Питане отностно дипломи и стаж

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от al_bulgaria »

FeFlina написа:И понеже предпочитам официалните източници => http://www.minedu.government.bg/opencms ... lihsta.pdf" => процедурата по заверка от МОМН е БЕЗПЛАТНА. al_bulgaria - мисля, че това си имал предвдид :-)[/b Понеже самата легализация - тоест да се сложи апостил, услугата се ЗАПЛАЩА - 15 лв. Но можете да си го прочетете и сами в линка.
В крайна сметка, пак казвам, че легализация не се иска (за сега), и както е посочил al_bulgaria- можете да заверите дипломите си БЕЗПЛАТНО в МОМН, което може би ще удовлетвори канадците на 100%.
Надявам се да съм помогнала :-)
Ако греша, нямам нищо против да ме поправите :-)

al_bulgaria написа:Не мога да разбера след като не сте наясно с нещо, защо го коментирате и при това изявявате крайно мнение.
Визирам tot 3211 - за твое сведение легализирането в МОМН е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, отнема не повече от 30 мин да подадеш документите и 10 дни да са готови.
И за да не мислите, че говоря на изуст ще ви кажа, че миналата година легализирах в МОМН 6 броя дипломи на мен и съпругата ми - от средно и висше образование , както и диплома за следдипломна квалификация - всичко БЕЗПЛАТНО!

Така че моля ви, нека когато не сме сигурни в нещо ( което и на мен ми се случва, разбира се) поне да не правим крайни изявления с което да объркваме и без това обърканите хора относно документи, легализации и т.н.

И нека всеки сам да реши дали да си легализира дипломите в МОМН.

Поздрави :) :) :)



Аз говоря за заверка, извинявам се ако някой не е разбрал. Съжалявам ако съм объркал някого с думата "легализация", но мисля, че всички говорим в момента за заверка на документите в МОМН, която е безплатна и не е задължителна при кандидатстване по Федералната процедура.
sppynki
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 7:57 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от sppynki »

На мен ми казаха,вече заминали за Канада хора, че са представили дипломи с печат от учебното заведение ! Аз лично така направих,всяка диплома която имам и съпруга ми, съм взела печат от учебното заведение,които слагат 2 печата- печата на заведението и печат на който пише -Вярно с оригинала! Мисля че това е достатъчно,което пак казвам не струва пари, докато ако ги заверите при нотариус ще ви струва известна сума......
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от FeFlina »

това е най-добрият вариант, но някои учебни заведня отказват да го направят просто :-)
sppynki написа:На мен ми казаха,вече заминали за Канада хора, че са представили дипломи с печат от учебното заведение ! Аз лично така направих,всяка диплома която имам и съпруга ми, съм взела печат от учебното заведение,които слагат 2 печата- печата на заведението и печат на който пише -Вярно с оригинала! Мисля че това е достатъчно,което пак казвам не струва пари, докато ако ги заверите при нотариус ще ви струва известна сума......
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
sppynki
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 7:57 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от sppynki »

Сериозно ли? Те пък защо отказват,какво ги касае?
Добре че при мен мина добре,даже с усмивка ми пожелаваха успех :) Надявам все и при вас да е така!
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от FeFlina »

ами излизат със становището, че нотарисуа може да свърши същата работа, това е причината да се мине през МОМН :-) начини има, но тровиш нерви просто.
Супер е, че са ви ги заверили :-)
sppynki написа:Сериозно ли? Те пък защо отказват,какво ги касае?
Добре че при мен мина добре,даже с усмивка ми пожелаваха успех :) Надявам все и при вас да е така!
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от tot2311 »

Ама нали това е работата на нотариуса бре хора, да сложи печатите и да удостовери че копието е вярно с оригинала, след това преводача бие печатите и показва че е регистриран заклет и удостоверява че превода е вярен.
И айде по-леко с тва кой какво знае със сигурност щото мног глупости и глупави съвети се дават из форума.
Точно и ясно се оговаря на въпоса, човека си оправя документите и всички хепи. Няма смисъл от разкарвания и плащания които са излишни ама нали тука всичко са много вещи да дават акъл.
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от play3rbg »

Искам да попитам, ако не уча в Канада, мога ли да си изкарам стаж и за какви визи трябва да кандидатствам. В интернет не мога да намеря такъв случай, като не съм от канадски университет.
smokov
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:51 pm

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от smokov »

Стажа как се смята ,общо всичко какво си работил до момента или стажа по професията ?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от hadministratora »

play3rbg, тук повечето не сме от канадски университети. И до колкото знам, стажа не се изкарва, а се прави, като работиш някъде.
Може ли да поясниш малко какво точно те интересува?
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от play3rbg »

Ами уча в Холандия. Ако искам да си направя стажа в Канада ( Виктория или Ванкувър например ) каква виза ми трябва. Стажа ми е задължителна част от програмата в Холандия, значи ли това, че ми трябва студентска виза или работна виза. В официалният сайт пише, че има co-co work pemit, но има инфо само, ако съм в канадски университет.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от hadministratora »

А, виж - сега е по-ясно.
На пръв поглед успях да открия това:
To be eligible for a work permit, you must meet the following conditions:
You must have a valid study permit.
...
Това за мен означава, че не можеш да си направиш стажа тук. Поне не със студентска работна виза. Имай предвид, че не съм се задълбочавал много и може някой с опит по въпроса да даде по-компетентно мнение.
p3t1r4o
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 29, 2012 9:34 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от p3t1r4o »

Здравейте, аз съм чисто нов в този форум :) и моята история е следната. Тази година завършвам УАСГ, специалност Геодезия, и съм решил да си пробвам късмета в Канада. Изкарал съм си студентска виза, но понеже съм крайно незапознат искам да ви попитам изобщо има ли някаква полза от дипломата ми? Признава ли се нещо и до каква степен? И какво евентуално трябва да се покрие? Ако има запознати с тази част на законите в Канада и хора изобщо занимаващи се в строителната сфера, който могат да ми предоставят всякаква информация, ще съм ви много благодарен. Благодаря ви предварително! :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от roumensp »

p3t1r4o написа:Изкарал съм си студентска виза, но понеже съм крайно незапознат искам да ви попитам изобщо има ли някаква полза от дипломата ми?
Ако си на студентска бригада в Канада - не, ако имигрираш - да.

Ако имигрираш и искаш да работиш като такъв, не трябва да "покриваш" нищо, стига да можеш да си намериш работа, но ако искаш да се лицензираш - доста има за учене. Лиценз ти трябва единствено, ако искаш да си "баш геодезист" (с титла), т.е. такъв, който може да подписва всякакви документи и да отвори собствена фирма, занимаваща се с геодезическа дейност.
Тукашните работодатели много-много не ги интересуват дипломите, особено от други държави, основното което ги интересува е доказуем опит и стаж по специалността. Ако имигрираш, без да имаш стаж по специалността, шансовете ти за намиране на работа са минимални.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от ivalin »

tot2311 написа:Ама нали това е работата на нотариуса бре хора, да сложи печатите и да удостовери, че копието е вярно с оригинала, след това преводача бие печатите и показва, че е регистриран, заклет и удостоверява, че превода е верен. И айде по-леко с тва кой какво знае със сигурност щото много глупости и глупави съвети се дават из форума. Точно и ясно се отговаря на въпроса, човека си оправя документите и всички хепи. Няма смисъл от разкарвания и плащания, които са излишни, ама нали тука всички са много вещи да дават акъл?!
:y: :clap: :handshake:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Питане отностно дипломи и стаж

Мнение от Estell »

Добре де към дипломата не се ли иска академична справка, която е всъщност доказателство, че е лигитимна и оригинална? Наш приятел, който преди 2м. замина за Канада това е направил.
Публикувай отговор