се споделя (при върната диплома) причината за връщане на диплома. Вече стана ясно, че при някои е имало несъответствие с имента и егн- грешки при издаването, които са предпоставка от Канада да искат легализация. Също така не мисля, че и случаите на върнати нотариално заверени дипломи е голям.
По други случи (от хора, които не пишат във форума) знам, че са връщали и (нотариално заверени) дипломи от университети без акредититация, както и заради грешки в превода.
Факт е, че колкото по-добре докаже човек истиността на даден документ, толкова по-добре. Нека всеки реши сам за себе си кой би бил най-удачният вариант :-)
Успех на всички!

:y: :y: :y:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от Koko »

al_bulgaria написа:
tot2311 написа:Има 100 теми за тая легализация. Няма смисъл от нея и никой не я прави. Аз не съм я правил както и всички ми познати в Канада които са. Прочетете из старите теми и не занимавайте с министерствата.
Добре де, ако това гарантира по-голяма сигурност на документите, не струва пари, отнема 1-2 седмици, тогава какъв е проблема да се направи?
Аз лично съм го направил, не ангажирам никой с това. Всеки да прави каквото си иска. ;) ;) ;)
Не съм сигурен, но ми се струва че легализирането не е безплатно - съответно има ли смисъл да даваш пари на държавата за нещо от което реално нямаш нужда?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от tot2311 »

Еми не е безплатно и си е голяма разправия ама щом някой желае да го прави да го прави.
Тва че има върнати дипломи и документи които не са легализация абсолютно нищо незначи.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

Не мога да разбера след като не сте наясно с нещо, защо го коментирате и при това изявявате крайно мнение.
Визирам tot 3211 - за твое сведение легализирането в МОМН е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, отнема не повече от 30 мин да подадеш документите и 10 дни да са готови.
И за да не мислите, че говоря на изуст ще ви кажа, че миналата година легализирах в МОМН 6 броя дипломи на мен и съпругата ми - от средно и висше образование , както и диплома за следдипломна квалификация - всичко БЕЗПЛАТНО!

Така че моля ви, нека когато не сме сигурни в нещо ( което и на мен ми се случва, разбира се) поне да не правим крайни изявления с което да объркваме и без това обърканите хора относно документи, легализации и т.н.

И нека всеки сам да реши дали да си легализира дипломите в МОМН.

Поздрави :) :) :)
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от FeFlina »

И понеже предпочитам официалните източници => http://www.minedu.government.bg/opencms ... lihsta.pdf" => процедурата по заверка от МОМН е БЕЗПЛАТНА. al_bulgaria - мисля, че това си имал предвдид :-)[/b Понеже самата легализация - тоест да се сложи апостил, услугата се ЗАПЛАЩА - 15 лв. Но можете да си го прочетете и сами в линка.
В крайна сметка, пак казвам, че легализация не се иска (за сега), и както е посочил al_bulgaria- можете да заверите дипломите си БЕЗПЛАТНО в МОМН, което може би ще удовлетвори канадците на 100%.
Надявам се да съм помогнала :-)
Ако греша, нямам нищо против да ме поправите :-)

al_bulgaria написа:Не мога да разбера след като не сте наясно с нещо, защо го коментирате и при това изявявате крайно мнение.
Визирам tot 3211 - за твое сведение легализирането в МОМН е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, отнема не повече от 30 мин да подадеш документите и 10 дни да са готови.
И за да не мислите, че говоря на изуст ще ви кажа, че миналата година легализирах в МОМН 6 броя дипломи на мен и съпругата ми - от средно и висше образование , както и диплома за следдипломна квалификация - всичко БЕЗПЛАТНО!

Така че моля ви, нека когато не сме сигурни в нещо ( което и на мен ми се случва, разбира се) поне да не правим крайни изявления с което да объркваме и без това обърканите хора относно документи, легализации и т.н.

И нека всеки сам да реши дали да си легализира дипломите в МОМН.

Поздрави :) :) :)
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Публикувай отговор