Федерална програма - новата точкова система

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от aleksam »

dzverum написа:За 2013 излязоха на 22-24 април. Около 10 дни преди подаването, което е крайно недостатъчно, а и се предполага, че пак ще сменят нещо по документите...
Благодаря много! :y:
Засега съм дотук с въпросите, че трябва да се действа...:)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от chegevara »

просто ви питам дали някъде сте го прочели,понеже и аз съм от тези който им се запълни бройката и чета сайта постоянно и до сега не съм видял и посеви за подновяване на същата процедура от май 2014.
и не мога да разбера как разбра какъв ми е тонът относно темата.
skincarhns
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 6:46 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от skincarhns »

Свързах се с един човек, който ще може след 5 месеца да ме покани да работя в Канада и то, ако го одобрят по някаква система(предполагам LMO).Надявам се да го одобрят, че да може да ме покани, а доколкото знам с покана от работодател е по-лесно.Ако ме покани... ще видя какви документи ще ми искат, че по интернет "тестовете" ме изкарват, че не знам английски и няма смисъл да се пробвам за Канада... Хехе!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

Да ти каже някой дето са го поканили как точно стават нещата/щото в тоя форум последната година сигурно са под 5 човека/, но без Ielts не знам за къде се засилваш. Lmo можеш да получиш евентуално за Манитоба или Съскечуан и то с жесток зор.
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от chegevara »

за LMO може да ти дадат на всякъде в канада стига фирмата да бъде одобрена .
колегата е прав че без английски си безполезна ниско квалифицирана работна ръка,и като ти предложат нещата като не можеш да си прочетеш договора какво ще правиш?
Внимавай да не те изненадат понеже подпишеш ли договора не е като в БГ договорите се спазват и ако те прецакат с ниска сума просто си го изпапкал както си трябва тъй като си задължен през двете години който си там да спазваш ДОГОВОРА!!!
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от никой »

skincarhns написа:Свързах се с един човек, който ще може след 5 месеца да ме покани да работя в Канада и то, ако го одобрят по някаква система(предполагам LMO).Надявам се да го одобрят, че да може да ме покани, а доколкото знам с покана от работодател е по-лесно.Ако ме покани... ще видя какви документи ще ми искат, че по интернет "тестовете" ме изкарват, че не знам английски и няма смисъл да се пробвам за Канада... Хехе!
Колегите са прави за англииския макар това дето дето се иска да не е изобщо високо ниво.А и друго.Това че ще вземеш ЛМО не значи че след 5мес си в Канада.Прочети из нета има доста инфо и освен ЛМО се чака пак едни 5-10месеца за виза след това.Съветвам те да ползваш англиски сайтове за инфото.Даже и да са от Идния или Египет всичко е кажи речи почти еднакво и там има повече търсещи тоя път отколкото в България
Най- важното е да случиш на работодател и да е сериозен и да му докажеш че има смисъл да те чака теб
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от Koko »

skincarhns написа:Свързах се с един човек, който ще може след 5 месеца да ме покани да работя в Канада и то, ако го одобрят по някаква система(предполагам LMO).Надявам се да го одобрят, че да може да ме покани, а доколкото знам с покана от работодател е по-лесно.Ако ме покани... ще видя какви документи ще ми искат, че по интернет "тестовете" ме изкарват, че не знам английски и няма смисъл да се пробвам за Канада... Хехе!
Човек който все още не е сам по себе си в Канада ти обещава покана за работа? Както и да го погледна това ми звучи като Too good to be true.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от никой »

Koko написа:
skincarhns написа:Свързах се с един човек, който ще може след 5 месеца да ме покани да работя в Канада и то, ако го одобрят по някаква система(предполагам LMO).Надявам се да го одобрят, че да може да ме покани, а доколкото знам с покана от работодател е по-лесно.Ако ме покани... ще видя какви документи ще ми искат, че по интернет "тестовете" ме изкарват, че не знам английски и няма смисъл да се пробвам за Канада... Хехе!
Човек който все още не е сам по себе си в Канада ти обещава покана за работа? Както и да го погледна това ми звучи като Too good to be true.
Според мен коегата говори за одобряване за наемане на хора от чужбина а не за човек дето чака тепърва да отиде в Канада че да го вика и него.Ама най добре той да се уточни все пак
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
skincarhns
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 6:46 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от skincarhns »

2008-ма година е отишъл натам(САЩ/Канада), а тогава се случило по-лесно преминаването, покрай Обама и т.н.В най-скоро време искал да се върне в България, че не бил го правил, откакто е заминал.Но за да кани някого, му трябва LMO.Пък евентуално като се върне ще го разпитам подробно, тъй като не ме интересува Квебек(че то май всеки там иска), а Манитоба.

С английския съм добре.Смея да твърдя, че се справям.Естествено, не им знам всичките синоними и жаргони, защото само те си ги разбират.Дори понякога и те самите не си разбират.Случва се да не се досещам за някои думи, но това го имам и в българския(но това не означава, че не знам думата или езика).

Като цяло работата ще е свързана с шофиране, а не по някаква диплома или от листата професия, затова нещата биха били по-сложни на тема шофьорска книжка, а не виза.

Надявам се всичко да бъде наред, че очевидно само с желание за емиграция/имиграция(иди разбери кое) не става(и не се учудвам).
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

Седни и си прочети няколко пъти официалният сайт за обща емиграция/работна виза и после прочети още няколко пъти локалният сайт на Манитоба, да не се окаже, че все пак ще ти трябва IELTS, пък ако щеш да караш дърва по цял ден и с никой дума да не си казвате...
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от chegevara »

ако му пращат lmo никой не му търси иелтс,процедурата е стандартна и гарант е работодателя и той си поема отговорността дали знае или не знае английски, и две годинки ще си му носи той самара.
ако реши да кандидатства по каквато и да е друга програма за федералната част без иелтс просто няма никакъв шанс.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от optics »

skincarhns написа:Свързах се с един човек, който ще може след 5 месеца да ме покани да работя в Канада и то, ако го одобрят по някаква система(предполагам LMO).Надявам се да го одобрят, че да може да ме покани, а доколкото знам с покана от работодател е по-лесно.Ако ме покани... ще видя какви документи ще ми искат, че по интернет "тестовете" ме изкарват, че не знам английски и няма смисъл да се пробвам за Канада... Хехе!
Айде стига удебелява ;)

На въпроса - ако работодател ти праща покана - няма нужда нищо да знаеш предварително, няма нужда да търсиш акъли във форуми. Той трябва да знае какво да направи и в крайна сметка ти праща къс и прост списък - Прави А, Прави Бе...
Личен опит !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kozmoklasik
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 12:21 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от kozmoklasik »

Здравейте на всички във форума.
Пиша тук за пръв път така,че ако нещо съм сбъркал моля за извинение :)
Ще бъда кратък ,за да не ви отегчавам.
Ако жена ми отговаря на всички критерии,но единствено стажа не и носи точки,тъи като няма такъв имаме ли шанс да заминем?
Благодаря предварително !
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от chegevara »

Искам да попитам,някой някъде чел ле е че при запълнени квоти по noc и по останали места от другите специалности ще разпределят празните места по запълнените специалности до достигане до брроиката от 5000 места?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

Аха, 24 професии по 300 калпака, но не повече от 5000 тотал. 24 х 300 не правят 5000, така че няма да допълват нищо...
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор