Федерална програма - новата точкова система

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

sppynki написа:Само не ми е ясно как се формират точките за изпита..в смисъл максимума е 24 точки и минимум 16..но как се формират според резултата от изпира (примерно ако имам оценка две 6-ци на две от категориите и 7ми-ци на другите две)? това колко точки ще ми носи? Благодаря предварително!
Горе съм ги описал подробно коя оценка от кой модул колко точки носи, кое точно не е ясно?
Максимума точки, които могат да се дадат за английския са по 6 точки на модул, което прави 24 точки общо:
6 pts per ability
CLB/NCLC 9
Listening: over 7.5
Reading: over 6.5
Writing: over 6.5
Speaking: over 6.5



Понеже питаш за примерен вариант ето такъв - Имаш например 6 на ридинг и спикинг по 7 на другите две, значи за Ридинг 6 - 4 точки, за спикинг 6 - 4 точки, за райтинг 7 - 6 точки, за лиснинг 7 - 4 точки
Общ сбор точки за английски - 18 точки
sppynki
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 7:57 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от sppynki »

Благодаря за отговора, ще трябва доста да се учи значи....
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

sppynki написа:Благодаря за отговора, ще трябва доста да се учи значи....
Ами да, така е. Минимум 6.0 трябва да имаш на всеки модул. Освен това ако не ти достигат точки от другите показатели езика е един от вариантите за събиране на повече точки. В моя случай например, тъй като съм над 35 години с новата система на точкуване ми отрязват 4 точки, освен това вече няма да се получават точки за образованието на съпругата ми и затова трябва да наваксваме с езика. :|
plam20
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 4:52 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от plam20 »

Здравейте , имам един въпрос мой приятел живее с приятелката си в Кипър и иска да кандидатства по федералната процедура скоро ще се явява на тест IELTS. Та въпросът ми е през Тел Авив да подава док. или през България . Те си имат Кипърски документи и адрес там си работят. Благодаря предварително .
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от bossa nova »

plam20 написа:Здравейте , имам един въпрос мой приятел живее с приятелката си в Кипър и иска да кандидатства по федералната процедура скоро ще се явява на тест IELTS. Та въпросът ми е през Тел Авив да подава док. или през България . Те си имат Кипърски документи и адрес там си работят. Благодаря предварително .
Привет!
Малко се пообърках - Тел Авив май не се намира в Кипър- доколко е известно.Уточни за Кипър ли става дума,за Израел или....?Какво означава кипърски документи?
Ако са български поданици - както всички българи където пращат-влез в сайта на Министерство по Миграцията-там го има. :)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от Koko »

bossa nova написа:
plam20 написа:Здравейте , имам един въпрос мой приятел живее с приятелката си в Кипър и иска да кандидатства по федералната процедура скоро ще се явява на тест IELTS. Та въпросът ми е през Тел Авив да подава док. или през България . Те си имат Кипърски документи и адрес там си работят. Благодаря предварително .
Привет!
Малко се пообърках - Тел Авив май не се намира в Кипър- доколко е известно.Уточни за Кипър ли става дума,за Израел или....?Какво означава кипърски документи?
Ако са български поданици - както всички българи където пращат-влез в сайта на Министерство по Миграцията-там го има. :)
В сайта на канадските имиграционни е написано че документите трябва първо да се изпратят в офиса в Сидней, Нова Скоша. Ако всичко с документите е наред и кандидатите минат през тази стъпка, след това самите имиграционни би трябвало да препратят документите в регионалният офис.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-how.asp"
написа:Mail your application and your fee to the CIO for FSW Applications in Sydney, Nova Scotia (Canada):

Centralized Intake Office— FSW
P.O. Box 7500
Sydney, Nova Scotia B1P 0A9
Canada

For more detailed information, including courier and mailing addresses, consult the mailing addresses on our website.

Do not submit your FSW application to the visa office responsible for your country of nationality or residence.
За bossa nova - преди подаването на документите да се централизира в Сидней, Нова Скоша - правилото беше че човек може да подаде документи в офиса който отговаря за държавата на която е гражданин или, ако живее легално в друга държава повече от 1 година, то тогава може да подаде документите в канадското консулство отговарящо за тази държава. Така че въпроса зададен по-горе всъщност има смисъл и ако правилно разбирам за Кипър отговаря канадското консулство в Тел Авив, и по старите правила най-вероятно е трябвало да подадът документите си там, но както става ясно от цитата от официалният сай, тези правила вече са променени и едва след като се мине успешно през първоначалната обработката в офиса в Нова Скоша, документите им евентуално ще бъдат изпратени в офиса в Тел Авив.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
plam20
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 4:52 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от plam20 »

Благодаря за отговора . Попитах дали в Тел Авив защото повечето Българи които заминават за Канада от там подаваха в Тел Авив и заминаваха за 6 месеца .Аз не мога да си обесня как става толкова бързо но факт че става или поне ставаше .
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

plam20 написа:Благодаря за отговора . Попитах дали в Тел Авив защото повечето Българи които заминават за Канада от там подаваха в Тел Авив и заминаваха за 6 месеца .Аз не мога да си обесня как става толкова бързо но факт че става или поне ставаше .
Живот и здраве с новите промени може да става и под 6 месеца заминаването ;) ;) ;)
plam20
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 4:52 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от plam20 »

Дай боже :) да става по бързо ние чакаме от 2010 по френската процедура и почти сме вече до края
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от bossa nova »

Благодаря Коко за уточнението - това не го знаех относно къде подават тези,които живеят в Кипър! :)
Успех plam20 :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

Повдигам темата, за да могат хората да си сметнат точките по новата система, която все още не е оповестена официално, но 99% ще бъде така.

Пожелавам успех на всички, които имат късмета професиите им да са сред упоменатите 24.........
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от Estell »

al_bulgaria написа:
sppynki написа:Благодаря за отговора, ще трябва доста да се учи значи....
Ами да, така е. Минимум 6.0 трябва да имаш на всеки модул. Освен това ако не ти достигат точки от другите показатели езика е един от вариантите за събиране на повече точки. В моя случай например, тъй като съм над 35 години с новата система на точкуване ми отрязват 4 точки, освен това вече няма да се получават точки за образованието на съпругата ми и затова трябва да наваксваме с езика. :|
Мисля, че вече не е така. Поне на официалния сайт, там където може да провериш колко точки събираш дават до 49г. максимум точки. И от там нататък да падат. И съпруга ми е над 35г. и ние имахме подобни притеснения.
А по повод английския аз разбрах, че общата оценка трябва да е 6.0, а не на модул.
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от vladibkolev »

Мисля, че на всеки модул трябва да имаш минимум 6.0. Поправете ме ако греша.
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

vladibkolev написа:Мисля, че на всеки модул трябва да имаш минимум 6.0. Поправете ме ако греша.

Еми те хората са го казали ясно:
Minimum threshold in all abilities
Initially set at CLB/NCLC 7

all ability какво означава?

За мен означава следното:
Listening: 6.0
Reading: 6.0
Writing: 6.0
Speaking: 6.0
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от al_bulgaria »

Estell написа:
al_bulgaria написа:
sppynki написа:Благодаря за отговора, ще трябва доста да се учи значи....
Ами да, така е. Минимум 6.0 трябва да имаш на всеки модул. Освен това ако не ти достигат точки от другите показатели езика е един от вариантите за събиране на повече точки. В моя случай например, тъй като съм над 35 години с новата система на точкуване ми отрязват 4 точки, освен това вече няма да се получават точки за образованието на съпругата ми и затова трябва да наваксваме с езика. :|
Мисля, че вече не е така. Поне на официалния сайт, там където може да провериш колко точки събираш дават до 49г. максимум точки. И от там нататък да падат. И съпруга ми е над 35г. и ние имахме подобни притеснения.
А по повод английския аз разбрах, че общата оценка трябва да е 6.0, а не на модул.

Още не са обявили официално промените, но така или иначе ще ги обяват скоро.....а там изрично пише, че след 35 години за всяка следваща година получаваш минус 1 точка......това е.....
Публикувай отговор