Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от jimtashev »

Здравейте на всички.След близо двегодишно учене на английски резултатите са
Listening -7 ; speaking - 6 ; writing - 6 ; reading 7 ;Изучавах го самостоятелно и видимо от резултата ми куца приказването и писането. С така получените точки и от останалите модули резултата е 66 точки.Чудя се какво да правя - повторно явяване - мисля че пак ще е същия резултата , не мога да изкарам повече според мен като не ползвам този език ежедневно и в работата си, но все пак това е опция номер едно.Да опитам ли намиране на работа в Канада , оттам да измъкна няколко точки? завършил съм икономика за съжаление което не ми помага особено , имам всички категории и съм бил строител няколко години - варианти като тираджия там ?Някой да е тираджия там?.Друг вариант - френски език - дали е разумно изучаването на втори език за достигане на базово ниво?Други идеи или програми различни от FSWP в които мога да участвам и не съм им обърнал внимание ?Всякакви предложения и съвети са добре дошли а предполагам и за други с подобни проблеми ще е полезна темата.
Благодаря на всички за проявения интерес и успех на всички с федералните програми! :y:
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от FeFlina »

Здравей jimtashev!

Не съм сигурна до колко мога да ти помогна, понеже всичко е субективно, но по това, което си написал, бих те посъветвала да разгледаш следното:
Програмата: Federal Skilled Trades program => http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
Завършил си икономика и имаш всички категории? ... ако говорим за категории за управление на МПС, не знам дали Crane operators би ти помогнало.
Имай предвдид, че канадците (съдейски по опита на съфорумците и инфото в сайта) следят много внимателно завършното образование и опита след това :-)
Отностно езиците: трудно ми е да дам съвет, понеже съм учила и завършила с фр. и английски, знам колко трудно може да бъде и колко работа изисква да се учи един език. Това е процес, който няма спиране и трябва постоянно надграждане.
Ако си достатъчно мотивиран, аз лично бих те посъветвала да учиш и френски. Не съм сигурна дали още едно явяване на английски ще има ефект- не за друго, но има една психолгическа бариера, която сами си салгаме. Ако нямаш възможност да пралктикуваш много езика в БГ, също би било трудно :-)
След като вече имаш основата по английски, мисля, че ученето на френски ще ти е малко по-лесно. Но, разбира се, изисква се много труд.
Що се отнася до програмата FSWP - все още няма изнесени новите изисквания, и би било вариант да изчакаш новостите, за да видиш дали ще събереш точките :-)
Успех!
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

jimtashev написа:Здравейте на всички.След близо двегодишно учене на английски резултатите са
Listening -7 ; speaking - 6 ; writing - 6 ; reading 7 ;Изучавах го самостоятелно и видимо от резултата ми куца приказването и писането. С така получените точки и от останалите модули резултата е 66 точки.Чудя се какво да правя - повторно явяване - мисля че пак ще е същия резултата , не мога да изкарам повече според мен като не ползвам този език ежедневно и в работата си, но все пак това е опция номер едно.Да опитам ли намиране на работа в Канада , оттам да измъкна няколко точки? завършил съм икономика за съжаление което не ми помага особено , имам всички категории и съм бил строител няколко години - варианти като тираджия там ?Някой да е тираджия там?.Друг вариант - френски език - дали е разумно изучаването на втори език за достигане на базово ниво?Други идеи или програми различни от FSWP в които мога да участвам и не съм им обърнал внимание ?Всякакви предложения и съвети са добре дошли а предполагам и за други с подобни проблеми ще е полезна темата.
Благодаря на всички за проявения интерес и успех на всички с федералните програми! :y:
Здравей,
ти как изчисляваш точките и как знаеш колко точно не ти достигат? По старата система или по предполагаемата. Защото реално между двата варианта разликата е доста голяма.
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от jimtashev »

Точките изчислявам по старата система .
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от tonich »

Защо не изчакаш да излезнат новите условия?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

jimtashev написа:Точките изчислявам по старата система .
Точно затова те попитах, защото аз например по старата система събирам 68 точки, но по евентуалната нова са 63.......така че по-добре ги сметни по новата (която разбира се е с условието, че може да претърпи някой промени)

Ето тук можеш да смяташ точките :


http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2012/ ... 2-eng.html"
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

FeFlina написа:Здравей jimtashev!

Не съм сигурна до колко мога да ти помогна, понеже всичко е субективно, но по това, което си написал, бих те посъветвала да разгледаш следното:
Програмата: Federal Skilled Trades program => http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
Завършил си икономика и имаш всички категории? ... ако говорим за категории за управление на МПС, не знам дали Crane operators би ти помогнало.
Имай предвдид, че канадците (съдейски по опита на съфорумците и инфото в сайта) следят много внимателно завършното образование и опита след това :-)
Отностно езиците: трудно ми е да дам съвет, понеже съм учила и завършила с фр. и английски, знам колко трудно може да бъде и колко работа изисква да се учи един език. Това е процес, който няма спиране и трябва постоянно надграждане.
Ако си достатъчно мотивиран, аз лично бих те посъветвала да учиш и френски. Не съм сигурна дали още едно явяване на английски ще има ефект- не за друго, но има една психолгическа бариера, която сами си салгаме. Ако нямаш възможност да пралктикуваш много езика в БГ, също би било трудно :-)
След като вече имаш основата по английски, мисля, че ученето на френски ще ти е малко по-лесно. Но, разбира се, изисква се много труд.
Що се отнася до програмата FSWP - все още няма изнесени новите изисквания, и би било вариант да изчакаш новостите, за да видиш дали ще събереш точките :-)
Успех!
Здравей jimtashev!
Напълно съм съгласен с FeFlina ,относно ученето на френски език.Щом си решил да си по федерална процедура,не забравяй че за френски език изискват сертификат по TEF , където също изискват писане на есе,за разлика от TCF Quebec.
Относно търсенето на работа - трудно е.Не е невъзможно.Но този вариант,който би ти дал 10 точки,го остави за накрая,понеже вероятността с това да намериш работа е минимален.Не визирам теб персонално-говоря по-принцип.
Има и още един вариант.Да направиш още 1 година стаж по специалността,на пълно 8 часово работно време - това ти носи още две точки,за всяка следваща година:
Determining Your NOC Category To determine how many points you can earn for your work experience, go to the Occupational Descriptions page on the NOC website http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... lcome.aspx . Follow the instructions to find the NOC category that matches your work experience. If the initial description and list of main duties match what you did at your last job(s), you can use this experience to earn points under the selection factors when you apply as a skilled worker. If the description does not match your work experience, then you might not have the experience you need to apply as a skilled worker. Look through the NOC list to see if another occupation matches your experience. Check all the jobs you had in the past 10 years to see if you have at least one year of work experience in a job that will qualify you as a skilled worker.
Note: Remember that you must have work experience in an occupation in Skill type 0 or Skill level A or B and that your experience must have occurred during the 10 years before the date of application. Experience Maximum 21 points
1 year
15
2 years
17
3 years
19
4 years
21
Успех ти желая! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от marinaii »

al_bulgaria написа:
Ето тук можеш да смяташ точките :


http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2012/ ... 2-eng.html"
Браво за линка! По новата система събираме 1 точка повече. :?:
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

marinaii написа:
al_bulgaria написа:
Ето тук можеш да смяташ точките :


http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2012/ ... 2-eng.html"
Браво за линка! По новата система събираме 1 точка повече. :?:
Еми ще черпите значи :-)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

bossa nova написа:
FeFlina написа:Здравей jimtashev!


Има и още един вариант.Да направиш още 1 година стаж по специалността,на пълно 8 часово работно време - това ти носи още две точки,за всяка следваща година:
Determining Your NOC Category To determine how many points you can earn for your work experience, go to the Occupational Descriptions page on the NOC website http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... lcome.aspx . Follow the instructions to find the NOC category that matches your work experience. If the initial description and list of main duties match what you did at your last job(s), you can use this experience to earn points under the selection factors when you apply as a skilled worker. If the description does not match your work experience, then you might not have the experience you need to apply as a skilled worker. Look through the NOC list to see if another occupation matches your experience. Check all the jobs you had in the past 10 years to see if you have at least one year of work experience in a job that will qualify you as a skilled worker.
Note: Remember that you must have work experience in an occupation in Skill type 0 or Skill level A or B and that your experience must have occurred during the 10 years before the date of application. Experience Maximum 21 points
1 year
15
2 years
17
3 years
19
4 years
21
Успех ти желая! :y:
НЕ заблуждавай хората, това е старо.
По предложената нова схема за точкуване максимума точки за трудов стаж са 15, а не както до сега 21. Годините от 4 стават 6......дал съм горе линк където всичко е описано подробно.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

al_bulgaria написа:
bossa nova написа:
FeFlina написа:Здравей jimtashev!


Има и още един вариант.Да направиш още 1 година стаж по специалността,на пълно 8 часово работно време - това ти носи още две точки,за всяка следваща година:
Determining Your NOC Category To determine how many points you can earn for your work experience, go to the Occupational Descriptions page on the NOC website http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... lcome.aspx . Follow the instructions to find the NOC category that matches your work experience. If the initial description and list of main duties match what you did at your last job(s), you can use this experience to earn points under the selection factors when you apply as a skilled worker. If the description does not match your work experience, then you might not have the experience you need to apply as a skilled worker. Look through the NOC list to see if another occupation matches your experience. Check all the jobs you had in the past 10 years to see if you have at least one year of work experience in a job that will qualify you as a skilled worker.
Note: Remember that you must have work experience in an occupation in Skill type 0 or Skill level A or B and that your experience must have occurred during the 10 years before the date of application. Experience Maximum 21 points
1 year
15
2 years
17
3 years
19
4 years
21
Успех ти желая! :y:
НЕ заблуждавай хората, това е старо.
По предложената нова схема за точкуване максимума точки за трудов стаж са 15, а не както до сега 21. Годините от 4 стават 6......дал съм горе линк където всичко е описано подробно.
Да,старо е.Толкова старо,колкото валидно е било до спирането на федералната процедура.По-актуално няма! :)
Понеже нищо не е излязло като закон.Това,което ти си дал al_bulgaria,са ПРЕДЛОЖЕНИ промени в законодателството по миграция.НО те НЕ са приети все още или част/и от тях.Нека да не си предполагаме относно какви ще са изискванията - има време до месец май....
Няма кой да даде нещо ново.Все още сме началото на февруари.
Или ти al_bulgaria знаеш повече от министъра по миграцията по тези въпроси???
П.П.Отговора ми беше към jimtashev,по конкретен въпрос.Който,както иска-да си го тълкува.Но не и да твърди,че заблуждавам.
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

bossa nova написа:
al_bulgaria написа:
bossa nova написа:
FeFlina написа:Здравей jimtashev!


Има и още един вариант.Да направиш още 1 година стаж по специалността,на пълно 8 часово работно време - това ти носи още две точки,за всяка следваща година:
Determining Your NOC Category To determine how many points you can earn for your work experience, go to the Occupational Descriptions page on the NOC website http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... lcome.aspx . Follow the instructions to find the NOC category that matches your work experience. If the initial description and list of main duties match what you did at your last job(s), you can use this experience to earn points under the selection factors when you apply as a skilled worker. If the description does not match your work experience, then you might not have the experience you need to apply as a skilled worker. Look through the NOC list to see if another occupation matches your experience. Check all the jobs you had in the past 10 years to see if you have at least one year of work experience in a job that will qualify you as a skilled worker.
Note: Remember that you must have work experience in an occupation in Skill type 0 or Skill level A or B and that your experience must have occurred during the 10 years before the date of application. Experience Maximum 21 points
1 year
15
2 years
17
3 years
19
4 years
21
Успех ти желая! :y:
НЕ заблуждавай хората, това е старо.
По предложената нова схема за точкуване максимума точки за трудов стаж са 15, а не както до сега 21. Годините от 4 стават 6......дал съм горе линк където всичко е описано подробно.
Да,старо е.Толкова старо,колкото валидно е било до спирането на федералната процедура.По-актуално няма! :)
Понеже нищо не е излязло като закон.Това,което ти си дал al_bulgaria,са ПРЕДЛОЖЕНИ промени в законодателството по миграция.НО те НЕ са приети все още или част/и от тях.Нека да не си предполагаме относно какви ще са изискванията - има време до месец май....
Няма кой да даде нещо ново.Все още сме началото на февруари.
Или ти al_bulgaria знаеш повече от министъра по миграцията по тези въпроси???
П.П.Отговора ми беше към jimtashev,по конкретен въпрос.Който,както иска-да си го тълкува.Но не и да твърди,че заблуждавам.
Виж, нямам намерение да споря, но вероятността да се изчисляват точките по старата таблица клони към нула при положение, че хората са публикували евентуални промени и то в официалния сайт. Искрено се надявам да не съм прав и да не ги приемат, защото самият аз съм на загуба 4 точки от новата система за изчисляване.

:)
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

Официалния сайт по миграция е: http://www.cic.gc.ca/ .
Когато там изкарат законоустановена промяна - го приемам.Но бих следял и нещата в сайта,който по-горе си дал al_bulgaria! :)
Искренно се надявам,при очакваните промени,относно формирането на точките при федерална процедура(а и по кебекарската),никой от бъдещите кандидати да не бъде ощетен.И всички,отговарящи на точки и процедура семейства,да си поемат пътя към терминал 2. ^_^ :party: :super:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от jimtashev »

Няма как , ще чакаме до 04.05. да видим какво ще измъдрят.Пожелавам на всички успех!
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от prace »

Навремето (преди 4 години) в фондация св.св. Кирил и Методий в София имаше курсове по IELTS и подготвяха много добре, точно за имиграция по федералната .
Ако мислиш, че ти трябват 1-2 точки повече за език, може да отидеш и да провериш. Каза, че си се подготвял сам по английски.
Публикувай отговор